ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رخشان بنی اعتماد: از مادر زاییده نشده کسی که نگذارد فیلم بسازم/ فیلم نساختن من نوعی اعتراض بود + عکس های نشست خبری فیلم «قصه ها»

۷ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از مهر، درنشست خبری فیلم سینمایی «قصه ها» به کارگردانی رخشان بنی اعتماد این کارگردان گفت: فکر می‌کنم موسیقی یک عنصر خلاق در یک فیلم سینمایی است. تنها زمانی می‌توان راجع به موسیقی صحبت کرد و تصمیم گرفت که فیلم ساخته شده باشد. برای آن که موسیقی خوبی داشته باشیم باید در رابطه با مفاهیم کلی فیلم با آهنگساز صحبت کرد تا در نهایت آن چه که ساخته می‌شود خودش را نشان دهد و بفهمیم با نگاه فیلمساز هماهنگ بوده است یا نه. در چنین شرایطی کارگردان یا موسیقی را می پذیرند و یا مجبور است آن را کنار بگذارد.

کلانتری آهنگساز این فیلم گفت: ساختن موسیقی برای فیلم های خانم بنی اعتماد سخت است. اولین بار که برای ساخت موسیقی این فیلم با من تماس گرفتند ترسیدم چرا که بیان تصویری فیلم آنقدر قوی بود که  جایی برای موسیقی نمی گذاشت. حتی من به خانم بین اعتماد پیشنهاد کردم که فیلم نیازی به موسیقی ندارد اما در نهایت به این نتیجه رسیدیم که موسیقی به گونه‌ای طراحی شود که جزوی از فیلم باشد و مزاحمتی برای آن ایجاد نکند.

وی ادامه داد: از سکانس آخر فیلم در ماشین و دیالوگ های بین باران کوثری و پیمان معادی ایده گرفتم و هسته اولیه موسیقی را ساختم. با ترس آن را به بنی اعتماد نشان دادم که مورد استقبال او قرار گرفت. این فیلم دومین همکاری من با رخشان بنی‌اعتماد اما اولین کار سینمایی من است.

 

نشست خبری قصه ها

 

بنی اعتماد در ادامه صحبت های او گفت: من و کلانتری در  فیلم مستند «ما نیمی از جمعیت ایرانیم» با هم همکاری داشتیم البته این همکاری تنها به واسطه استفاده برخی از موسیقی های ضبط شده کلانتری در گذشته بوده است.

رخشان بنی اعتماد در پاسخ به این سوال که چرا بعد از سال ها فیلم نساختن دوباره نگاهی به فیلم های گذشته خود داشتید؟ گفت: یکی از دلایل عمده این که در این فیلم به آثار گذشته ام نگاه کرده ام این بود که چند سال فیلم نساختم و به دلیل وجود بغضم از کار نکردن تمرکزی بر روی ایده های دیگر نداشتم. البته ایده های این فیلم زیادتر از 7 تا بود و می خواستم بعد از چند سال فیلمسازی موقعیت و مشکلات جامعه را نشان دهم.

 

نشست خبری قصه ها

 

رخشان بنی اعتماد در پاسخ به اینکه چرا در این فیلم تنها به زنان اشاره شده و مردان دیده نمی شوند و چرا هیچ گاه از زنان موفق در فیلم هایمان یاد نمی کنیم؟ گفت: اینکه چرا راجع به زنان موفق فیلم نساخته ام باید بگویم شاید در آینده راجع به این مسأله فیلم بسازم البته من سفارش بر خود را دوست ندارم بلکه من فیلم هایم را بر اساس دغدغه هایم می سازم در شرایط خاص بسیاری از اقشار جامعه تریبون ضعیفی دارند و بخشی از افراد جامعه هیچ تریبونی ندارند به همین دلیل من فیلم می سازم تا حرف این گروه را بزنم. راجع به مردان هم باید بگویم که من به مردان کم توجهی نکرده ام اما زن ها از نظر من چون مشکلات بیشتری دارند و مشکلات آن ها را از نزدیک می شناسم مهم ترند. من در فیلم هایم به تفکیک جنسیتی اعتقاد ندارم.

وی ادامه داد: فیلم از زاویه نگاه من ساخته شده و شخصیت ها از شرایط گذشته خود فاصله گرفته و در شرایط دیگری قرار دارند حال ممکن است این شرایط بهتر شده باشد یا بدتر. هر کدام از این کاراکترها به شکل دیگری زندگی می کنند از نظر من تحمیل پایان خوش برای کاراکترها فریب تماشاگر بود با توجه به تجربه هایم کاراکترهای این آدم ها را برداشتم و با نگاه واقع بینانه این فیلم را ساختم.

 

نشست خبری قصه ها

 

وی ادامه داد: آسیب هایی که در این  بیش از 30سال فعالیتم در سینما به من وارد شده به این نتیجه رسیدم که مشکلات اجتماعی سطح گسترده تری پیدا کرده و فشار و درد بر طبقه محروم افزایش پیدا کرده است. اگر قرار باشد برای ناراحت نکردن مخاطب واقعیت را نشان ندهم خیانت کرده ام.

