ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»، عکس های فیلم، پوستر و بخشی از فیلم

۴ سال پیش
فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» ساخته شهرام مکری از 16 خرداد ماه در گروه هنر و تجربه اکران شده است.

سلام سینما- فیلم سینمایی «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» ساخته شهرام مکری بعد از 8 سال، از 16 خرداد ماه در گروه هنر و تجربه اکران شده است. این فیلم روایتی غیرکلاسیک از قصه کلاسیک سرقت از یک جواهرفروشی است. فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» جایزه بهترین فیلم اول سومین جشن منتقدان سینماى ایران را کسب کرده است و در جشنواره هاى پوسان، سانتا باربارا، تفلیس، سائوپائولو، گرانادا و بمبئى به نمایش درآمده است.

فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»، دیپلم افتخار بهترین کارگردانى بیســت و هفتمین جشنواره بین المللى جشنواره فیلم فجر را کسب کرده است.

 

یادداشت شهرام مکری، کارگردان فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

"نمایش فیلم اشکان ،انگشترمتبرک وچند داستان دیگر،بعد ازهشت سال برایم هم خوشحال کننده است وهم ناراحت کننده.خوشحالم که بالاخره فرصت تماشاى این فیلم براى آنها که هنوز ندیده انداش فراهم مى شود وناراحتم از اینکه این کار هشت سال بعد از روزى که به همکارانم قول دادم تمام تلاشم را براى نمایش فیلم داشته باشم،اتفاق مى افتد.بعد ازاین هشت سال قیافه بازیگرانم را که مى بینم، نمى دانم آن همه شوروعلاقه که درروزهاى بازى در فیلم داشتند هنوز هم وجود دارد یانه؟برخى از همکارانم را در این سا لها ندید هام وعک سهاى پشت صحنه را که مرور مى کنم حس پیر شدن به من دست مى دهد. فیلم نامه فیلم را که یازده سال پیش نوشتم.واقعا اگر قراراست هر پروژه سینمایى یازده سال پس از فکر اولی هاش به مخاطب عرضه شود، آنوقت چه انتظارى مى توان از سینماگرى چون من داشت که ارتباط با مخاطب دغدغه اصلیش باشد وسینماى وطنى دلمشغولى جدى اش؟ با وجود اینکه با این همه فاصله هنوزفیلم پرانرژیم م ىکند وتک تک لحظات وآدم هایش را دوست دارم فکر کردن به این سالها غمگینم م ىکند. فیلم را که مى بینید بیایید با هم به این فکر کنیم که واقعا چرا اشکان…این همه سال نمایش داده نشد؟"

 

خلاصه فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

دو نابینا تصمیم دارند از یک جواهرفروشی سرقت کنند، آدم های مختلفی درگیر این سرقت می شوند و هر کدام بخشی از داستان را پیش می برند. پلیس ها، مال خر، شریک دزدها و ... همه در یک روز سرنوشتان به هم گره می خورد.

 

عوامل فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

کارگردان، نویسنده: شهرام مکری/ تهیه‌کننده: مهدی کریمی/ مدیر فیلمبرداری: پیام عزیزی/ تدوین: آرش وصافی/ موسیقی: ابوذر صفاریان/ صداگذار: مهرشاد ملکوتی/ طراح صحنه و لباس: لادن کنعانی/ صدابردار: علی اعلایی/ طراح چهره پردازی: عباس عباسی/ مدیر تولید: امید الله داد/ منشی صحنه: یاسمین ریزان/ عکاس: رئوفه رستمی

بازیگران: سعید ابراهیمی فر، سینا رازانی، سیامک صفری، علی سرابی، رضا بهبودی، هوتن مکری، محمد عباسی، پگاه طبسی نژاد، هوشنگ قوانلو، مهدی پاکزاد،صدف احمدی،حیدر زرقومی، علا محسنی، حمید مقدم،حسین فرضی‌زاده، الهام زارع نژاد، علی امجدیان، سمانه زندی‌نژاد

 

عکس های فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

 

فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر

 

رضا بهبودی در فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر

 

هوتن مکری در فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر

 

سینا رازانی در فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر

 

نمایی از فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر ساخته شهرام مکری

 

حواشی «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر» محصول سال 1386 است.

