ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

رئيس كميسيون فرهنگي مجلس: حضور آثار حامي فتنه در جشنواره نگران كننده است/رئيس سازمان سينمايي از حضور اين آثار در جشنواره جلوگيري كرديم

۸ سال پیش

 به گزارش سلام سينما به نقل از شرق، نامه رییس کمیسیون فرهنگی مجلس به ایوبی درباره فیلم‌های حامی فتنه در جشنواره فجر، واکنش رییس سازمان سینمایی را به‌دنبال داشت. روز گذشته رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در نامه‌ای از حضور برخی فیلم‌های حامی فتنه در جشنواره فیلم فجر ابراز نگرانی کرد. احمد سالک، نماینده مردم اصفهان در مجلس‌شورای‌اسلامی، انگیزه ارسال این نامه را چنین عنوان کرده بود: «اگرچه دست‌اندرکاران جشنواره برای عدم‌حضور برخی فیلم‌های حامی فتنه تلاش‌های فراوانی کرده‌اند، اما حضور برخی از این فیلم‌ها در جشنواره باعث نگرانی است. نادیده‌گرفتن حق مردم و تحریف‌کردن تاریخ در حوزه‌ای که اتفاقا باید روشنگر باشد و در جهت منافع کشور حرکت کند جای تعجب دارد و جشنواره انقلاب باید در این مورد حساس باشد.»
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین در نامه‌اش متذکر شده بود: «توقع و مطالبه ما از دوستان ساخت آثاری موثر و روشنگر در این حوزه است نه اینکه ویترین سینمای انقلاب محل حضور آثاری باشد که علیه مردم و منابع کشور تولید شده‌اند. مجلس درباره فتنه حساسیت دارد و اجازه نخواهد داد که برخی جریانات یا برخی افراد ناآگاه با نادیده‌گرفتن حرکت مردم، قرائت خارجی‌ها را از فتنه 88 در جامعه نشر دهند.» حجت‌الله ایوبی در گفت‌وگو با «شرق» ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره‌های هنری در ایام پیروزی انقلاب‌اسلامی درباره این نامه گفت: «من از جناب آقای حجت‌الاسلام والمسلمین احمد سالک، ‌رییس محترم کمیسیون فرهنگی و همین‌طور کمیسیون محترم فرهنگی مجلس‌شورای‌اسلامی که تاکنون تعامل خوب و سازنده‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به‌ویژه سازمان سینمایی داشته‌اند، ‌نهایت تشکر را دارم. به ایشان اطمینان می‌دهم هیچ‌جای نگرانی در برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر وجود ندارد. جشنواره امسال، ‌جشنواره امید است و به هیچ‌وجه جشنواره‌ای سیاسی نیست. دراین خصوص سازمان سینمایی، ‌مسوولان و برگزار‌کنندگان جشنواره فیلم فجر و هیات انتخاب این دوره جشنواره، نهایت دقت و همدلی را به خرج داده‌اند. براین اعتقاد و باورم که مصالح سینما بسیار مهم‌تر از حضور یا عدم حضور فیلم‌های حاشیه‌دار در جشنواره فیلم فجر امسال است. سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر، ‌نمایش همبستگی، همدلی و جشن پیوند میان دولت و هنر است. بنابراین نهایت دقت را به خرج داده‌ایم فیلم‌هایی که می‌توانند اختلاف‌برانگیز، ‌حاشیه‌ساز و تضعیف‌کننده این همبستگی و همدلی باشند، ‌در جشنواره فیلم فجر پیش‌رو حضور نداشته باشند.

نظرهای منتشرشده