امیر اثباتی در ادامه این نشست گفت: من اینجا افتخار دارم که در اولین فیلم بنی اعتماد با او همکاری کردم، اولین فیلم بنی اعتماد خارج از محدوده بود که لحن فانتزی داشت، در تجربه های بعدی به نوعی از طراحی واقع گرایانه و زیباشناسی فقر استفاده کردیم که لذت بخش بود بنی اعتماد جزو کارگردانانی است که هر وقت با او کار می کنم حرفه ام را به طور کامل احساس می کنم و خلاقیتم را در فیلم های او نشان می دهم. طراحی صحنه و لباس در فیلم های بنی اعتماد من را راضی نگه نمی دارد و به همین دلیل ترجیح می‌دهم  هرجا که به من نیاز باشد به او کمک کنم.

وی ادامه داد: فیلم سینمایی «قصه ها» با حداقل امکانات و کمترین بودجه ساخته شد، این فیلم با همدلی عوامل پشت و جلوی دوربین به سرانجام رسید همچنین از کانون ایران نوین برای حمایت از این فیلم تشکر می کنم. نمایش فیلم قصه ها یک ضرورت برای سینمای ایران است این نوع سینما و نوع نگاه بنی اعتماد ضرورتی است که مسئولان باید به آن توجه کنند هر چند مسئولان ادعا می کنند که ما نیازمند ساخت این فیلم ها هستیم اما خودشان از نمایش فیلم های این چنینی خودداری می کنند.

وی اظهار کرد: اپیزود آخر این فیلم نشان دهنده امید برای گروه سنی که می خواهند به زندگی خود ادامه دهند و این فیلم بسیار تأثیرگذار است.

بنی اعتماد با تشکر از خواهر خود برای سرمایه گذاری در این فیلم سینمایی و حمایت کانون ایران نوین گفت: من نمی خواستم برای ساخت این فیلم سینمایی سرمایه گذار داشته باشم چراکه سرمایه گذار من را مجبور می کرد تا فیلم را اکران عمومی کنم اما من می خواستم فیلم در شرایط مناسب نمایش داده شود.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا لحظه های طنز در این فیلم عمدی بوده است یا خیر؟ گفت: بخش هایی از فیلم باید طنز می بود. بسیاری از خنده ها در این فیلم در صحنه هایی است که با خنده معمولی متفاوتند مانند یک واکنش عصبی، مانند وقتی که به مجلس ختم می روی و به دلیل ناراحتی زیاد خنده تان می گیرد. خنده های اپیزود نوبر با اپیزودی هرت آباد فرق می کرد اگر از نظر شما ساخت این فیلم یک بیانیه است من ترجیح می دهم بیانیه بسازم.

این کارگردان در پاسخ به تعدادی از نقدها گفت: هر نقدی به فیلم قابل پذیرش و احترام است، اما آیا این دوستانی که در کیهان یا فارس می نویسند نظرات خود را به عنوان نقد می‌گویند یا نظرات رسانه خود را؟ آیا اگر در این رسانه‌ها کار نمی کردند باز هم همین نظرات را می گفتند؟ من برای قلم احترام زیادی قائلم اما امیدوارم نقدهایتان از ذهن خودتان نشأت گرفته باشد نه رسانه تان.

بنی اعتماد در پاسخ به این سوال که چرا این فیلم انقدر تلخ است؟ توضیح داد: نمی‌دانم تلخی از نظر شما چیست شاید من آنقدر با متن و بطن جامعه طرف بوده ام که پوستم کلفت شده باشد. فیلم های من راجع به تلخی ها است چراکه تلخی ها را می بینم اما قصه آخر قصه ها یکی از امیدوار کننده ترین این بخش ها است من تلخی ر ا می بینم و اگر قرار باشد امید را نشان دهم آن را در واقعیت به تصویر می کشم.

 

 

وی ادامه داد: من با این کاراکترها زندگی کرده ام و از یاد من نرفته‌اند. وقتی به سراغ این شخصیت ها بعد از سال ها رفتم تفسیر کلی ام را از شرایط کنونی جامعه نشان دادم. نمایش فیلم از نگاه دوربین یک مستندساز در قصه ها در این فیلم به این دلیل بود که مردم تنها در برابر دوربین فیلم های مستند از دردهایشان می گویند و به راحتی حرف های خود را می زنند.

بنی اعتماد در پاسخ به این سوال که چرا در فیلم های اجتماعی راهکار مشکلات ساخته نمی شود؟ گفت: وظیفه ما راه حل نشان دادن نیست بلکه طرح موضوع و نمایش آن است. ما در واقع مطالبه خواهی مردم را از جامعه بالا می بریم.