سعيد ابراهيمي‌فر، بازيگر فيلم «اشكان، انگشتر متبرك و چند داستان ديگر»، درباره این فیلم گفت:

"فيلم‌هايي نظير «اشكان، انگشتر متبرك و چند داستان ديگر» پيشنهادي نو به سينماي ايران است و قالب‌هاي كليشه‌اي را مي‌شكند. سينماي ايران نياز به سليقه تازه مخاطبان دارد و با توجه به منابع بصري مي‌توان تصاوير تازه‌اي را در اختيار مردم گذاشت و فيلم دريچه‌اي تازه به سوي مخاطبان مي‌گشايد."

صدف احمدي»، بازيگر فيلم «اشكان انگشتر متبرك و چند داستان ديگر»، درباره این فیلم گفت:

"در فضايي كه فيلم در اختيار بازيگران مي‌گذاشت، نمي‌شد بازي بد ارائه داد و هر كس هم بد بازي مي‌كرد، ديده مي‌شد. در فيلم، سطح بازي‌ها يكدست بود و تجربه بسيار خوبي براي من بود."

 

پوستر فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

 

پوستر فیلم اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر ساخته شهرام مکری

 

بخشی از فیلم «اشکان، انگشتر متبرک و چند داستان دیگر»:

 

 

نظرهای منتشرشده

ali nori
۳ سال پیش
فیلم قطعا برای تماشاگر عامه سینما غیرقابل تحمل و تماشا است. پیچیدگی های فیلم خیلی زیاده و فیلمی نیست که بتوان از تماشایش لذت برد. با این حال پایان فیلم خیلی خوب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمد
۴ سال پیش
یه سوال داشتم. اوایل فیلم ، تو خونه خریدار جواهر به آأم کوره گفت برو اتاق بغل. تو اتاق بغل تعدادی آدم داشتن یه فیلم نگا میکردن. اینا کی بودن ؟ فیلمه چی بود ؟ چی بود این اتاقه ؟ :D
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
آرمان
۴ سال پیش
آقای مکری فیلم به فیلم در حال پیشرفت و ساختارشکنی در مضمون و ساختار هستند... واقعا غنیمتی ست در سینمای ایران.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هيچکس
۴ سال پیش
يک تقليدكم رنگ واحمقانه از پالپ فيکشن.افتضاح بود اين فيلم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هیچکس
۴ سال پیش
یک تقليد احمقانه از پالپ فيکشن.افتضاح بود اين فيلم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
همشهری
۴ سال پیش
با این امکانات چنین فیلمی ساختن شاهکار است.که فقط از عهده شهرام خان مکری بر میآید کاشکی اعتقاد و اعتماد مسئولان به امثال مکری بیشتر شود تا شاهد فیلم هایی این چنین خلاقانه باشیم الحق فیلمی خوب بود در عین سادگی بزرگ.با سادگی بزرگ بودن هنر است که این خود مشخصه سینمای مکری ست به قول کاراییپ فیلم من آینده روشنی برای مکری می بینم روزی برسد که بر آثار او سجده کنند. و در اخر واقعا ارزش وقت گذاشتن داشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سارا
۴ سال پیش
بسیار خلاقانه .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عایشه حمزه زهی
۴ سال پیش
احسنت. فیلم خیلی خوش ساخت و گیرا بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فراست مسعودی
۴ سال پیش
فیلمی کند و خواب آور و [...] ...قابلیت ورود به نمایش خانگی هم ندارد. پولتان را با دیدن این فیلم دور نریزید!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ایمان
۴ سال پیش
این فیلم کمدی متفاوتی است از آنچه تا بحال دیده اید.ثانیه به ثانیه فیلم جذاب دنبال می شود و فلش بک هایی که بیننده را تحت تاثیر قرار میدهد.و سکانس پایانی که به زیبایی به سکانس اول فیلم پیوند می خورد تا زیبایی فیلم دوچندان شود.منتظر فیلم بعدی جناب مکری هستیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