معرفی فیلم های سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر/ «همه چیز برای فروش» +عکس های فیلم و پشت صحنه

«همه چیز برای فروش» دومین فیلم بلند سینمایی امیرحسین ثقفی با فضای اجتماعی و متفاوت در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

معرفی فیلم های سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر/ «همه چیز برای فروش» +عکس های فیلم و پشت صحنه

سلام سینما- «همه چیز برای فروش» دومین فیلم بلند سینمایی امیرحسین ثقفی در سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. فیلم «همه چیز برای فروش» فضایی اجتماعی و متفاوت دارد و داستانش به ساحت انسان اشاره می کند. فیلم اول امیرحسین ثقفی به نام «مرگ کسب و کار من است» در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر توانست در بخش فیلم های اول، دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی را دریافت کند.

علی اکبر ثقفی، تهیه‌کننده فیلم «همه چیز برای فروش» به سوره سینما گفت: نگاه کارگردان به مسائل انسانی نگاهی تازه است. اگر عدالت رعایت شود که حتما می‌شود این فیلم می‌تواند در جشنواره امسال و اساسا هر جشنواره دیگری حرفی برای گفتن داشته باشد. بهترین نتیجه برای یک فیلم در جشنواره بازخورد مثبت مخاطبان و منتقدان است نه گرفتن جایزه.

 

خلاصه فیلم «همه چیز برای فروش»:

مرد جوان کارگری که سرپرستی خانواده‌اش را برعهده دارد تلاش می‌کند تا برای برادر سرباز کوچکترش در همان کارگاهی که خودش کار می‌کند شغلی دست و پا کند. برادر سرباز او در استادیوم فوتبال دچار حادثه‌ای می‌شود که درمان وی مستلزم مخارج سنگینی است.

 

عوامل فیلم «همه چیز برای فروش»:

کارگردان، فیلمنامه: امیرحسین ثقفی/ تهیه کننده: علی‌اکبر ثقفی/ مدیر فیلمبرداری: علی‌محمد قاسمی/ صدابردار: محمد حبیبی/ چهره‌پرداز: محسن دارسنج/ طراح صحنه و لباس: شراره سروش/ تدوین: مستانه مهاجر/ صداگذاری: حسین ابوالصدق/ موسیقی: کارن همایون‌فر/ عکاس: بهرنگ دزفولی‌زاده

بازیگران: صابر ابر، مریلا زارعی، مزدک میرعابدینی، محمود نظرعلیان، ساعد سهیلی، جواد عزتی، حبیب رضایی

 

عکس های فیلم «همه چیز برای فروش»:

 

امیرحسین ثقفی.فیلم همه چیز برای فروش.صابر ابر

 

فیلم همه چیز برای فروش.صابر ابر

 

فیلم همه چیز برای فروش.

 

فیلم همه چیز برای فروش.صابر ابر.مریلا زارعی

 

فیلم همه چیز برای فروش.صابر ابر.مریلا زارعی

 

صابر ابر در فیلم همه چیز برای فروش

 

عکس های پشت صحنه فیلم «همه چیز برای فروش»:

 

امیرحسین ثقفی.فیلم همه چیز برای فروش

 

امیرحسین ثقفی.فیلم همه چیز برای فروش.مریلا زارعی. صابر ابر

 

امیرحسین ثقفی.فیلم همه چیز برای فروش

 

امیرحسین ثقفی.فیلم همه چیز برای فروش

 

حاشیه های فیلم «همه چیز برای فروش»:

ابتدا قرار بود فیلم «همه چیز برای فروش» با نام «پدر و پسر» ساخته شود.

فیلم «همه چیز برای فروش» در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و با استقبال خوبی همراه بود، حتی عده ای ایستاده فیلم را تماشا کردند.

مستانه مهاجر درباره «همه چيز براي فروش» گفت: فيلم امير ثقفي اثر بسيار خوبي از کار درآمده و سال گذشته هم مورد کم لطفي قرار گرفت، حق آن است که امسال ديده شود.

 

نظرهای منتشر شده

A.R

۸ سال پیش

October 12, 2014

با سلام البته باید در جواب خانوم رناک بگویم که عزیز جان با توجه به لباسی که تن سرباز میبینیم ، ایشئن از نیروهای انتظامی هستند و هزینه درمان ایشون هیچ ربطی به ارتش ندارد . ضمنا صد جور کمیسیون برگزار می کنند آخرش هم مقصر خود سرباز بیچاره تشخیص داده میشه ! پس لطفا ابتدا مطالعه بفرمائید بعد اظهار نظر !!!
پاسخ
گزارش تخلف
majid

۹ سال پیش

March 12, 2014

به لحاظ محتوایی هم نکات مثبت و منفی در برداشت. مثلا تاکید بر صبر و تسلیم نشدن توسط دوست اکبر یا اشاره به انگشتر که به نوعی اعتقاد اکبر را نشان می داد و در پایان آن را در دست برادرش دیدیم از نکات مثبت و دلنشین بود. اما بی رحمی مضاعف و ناجوانمردانه مثلا در مقابل سرایدار مدرسه یا زنی که پدرش بر روی ویلچر بود به نحوی با آن نگاه معنوی اکبر در تضاد بود. البته می توان از منظری این مطلب را اینطور ببینیم که فریاد برادرش برای بی رحم بودن و دوری از اعتقادش این رفتار را در پی داشت. اما روی هم رفته این فیلم خوش رنگ، خوش قاب و خوش ساخت بود و ایکاش بر روی فیلمنامه ی آن بیشتر تامل می شد. مثلا به جای دعواهای بی مورد و طولانی، درباره رابطه دوست اکبر اطلاعات بیشتری داده می شد یا شخصیت پیرمرد و رابطه اش با دوست اکبر را بیشتر تبیین می کرد.
پاسخ
گزارش تخلف

پربازدیدترین مطالب