کارگردان فیلم روسری آبی در پاسخ به این سوال که چرا طی سال های گذشته فیلم نساخته است گفت: شرایطی که در آن طی این سالها فیلم نساخته ام به این معنا نبود که کسی اجازه کار کردن به من نمی داد بلکه یک خود تحریمی بود. چون با فضای فرهنگی آن موقع هماهنگ نبودم ترجیح دادم که فیلم نسازم اما بعد از چند سال فیلم نساختن احساس کردم که دارم به جنون می رسم و باید راه حلی را برای خود پیدا کنم من نمی خواستم برای ساخت یک فیلم سینمایی وارد پروسه دریافت پروانه ساخت شوم و طی نامه ای که به وزارت ارشاد هم نوشتم این مساله را مطرح کردم. باید بگویم از مادر زاییده نشده کسی که نگذارد من فیلم بسازم. فیلم نساختن من نوعی اعتراض بود من پروانه ساخت نگرفتم و هیچ کار غیر قانونی نیز انجام ندادم.

وی ادامه داد: برای ساخت قصه ها، پروانه ساخت چند فیلم کوتاه را گرفتم و بعد از ساخت این هفت فیلم کوتاه از هوش خود استفاده کردم و آن ها را به هم وصل کردم تا تبدیل به یک فیلم سینمایی شد. در طول این مدت حتی یک بار هم این فیلم را در هیچ جشنواره ای به نمایش نگذاشتم چراکه مخاطبان ایرانی برای من از هر چیز با اهمیت تر بود. جایزه من از ساخت این فیلم سینمایی دیدن آن توسط مخاطبان است.

وی با اشاه به انتشار خبری در روزنامه هفت صبح مبنی بر حضور تعدادی از بازیگرانی که نامشان در این فیلم وجود نداشت، گفت: بعد از انتشار این خبر تهدیدها شروع شد و گفتند که تمام بازیگرانی که در این فیلم بازی می کنند ممنوع الکار خواهند شد این درحالی است که من هیچ کار غیر قانونی انجام ندادم. گفتند نیروهای مداخله گر ما را تحت فشار قرار داده اند و من گفتم این نیروهای مداخله گر را بیاورید و من با آنها صحبت می کنم. بعد گفتند فیلم را بیاورید ما ببینیم، فیلم را بردم و نشان دادم و آن ها بعد از دیدن فیلم گفتند که این فیلم یک فیلم کاملا حرفه ای است و من گفتم قرار است من یک فیلم غیر حرفه ای بسازم؟

 وی در ادامه بیان کرد: این دوستان گفتند بیا و پروانه ساخت را دریافت کن تا ما به تو پروانه نمایش بدهیم، گفتم اگر پروانه ساخت بگیرم پروانه نمایش را به من می دهید؟ گفتند بله، من فیلم را تحویل دادم اما آن ها برای فیلمی که ساخته شده بود پروانه نمایش صادر نکردند. آنها در نهایت بعد از بازدیدهای عجیب و غریب مجوز نمایشی را به ما دادند که اجازه نمایش در داخل و خارج از کشور نداشت اگر شما می گویید برخی از فیلمسازان جوان با حضور فیلم من در جشنواره مخالفند باید بگویم که هیچ کدام از این فیلمسازان مخالف حضور من در جشنواره نبودند اگر هم کسی مخالف است بهتر است صحبت های من را بشنود و بعد نظر دهد.

بنی اعتماد در پاسخ به این سوال که اگر نسل جوان نتوانند با شخصیت های فیلم ارتباط برقرار کنند چه می‌شود؟ گفت: این فیلم هرچند از شخصیت های گذشته فیلم های من ساخته شده اما به گونه ای فیلمنامه را نوشته ام که نسل جوان نیز بتوانند آن را درک کنند.

وی در پایان گفت: از صابر ابر برای اینکه سایه‌اش در فیلم بود تشکر می کنم هیچ بازیگر مطرحی چنین کاری را نمی کند.

 

نشست خبری قصهها

 

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا بازیگران فیلم «قصه ها» در ایننشست خبری گفتند:

مهدی هاشمی، یکی از بازیگران «قصه‌ها» با بیان این‌که همیشه برای این موضوع که در اولین فیلم بنی‌اعتماد حضور داشته، خوشحال است‌، گفت: مردم وقتی من را می‌بینند می‌گویند چرا سینماگران ما را نشان نمی‌دهند؟ چرا ما در سکوتیم؟ این همه مشکل و گرفتاری در این مملکت است پس چرا کارگردان‌ها چیزهای دیگری را می‌سازند؟ به نظر می‌رسد انگار کارگردان‌ها فقط اجازه دارند در یک محدوده‌ی تنگ به جامعه نگاه کنند. در حالی که کارگردانی برای جامعه ارزش مضاعف دارد که در دیدن تصاویر و نگاه به مردم، پا را فراتر از محدودیت‌های بخشنامه‌ای یا قانونی بگذارد. به همین دلیل، شخصیت خانم بنی‌اعتماد جدا از کار کارگردانی‌اش برای من قابل ستادیش است.

 

گلاب آدینه‌، بازیگر نقش «طوبی» در فیلم «زیر پوست شهر» هم اظهار کرد: فکر می‌کنم تا دنیا دنیاست، طوبی‌ها از پا نمی‌نشینند و آنقدر خودشان را در مواجهه با زندگی قرار می‌دهند تا حق خود را بگیرند.

