ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«طبقه حساس» به اولین نمایشش نرسید/ «تمشک » اکرانش در سینما اریکه و آزادی نا تمام ماند / دریغ از یک عذرخواهی از سوی مسئولین جشنواره

۸ سال پیش

 به گزارش سلام سینما، در روز سوم جشنواره بی برنامگی به اوج خود رسید. در حالی که قراربود فیلم «طبقه حساس» در ساعت 14 در سینما آزادی اکران شود، باه علت نرسیدن فیلم کنسل شد. کمال تبریزی در این ارتباط به ایسنا گفت: ن از مردم عذرخواهی می‌کنم اما مقصر این اتفاق دست‌اندرکاران فیلم هم نیستند.  

 او در توضیح دلایل نرسیدن فیلمش به سانس اول نمایش خاطرنشان کرد: تنها دو استودیوی «بدیع» و «پیشگامان دیجیتال» وجود دارد که می‌توانند کار نهایی را برای آماده کردن فیلم‌ها بصورت دیجیتال انجام بدهند اما متاسفانه حجم فیلم‌هایی که برای حضور در جشنواره‌ی فجر باید آماده شوند، در این دو استودیو زیاد است و من نمی‌توانستم به این دوستان که شبانه‌روز در حال فعالیت هستند، فشار بیاورم که زودتر فیلم را آماده کنند.

 

تبریزی خبر داد که فیلم «طبقه حساس» ان شاء الله تا آخر وقت امروز 14 بهمن ماه آماده نمایش شود.

 

او در پاسخ به اینکه کسانی که برای نمایش فیلم در سینما «آزادی» بلیت داشتند، تکلیفشان چیست؟ گفت: این را باید مسوولان جشنواره پاسخ بدهند چون ما پیش از جشنواره به آن‌ها گفتیم برنامه نمایش فیلم را 15 بهمن ماه به بعد بگذارند اما نمی‌دانم چرا به حرف ما گوش نکردند؟!

 

کارگردان «طبقه حساس» نسبت به تعداد زیاد سانس‌های نمایش هر فیلم در جشنواره‌ی فیلم فجر نیز گلایه کرد. 

 

همچنین فیلم «تمشک» در اکران خود در سینما آزادی و اریکه ایرانیان به دلیل مشکلات فنی نا تمام ماند سامان سالور که در اکران فیلم خود در سینما اریکه حضور داشت:اعتراضات شدیدالحنی به مدیریت جشنواره ابراز داشت.سالور معتقد بود که اهمال در رسیدگی های فنی به نمایش فیلم ها در جشنواره در حال ضربه زدن به تلاش چند ماهه فیلم هاست.

 

این کنسل شدن و ناتمام بودن فیلم ها در حالی اتفاق می افتد که احتمالا مسئولین جشنواره فیلم فجر نمی دانند که در سینماهای مردمی، مردم بابت دیدن فیلم ها پول پرداخت می کنند و مانند سینمای اهالی رسانه بصورت رایگان به تماشای فیلم نمی شینند. 

امید می رفت اگر توانایی بدون مشکل اکران کردن فیلم ها در سینماهای مردمی وجود ندارد، اگر امکان بازگشت پول مردم وجود ندارد حداقل مسئولین جشنواره یک عذرخواهی ساده از علاقه مندان واقعی سینما بکنند که تا این لحظه هیچ مسئولی درمورد اتفاقات امروز در سینماهای مردمی واکنشی نشان نداده است.

نظرهای منتشرشده