ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

نبود فیلم معراجی‌ها در آرای رای مردمی، دلیل خارج شدن سینمای جوان از رای گیری

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما، سید محسن هاشمی ، مدیر اجرایی ستاد آمار مردمی تماشاگران جشنواره فیلم فجر در مصاحبه‌ای با خبرنگار خبرگزاری ایسنا به برخی از سوالات و حاشیه‌های نظر سنجی مردمی پاسخ داد که مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است.

* از ابتدا جنوب‌ترین پردیس سینمایی در تهران و شمالی‌ترین سینما که سالن سینمای «جوان» است را از رای‌گیری خارج کردیم. ما 33 صندوق داریم که در 16 سینما مستقر است، از آنجایی که امکان نظارت بر جنوب‌ترین سینما را نداشتیم بنابراین قرینه این سینما که شمال‌ترین سینما را شامل می‌شود، از گردونه آرای تماشاگران خارج کرده بودیم.

* فیلم «معراجی‌ها» به دلیل اینکه کمتر از 13 سانس نمایش دارد،نمی‌تواند در این نظرسنجی به حساب آید.

* مدیر اجرایی ستاد آمار مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر در پاسخ به اینکه چرا در روز 13 بهمن ماه برخی از سانس‌های «سودای سیمرغ» از رای‌گیری آمار مردمی حذف شد، توضیح داد: همانطور که طبق اطلاعیه‌ای به آگاهی ذی‌نفعان (مردمان و تهیه‌کنندگان) رساندیم، در بررسی جدول نمایش مشخص شد که به دلیل محدودیت‌های نوبت‌های نمایش برخی از فیلم‌ها از ساعت‌های پراقبال به نسبت بقیه کمتر برخوردارند. از سوی دیگر از آنجایی که با مشاور محترم نمونه‌گیری مشورت کردیم برای اجرای درست نظرسنجی مردمی ضرورت داشت که شرایط نمایش در روز و سانس‌ها، کاملا برای همه فیلم‌های «سودای سیمرغ» مساوی باشد بنابراین به جای 18 نوبت خوشه چینی ،‌ 13 نوبت رای گیری انجام می‌شود. (پنج نوبت حذف می‌شود.)

* 13 نوبت رای‌گیری، به این صورت خواهد بود که، دو نوبت از رای‌گیری‌ها زیر سانس ساعت 16، 6 نوبت از 16 تا 20 و پنج نوبت از ساعت 20 به بعد انجام خواهد شد.

* خانه‌ی سینما در آستانه‌ی جشنواره‌ی فجر پیشنهاد مکانیزه شدن آرای مردمی را داد که به دلایلی به جشنواره‌ی فجر این دوره این پیشنهاد نرسید.

 

نظرهای منتشرشده