 

 

باران کوثری که در فیلم «خون‌بازی» با رخشان بنی‌اعتماد همکاری کرد نیز گفت: افتخار بازی کردن دوباره جلوی دوربین بنی‌اعتماد را داشتم که البته کم‌کم داشت نگران‌کننده می‌شد که دیگر این فرصت پیش نیاید، اما خوشخبتانه این اتفاق افتاد.

 

او ادامه داد: در آن روزهای گذشته، بازی کردن در «قصه‌ها» با شرایطی که داشتم مثل یک کتاب راهنما بود و فکر می‌کنم «قصه‌ها» امیدوارترین فیلمی است که در دولت قبلی ساخته شد.

 

فرهاد اصلانی هم که برای اولین‌بار جلوی دوربین بنی‌اعتماد بازی کرده است، این را افتخاری برای خود دانست و اظهار کرد: او در طول این سال‌ها همچنان در فیلم‌هایش دردمندانه و متعهدانه به کار خود ادامه داده است.

 

باران کوثری فرهاد اصلانی نشست خبری قصه ها

 

حبیب رضایی هم در این نشست بیان کرد: داشتن سهم در کاری که از رخشان بنی‌اعتماد ثبت می‌شود، مهم نیست، چون کار با او لذت دائمی دارد. من همیشه در پاسخ به این پرسش که چه شخصیت‌های مردی را دوست داشته‌ام بازی کنم، می‌گفتم شخصیت‌های مرد فیلم بنی‌اعتماد. بنابراین اگر فقط همان یک جمله‌ی آخر فیلم (هیچ فیلمی در کمد نمی‌ماند و بالاخره روزی دیده می‌شود) را هم در «قصه‌ها» می‌گفتم، برایم بس بود.

 

حبیب رضایی قصه ها

 

حسن معجونی هم با اظهار خوشحالی از حضور در این فیلم، گفت: نمی‌دانم چرا این فیلم در این مدت نباید اکران می‌شد یا آیا باید حتما از گل و بلبل صحبت می‌کردیم تا نمایش داده شود.

 

حسن معجونی

 

همچنین به گزارش سلام سینما به نقل از تسنیم پیمان معادی و مهواره شریفی نیا درباره حضور در این فیلم گفتند:

پیمان معادی در مورد اولین تجربه همکاری با بنی اعتماد گفت: البته در این فیلم خانم جواهریان و بابک حمیدیان هم از تازه واردهای فیلم قصه ها بودند. من با حضور در فیلم قصه ها به یکی از خواسته هایم رسیدم چون که سینمای خانم بنی اعتماد را دوست دارم وامیدوارم خانم بنی اعتماد با  حضور دوباره خود چشم وچراغ سینما را روشن تر کنند.

معادی در مورد نقش خود در یکی از اپیزودهای فیلم قصه ها گفت: اپیزود که من در آن حضور داشتم مربوط به فیلم خون بازی و زندگی شخصیت سارا در این فیلم است که با باران کوثری هم بازی شدم و امیدوارم من با حضورم در فیلم های بعدی خانم بنی اعتماد یکی از شخصیتهای فیلم قصه های دیگری از خانم بنی اعتماد باشم.

 

پیمان معادی فیلم قصه ها

مهراوه شریفی نیا در مورد نقش خود در فیلم قصه ها گفت: شاید برای من اتفاق بزرگی است که خانم بنی اعتماد نقش معصومه زیر پوست شهر را دوست دارند و خیلی دوست دارم که شخصیت های قصه های خانم بنی اعتماد رستگار نمی شوند زیرا که این شخصیت ها باید تاوان اشتباهات و انتخاب های اشتباه خود و اطرافیان خود را ببینند.

 

