ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

بهرام توکلی:اصلا کاری به «اینجا بدون من» نداشتم/ نمی‌پذیرم که شخصیت‌های فیلمم ناامید هستند + عکس های نشست خبری فیلم «بیگانه»

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از ایسنا، بهرام توکلی در ابتدای نشست«بیگانه» که شامگاه 12 بهمن ماه در کاخ جشنواره‌ی فیلم فجر برگزار شد، در ابتدای سخنانش مطرح کرد: به نظرم این جلسات نقد و بررسی برای دوستان بخش فیلم‌های اول خیلی واجب است و حیف است، اگر وقت کم است به نظرم باید جلسات امثال ما حذف شود و این وقت به آن‌ها اختصاص داده شود.

 

وی درباره درباره اقتباس مجدد برای ساخت فیلم از نمایشنامه‌ی «تنسی ویلیامز» اظهار کرد: من و آقای ملکان همیشه طرح‌های‌مان را در فضایی دوستانه با هم انتخاب می‌کنیم. من داستان را تعریف کرده بودم و آقای ملکان هم از آن خوشش آمد و در برداشتی آزاد آن را جلوی دوربین بردیم.

 

بیگانه مهناز افشار

 

کارگردان «بیگانه» در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا اقتباس مجدد از «تنسی ویلیامز» برای دلبستگی شخصی‌اش به اوست یا بسط فضای «اینجا بدون من»، گفت: تنسی ویلیامز جزو معدود نمایشنامه‌نویس‌هایی است که در آثارش فضای بسیار ساده‌ای دارد اما نمایشنامه‌های او لایه‌های پنهان زیادی دارد. لذت کشف این لایه‌ها من را به این فضا کشید و اصلا کاری به «اینجا بدون من» نداشتم.

 

وی افزود: ضمن اینکه باید اشاره کنم که «بیگانه» برداشتی آزاد از این نمایشنامه است و از دقیقه 15 – 20، فیلمنامه ما به سمت دیگری جز آنچه در نمایشنامه‌ تنسی ویلیامز نوشته شده است، می‌رود.

توکلی همچنین درباره ناامید بودن شخصیت‌های داستان‌هایش اظهار کرد: فکر می‌کنم هر فیلمسازی با یک بخش ناخودآگاه، کارش را آغاز می‌کند. البته من نمی‌پذیرم که شخصیت‌های فیلمم ناامید هستند چرا که به نظرم این افراد دغدغه‌های پیرامونی زیادی دارند. به نظرم این تعابیر باعث می‌شود که پرسوناژها دسته‌بندی شوند اما من همیشه سعی می‌کنم پرسوناژ‌ها را طوری طراحی کنم که نتوان آن‌ها را بسته‌بندی کرد.

 

مهناز افشار بهرام توکلی بیگانه

 

در ادامه سعید ملکان (تهیه‌کننده) هم در پاسخ به پرسشی درباره تمرکزش روی فیلم‌های متفاوت عنوان کرد: کاری که ما می‌کنیم کار خیلی ویژه‌ای نیست و هر کس سلیقه خودش را دارد. همه تلاش می‌کنند که فیلم خوب بسازند، ما نیز سلیقه خودمان را جلوی دوربین می‌بریم و تجربه می‌کنیم. امیدواریم همه دوستان در همه ژانر‌هایی که فیلم می‌سازنند موفق باشند.

 

وی همچنین در پاسخ به سوالاتی درباره شبهه سرمایه‌گذاری بابک زنجانی در این فیلم گفت: بعید می‌دانم پول آقای زنجانی یا امثال ایشان به ساخت اینچنین فیلم‌هایی برسد. دوستانی هم که خیلی مایلند جواب این پرسش را بدانند باید در دادگاه‌های ایشان شرکت کنند اما تاکید می‌کنم چنین انسان‌هایی در «بیگانه» سرمایه‌گذاری نکرده‌اند. از خدا می‌خواهم که همه بیماران را شفای عاجل بدهد و ان‌شاءالله می‌دهد.

 

مهناز افشار امیر جعفری

 

مهناز افشار (بازیگر «بیگانه») هم در سخنانی با ابراز خرسندی از حضورش در این فیلم اظهار کرد: در تمامی طول این سال‌ها کارهایی کردم که خیلی دوست‌شان داشتم اما این اواخر با «بیگانه» کار کردم که یکی از حرفه‌ای‌ترین و خوب‌ترین گروه‌ها را داشتیم.

 

مهناز افشار نشست خبری بیگانه

 

وی افزود: سینمای‌آقای توکلی برای من زندگی است. ایشان زندگی کردن را به ما یاد دادند. او مدام می‌گفت فقط کافی است که زندگی کنید.

 

امیر جعفری دیگر بازیگر این فیلم هم اظهار کرد:‌تمام هدایت بازی‌ام در این فیلم، برعهده بهرام توکلی بود. وقتی وارد این پروژه شدم تصمیم گرفتم که همه داشته‌هایم را کنار بگذارم و تنها مجری آنچه کارگردان می‌خواهد باشم.

 

 

 در این نشست، حامد ثابت (آهنگساز)، مجید کریمی (مجری طرح) ومهدی سعدی (تدوینگر) حضور دارند، همچنین مهرزاد دانش منتقد و مجری نشست خبری «بیگانه» بود.

 

در نمایش فیلم «بیگانه» در برج میلاد، ابراهیم حاتمی‌کیا، کمال تبریزی، همایون اسعدیان، مانی حقیقی، مهدی پاکدل، عبدالجبار و عبدالستار کاکایی، محمدحسین نیرومند، پژمان جمشیدی، جهانگیر کوثری و... حضور داشتند.

 

امیر جعفری

 

عکس ها توسط حامد ملک پور از خبرگزاری تسنیم گرفته شده است.

نظرهای منتشرشده