ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

محمد غرضی: ۲۰ سال است که به سینما نرفته ام/ فیلم دیدن برایم جاذبه ای ندارد

۷ سال پیش
محمد غرضی نامزد ریاست جمهوری یازدهم پس از ۲۰ سال در سینما حضور یافت.

به گزارش سلام سینما به نقل از ایرنا، محمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پیش از اکران فیلم «با دیگران» در سینمای رسانه‌های جشنواره فیلم فجر حضور یافت.

وی روز سه شنبه پس از بازدید از سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر دربرج میلاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدفم از حضور در این جشنواره این بود که بدانم زحمات سینماگران و رسانه ها تا چه حد می تواند به توسعه کشور کمک کند.

وی عنوان کرد که ۲۰ سال است که به سینما نرفته است. و در پاسخ به این سوال که تا چه حد جشنواره فیلم فجر را دنبال می کنید؟ گفت: خیلی کم. امروز هم آقای داروغه زاده (معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی ) خواست که در کاخ جشنواره حضور پیدا کنم .
غرضی تصریح کرد: فیلم دیدن برایم جاذبه ای ندارد و ترجیح می دهم به دنبال کارهایی بروم که بلدم. دنبال کارهایی که بلد نیستم نمی روم.

غرضی درباره برنامه های خود برای هنرهفتم در صورت رسیدن به پست ریاست جمهوری گفت: دوست داشتم که سینماگران یک منشور مشترک میان خود و مردم می‌نوشتند تا از آن حمایت کنم. این کاری است که در کشورهای دیگر هم انجام می‌شود و اهل فرهنگ چنین منشورهایی دارند.

وی ادامه داد: این کار خیلی با ارزش است و در تمام مناظره های انتخاباتی هم این موضوع را مطرح کردم تا اصناف ارتقا پیدا کند و با تنظیم منشوری میان هنرمندان و جامعه، جایگاه اهالی هنر در اجتماع مستحکم شود.

محمد غرضی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره رویکرد دولت تدبیر و امید در زمینه سینما، گفت: تلاش هایی برای بهبود شرایط انجام شده است اما تا رسیدن به حقیقت فاصله زیادی وجود دارد. سینما یک امر انتزاعی نیست و کسانی که چنین نگاهی داشته باشند خود را گول می زنند. حیف است که به سینما نگاه ساده انگارانه و با جنبه سرگرمی نگاه شود.

تصاویر حضور محمد غرضی در سی‌و‌دومین جشنواره فیلم فجر که توسط خبرگزاری‌های فارس، ایسنا و ایرنا گرفته شده‌ است در ادامه آمده:

محمد غرضی جشنواره فیلم فجر

 

 محمد غرضی - جشنواره فیلم فجر

 

محمد غرضی - جشنواره فیلم فجر

 

محمد غرضی - جشنواره فیلم فجر

 

 

 

نظرهای منتشرشده