نظرهای منتشرشده

نغمه
۴ سال پیش
سلام.چطور میتونم باشما تماس بگیرم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ارزو بیات
۵ سال پیش
همه ی چیزهایی که گفته می شه داروغه اگه به فکر زنان ایران هستند چرا بعد از گذشت پانزده سال از فیلم روزگار ما بااینکه من زندگی جدیدی را شروع کردم واز ایشان خواستم با این فیلم باعث نابودی زندگی من نشوند باز به نشر دیالوگ و فیل و زندگینامه ی گذشته ی من می پردازند من از ایشان دلگيرم و قانونی با کار ایشان برخورد می کنم پس فقط منافع خودشان را در نظر می گیرند من همین جا از تمام سایت ها مجله ها و دفاتر رسانه ای عدم رضایت خود را اعلام می دارم ب خانم بنی اعتماد زندگی مرا از من گرفت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یک زن آریائی ساکن در ایران
۵ سال پیش
از ته قلبم به داشتن شیرزنانی مثل بانو رخشان بنی اعتماد افتخار میکنم اتفاقا حنای کسانی مثل این خانمه که رنگ واقعی داره سر بلند باشید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیلوفر
۵ سال پیش
سیما جان عزیز اینا سربازان سایبری نیستند اینا همومنهایی هستن که از دردهای جامعه بی اطلاعن همون خانومهایی که به لطف حقوقهای سی ، چهل میلیونی شوهرانشون فقط آخرین مدل های ظرف و ظروف و دکوراسیون و آرایش و لباس ... میبینن فقط دم از شیعه بودن و انقلاب میزنن و حتی یکبار هم مواجبشون عقب نیافتاده و سفره شون خالی نبوده کارشون تو هیچ اداره ای گره نخورده . شخصا با امثال اون آقا که مسئول اداره بود روزانه برخورد دارم و با همه وجود درک میکنم وقتی یک کارگر که ماهی 800 تومن حقوق میگیره وقتی 10 ماه حقوق نمیگیره یعنی چی ... یکی نیست بگه خانوم شما به آمریکا و خارجی ها چکار داری یکم اونورتر از نوک دماغت رو هم ببینی میفهمی این فیلم چی میخواد بگه . و صد البته اینا جزو همون خانومهایی هستن که همیشه چشمشون به پنجره همسایه است که ببینن چه خبره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سیما س.
۵ سال پیش
امروز تصادفی این مطلبو رو خوندم. تعجب کردم که سربازان ارتش سایبری مملکت اسلامیمون چرا اسم زن برا کامنتاشون انتخاب میکنن؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
م.ه
۶ سال پیش
من موندم چرا بعضیا میان میگن این فیلم بد بود؟؟ بابا واقعیته! چشماتونو باز کنین!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیما
۶ سال پیش
فیلمی عالی سراسر تامل و تفکر...جای این گونه فیلم ها توی سینماهای ما خالیه تا فکر مردم رو به حرکت وادارن و از درون هرکدوممون انقلابی صورت بگیره تا مشکلات جامعمون رو سرسری رد نکنیم. فیلم سیاسی نبود. سراسر زندگی بود.اگر عقیده دارید فیلم سیاسی بوده پس باید مشکل رو توی زندگی های سیاست زده ی خودمون جستجو کنیم. فیلم ضد ایرانی و ضد اسلامی نبود. تک تک ما هستیم که با بسته نگه داشتن ذهن های خسته ی خودمون ضد ایران و ضد اسلام هستیم... بعد از تموم شدن فیلم دلم میخواست تو سالن فریاد بزنم : آهای مردم...تا کی میخوایم فکرامون رو ببندیم؟؟بیاید به اطرافمون بیشتر فکر کنیم...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
چاوویشی
۶ سال پیش
همه سفارشی کامنت گذاشتند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ف.ف
۶ سال پیش
خانم بنی اعتماد ، شما چون در کار خودتون واردید مثل همیشه چشم دیدنتونو ندارن. مگه دشمنان ما وضعیت مارو نمیدونن یا دفعه اول بوده که دیدن و شنیدن؟ باباجان اینقدر موضع نگیرید، بذارید دردها به نمایش در بیاد . دشمن خارج از این کشور وجود نداره دشمن، خودیه، چرا اینو نمیفهمین؟ موفق باشید خانم بنی اعتماد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا
۶ سال پیش
خانم بنی اعتماد آبروی هر چی هنرمند را بردی آنطرفی ها و فتنه گرا چقدر بهت دادند تا این فیلم را بسازی؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهره
۶ سال پیش
بانو بنی اعتماد عزیز فیلم شمارا در اولین روز اکران دیدم.از سینما که درامدم حالم بد بود.من به مسایل اچتماعی حساسم.و فیلم شما مجله ای از دردهای آزاردهنده ی اچتماع را پیش روی من گشود و از آغاز دلم را به درد آورد.من از این درد آزاردیدم اما به دنبال مسکّن نیستم. من منتظر درمان قطعی ازسوی کسانی هستم که باید با تدبیر ریشه ی این دردها را بکنَند. بی تردید جامعه ی ایرانی به هنرمندانی چون شما نیازمنداست.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
به عشق وطنم پاره تنم
۶ سال پیش
فقط یک جمله می تونم بگم : برای این خانم و بازیگران این فیلم که حرمت نان و نمک ملت رو نگه نداشتند از صمیم قلب متاسفم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علی کارگردان
۷ سال پیش
با شرف ترین و ماهر ترین کارگردان ایرانی فقط مجید مجیدی است که همیشه احترام خود و ملت ایران را نگاه می دارد و در عین حال فیلم هایش به جشنواره های بین المللی میرود و مقام می آورد و پس از اصغر فرهادی پر افتخار ترین کارگردان ایرانی است
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سایه
۷ سال پیش
شما نشنیدین که پول فقیرای جامعه دست پولداراس؟فیلم بسازید اینو بگید ... من موندم واقعا تو رشته های سینما و کارگردانی به شما یاد دادن فقط در مورد مشکلات جامعه فیلم بسازید؟ واقعا فعریف صنعت سینما در کمک به وضعیت جامعه اینه؟ واقعا سینمایی که باید در خدمت اهداف فرهنگی جامعه و القلاب باشه اینه؟ واقعا بازیگرای ما فیلمنامه رو می خونن بعد بازی می کنن؟ واقعا برای بازیگرا مهم نیست مفهومی که از این فیلمها ساطع میشه چیه؟ از این همه عقب موندگی در قشر هنرمند باید به کجا پناه برد؟ آقا چرا اینا هیچ کدوم تو باغ نیستن؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
اسماعیل
۷ سال پیش
این خانم آرتیسته یا یه لات بی سروپا؟ این چه لحن حرف زدنه؟ بچه های چاله میدون هم از این با معرفت تر و بهتر حرف میزنن. واقعا که؟؟؟ حرفاش منا یاد آدمای غرغرو که فقط بلدن غر بزنن و انتقاد کنند و باید و نباید تعریف کنند اما نوبت خودشون که میرسه هر کاری که دلشون میخواد انجام میدن میندازه. حالم بد شد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
معصومه
۷ سال پیش
این خانوم و خانوم میلانی معلوم نیست چی بهشون فشار میاره که حس میکنن اینا مدافع حقوق زنان هستند با بدبخت نشون دادن زن ها برای خودشون میخوان همراه پیدا کنند این سینمای فمینیستی حناش برای مردم ایران رنگی نداره برید ده دوازده نفری بشینیدو فیلمتون رو ببینید و از خودتون تعریف کنید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یک دختر ایرانی
۷ سال پیش
چی باید گفت ؟!! دردهای جامعه رو گفتید ؟!! نکنه فکر می کنید نماینده ی خانم ها هم هستید ؟! ما نماینده ای مثل شما نخواهیم ، کی رو باید ببینیم ؟!! اصلاً از نوع صحبت کردن شما تعجب نمی کنم !!! اگر واقعاً اون مسئول آمریکایی به شما تبریک گفته ، باید بگم حقاً جایزه تون رو گرفتید !!!!! وظیفه تون رو هم راجع به مشکلات جامعه لطف کردین انجام دادین !!!!!!!!!!!!! به نظر بنده دیگه از این به بعد به فکر مشکلات جامعه نباشید ، به فکر خرابی هایی پشت سرتون باشید که چه بخواین ، چه نخواین با شما همراهه !!!! به فکر مشکلاتی باشید که شبه روشنفکران تو جامعه دارند ایجاد می کنند و وسایل شون هم هنوز شبیه چاقو و سلاح گرم تبه کاران به عنوان آلت جرم معروف نشده !!!!!!!!! چرا با آبروی ملّت بازی می کنید ؟! فکر می کنید به جامعه و خانم ها و به خیلی کسان دیگر مدیون نشدید ؟!!!!!! حالا بهتر می تونم چرایی برخورد زشت با بازیگر شیار 143 را درک کنم !
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سعیده
۷ سال پیش
من هنوز فیلمو ندیدم نمی تونم نظر بدم اما از یک جمله خانم بنی اعتماد خیلی شاکی هستم ما نمی تونیم راه حل ارائه بدیم فقط مشکلاتو نمایش می دیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هنرمند عزیز اگه قرار باشه فقط مشکلات رو نمایش داد یه جامعه افسرده خواهیم داشت که توهم زندگی در جهنم رو داره شما باید نشون بدی که چطور میشه مشکلاتو حل کرد باید نشون بدی که چطور میشه معتاد نشد چطور میشه روسپی نشد . اینم که هی داریم دولت رو مقصر تمام مشکلات مردم نشون میدیم داره آزار دهنده میشه دولت از بطن ملت بلند میشه اگه دولت خطاکاره ملتی خطاکار دولت رو به دنیا آورده دولت بچه و نماد ملته ... شما هم که انقدر نگران ملت در حال سختی کشیدنی یکم مدل ماشینتو پایین تر بیار با پولش دست پنج تا جوونو بگیر معتاد و روسپی نشن اگه تمام دارها فقط دست پنج نفر رو تو کل زندگیشون بگیرن نداری تو ایران نمی مونه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مممم
۷ سال پیش
بسیار عالی و با ریزبینی دست به این کار زدی پیروز باشی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
لیلا
۷ سال پیش
خانم بنی اعتماد هیچ خانواده ای نمیاد درد ها مشکلاتش رو جاربزنه وپیش غریبه ها آبرو بری کنه شما این کاررو در مورد خانواده بزرگ ایرانی انجام دادی و واست متاسفم ما قبول داریم که مشکلات تو جامعه هست اما به خاطر عقده ی بزرگ شدن تو چشم غربی ها گندزدی خانم گندزدی غرور ملی مارو خدشه دار کردی برو با جایزه هات خوش باش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
یه دلسوز
۷ سال پیش
من سوالم اینه که کی ملاقه اشپزیو از این خانوم گرفته جاش یه دوربین داده اگه عقده جایزه وعکس با خارجیا راداری دیگه چرا فیلم میسازی اصلا وجود خودت سوزس چرا پای مملکتو وسط میکشی بنده خدا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ریحانه
۷ سال پیش
به خدا اینا نماینده ما نیستن اخه به چه زبونی بگیم ایشالالله خون پاک شهدا دامنتون بگیره اگر فسادی هست از شما سینمایی هاست مردم مسلمان ،انقلابی وشیعه مملکت من زنانی با عفت و مردانی غیور دارد خدا ایشاالله به حرمت خون شهدا ریشه کسانی که میخوان ریشه اسلامو بزن ،بزنه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا
۷ سال پیش
خانم بنی اعتماد درود بر شما.امیدوارم همیشه موفق باشی.اینبار شما تونستید سینمای ایران رو یکبار دیگه به جهانیان نشون بدید.ادم های کوته فکر در هراسن که ای وای جهان عیب های مارا دید حتی معنی کلمه دنیای مجازی رو هم نمیدونن. ولی ادم های حرفه ای اون رو شاهکار میدونن .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ایرانی
۷ سال پیش
اون برادار و خواهرایی که میگن این فیلم گناهه!!! این فیلم نبود این واقعیت بودحقیقت جامعه رو نشون داد واقعا تو جامعه ما معتاد نیست؟ خیانت نیست؟دزد نیست؟ بیکاری نیست؟ چرا هست اما بعضی ها نمیخوان باور کنن. کسی منکر فرهنگ 10000 ساله ایران نیست اما آیا کشوری با این تمدن انسانهاش باس اینطوری با درد زندگی کنن؟ اونایی که دم از اسلام میزنین، اسلام فقط حرف زدنو ریش گذاشتن نیست بسه دیگه چقدر میخواین فیلم بازی کنین؟تاکی؟تاکجا؟این خانم فقط حقیقتو نشون داده. ماهایی که دم از اسلام میزنیم روزمره راحت از کنار این حقیقت رد میشیم آیا اسلام اینو گفته؟ اسلام میگه همه باهم برابریم،اما واقعن برابریم؟؟؟؟ یکی رئیس یکی معاون یکی بچه رئیس یکی بچه حاجی یکی بچه پولدار !!!!!!!!!!!!!! یکی بیکار یکی دزد یکی معتاد یکی تن فروش اسلام میگه طرف اینارو بگیر نه طرف بالاییارو. حلا یکی پیدا شده حقیقتو گفته انقد متهمش کنین که از کرده خودش پشیمون شه. فقط یه نفر میتونه فرهنگ 10000 ساله ایرانو بهمون برگردونه!!! ای کاش فقط زودتر آقا بیاد...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
لیلی
۷ سال پیش
فیلم رو واسه مردم ایران ساختی دست گلت درد نکنه ولی نباید آبروی ایران رو جلو خارجی ها میبردی!دشمن شادمون کردی!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
دوستدار حسین
۷ سال پیش
شنیدم وزیر خارجه ی امریکاه هم بهتون تبریک گفته... شما مطمعنی به نمایندگی از ایران رفته بودید... مادر که چه عرض کنم شیر زنانی از دیار ایران فرزندانی با قلب هایه پر از ایمان الهی به دنیا هدیه میکنن که انسان هایه حقیری مثل شما در یال اسبهایشان به حول قوه الهی له خواهید شد مرگ بر امریکا
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حامد
۷ سال پیش
متاسفم برا اونایی که میان کامنت دم از اسلام و ارزش میزنند ولی خودشون به خیلی از ارزش ها پای بند نیستند . به خودت نگاه کن //این فیلم سیاه نمایی نیست واقعیت جامعه ی اسلامی هست اما چون مسئولین نمیخوان قبول بکنند میگن سیاه نماییه/ شماها فیلم رودیدین / خوبه مبگبد اکران عمومی نشده بعد نظر مدین؟ [...]
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
روزبه
۷ سال پیش
واقعا چه هدفی داشتی خانم؟ میخواستی به همه دنیا بگی ببیننین بانوان کشور من بی اراده هستند. اگر کمبود داشته باشن دست به اون عمل ناشایست میزنن تا پول در بیارن. نه... در فرهنگ 10000 ساله ایران این وجود نداره در فرهنگ دینی ما که از اسلام اومده هم این نیست بانوان کشور من اسوه مقاومتن هر چند ایراداتی هست که خب هیچ انسانی معصوم نیست مگر 14 تن معصوم که تمام این مردم دوستشون دارن اون جامعه ای که تو نشوننش دادی ناشی از ذهن متاسفانه نا آگاه و خیالات شبانته بانوان کشور من همونایی هستن که 8 سال بچه و شوهرشون جنگیدن شب روز برسرون بمب و موشک آمد ولی باز فریاد سر دادند: یک وجب از خاک کشورم رو ندین به دشمناش آره بانوی ایرانی الگوی تمام دنیاست همه بهشون افتخار میکنیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الهام
۷ سال پیش
یک عده دور هم جمع شدند به اسم هنر فیلم می سازند بعد خودشون هم از خودشون کلی تعریف می کنند بعد کلا هم خیلی خوشحالن... بعد یکی بگه نقش ما که مخاطبیم چیه این وسط؟؟؟ بله دیگه از دید این هنرمندان ما عوام هستیم اونا خواص...خواصم اصولا خیلی فهمیده اند ... ندیدین فرهادی جایزه اسکار گرفت؟ هالیوودی ها که با اکثر فیلماشون سیاست های کشورشونو برای همه مردم جهان تبلیغ می کنن جایزه میدن به فیلم اصغر ما...چرا؟ خودشون می دونن.اما ...شما فکر کن کی روش میخواد بیاد ایران فکر میکنه اینجا هنوز با شتر رفت و آمد می کنن وای به حال مردمی که اون سر دنیا اولین چهره ای که از ما دیدن فیلم فرهادیه...هنرمندای اونا چقدر به فرهنگ غیرغنی کشورشون پایبندن و هنرمندان ما به فرهنگ غنی ما چقدر؟ باز هم حرف امیرالمومنین که اونا در باطل با هم متحدند و ما در حق این قدر پراکنده...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محسن شیخلر
۷ سال پیش
واقعا من نمیدونم چرا تو این کشور غنی کسی که اهل فن و تخصص نیست میاد میشه فیلم ساز و کارگردان. اینا به فکر جوونای ماها نیستند. واقعا باین طور فیلم شخصیت خودشون رو دارن نمایش میدن.....
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
من
۷ سال پیش
از مادر زاییده شدن جوونایی که نزارن امثال تو با خیالبافی ها و عقده هایی که به اسم هنر در قالب فیلم به خورد مردم میدید مقابله کنن....فعلا با این تشویقا خوش باش ولی این افکار و به اصطلاح هنر ها!!!! جایی توی فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما نداره....هرکسی خربزه میخوره پای لرزشم میشینه منتظر باش
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
هایده
۷ سال پیش
خانم بنی اعتماد اگه یار نیستی بار هم نباش. با این فیلم های سیاهتون آبروی کشور بردید.فکر میکنید حس یک جوون ایرانی بعد از دیدن فیلم شما چیه. به ایرانی بودنش افتخار میکنه!!!!!شما دارید از آب گل آلود ماهی میگیرید. جایزه سیاسی را فدای روح بلند مردم این کشور کردید.خیانت که شاخ و دم نداره!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سام
۷ سال پیش
اون افرادی که میان میگن ایشون اشتباه کردن خودشون کاملا در اشتباه هستن هر کشوری مشکلی داره و تو اکثرشون این مشکلات رو نشون میدن تا اصلاح بشه اگه مسعولین ناراحت هستن برن اول مشکلات جامعه خودمن رو حل کنن بعد به کشور های دیگه کمک کنن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
راشد
۷ سال پیش
ادبیات ایشون در شان یک هنرمند نبود! روح هنرمند واقعی لطیف است و عاری از این الفاظ! در ضمن بنظرم واقعیت اجتماع را مجید مجیدی توی بچه های آسمان به رخ کشید، نه خانم بنی اعتماد توی فیلم های سیاهشون! اونجا درسته که فقر بود، اما دین و دیانت و عزت نفس مردم فقیر پایین شهر هم به نمایش دراومده بود، نه مثل سینمای خانم بنی اعتماد که فقر= روسپیگری و اعتیاد و ایدز! بقول آلبرکامو هنر مهم است، اما با ارزش تر از هنر تعهد است (که برخی از به اصطلاح هنرمندان ما ندارن!)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
زهرا
۷ سال پیش
دلم واسه كشورم ميسوزه كه اينجوري يه عده ادم مثل تو عليهش تبليغ ميكنن هر كشوري و هر جامعه اي مشكلات داره ادم كه لباس چركاشو جلو همسايه پهن نميكنه[...]
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ایرانی ام
۷ سال پیش
اینکه اکران عمومی نگرفت یعنی خلاف ارزشهای اسلامی و ایرانی ماست . واینکه چند نفر عین خودتون بشینیند فیلم رو توی تهران نگاه کنید . خیلی خوشحالی و جوگیر شدی؟ بازیگران و سینماگران فامیلی و رفقا!! مافیاییست برای خودش! ضمنا چرا فکر میکنی با نشان دادن مشکل جامعه(اگردرست نشان داده شود و سیاسی و عقده بازی نباشد) میشود به جامعه کمک کرد. چرا خانه ی سبز نسازیم؟ چرا همسران نسازیم ؟ چرا با فیتم خوب به مردم نشان نمیدهیم خوبی یعنی چه؟ این فیلم هایت فقط عقده های توست..
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
خسرو سعیدی
۷ سال پیش
تنها یک واژه برای تعریف سینما و تلویزیون ایران کافیست: NEPOTISM
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محسن
۷ سال پیش
این حرفها و فیلم ها چرنده میگه واسه مردم ایران اما مردم ایران رو تحقیر میکنه. میگه من راهکار حل ارایه نمیدم معلوم نمیتونی بدی و گرنه انتقاد اسونه مردی اصلاح کن.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مصطفی
۷ سال پیش
خانم بنی اعتماد میتونی از لحن بهتری هم استفاده کنی. این لحن مال یه هنرمند نیست!!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
میترا
۷ سال پیش
نمیشه فیلمو تا آخر نگا کرد، اینقد سیاسی بود که حالم بهم خورد به بهانه ی درد مردم . . .
خطر لو رفتن داستان
پاسخ