ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

مجید مجیدی: با سلاح هنر به جنگ خشونت طلباني می‌روم که پیامبر ما را دزدیده‌اند

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما، به نقل از درگاه جشنواره بین‌المللی فجر، مجید مجیدی کارگردان آثاری چون "آواز گنجشک‌ها"، "رنگ خدا"، "بچه‌های آسمان" به تازگی در حال ساخت فیلم "محمد(ص)" است به مناسبت ایام تولد حضرت محمد (ص) یادداشتی به رشته تحریر درآورد.

 

مجید مجیدی - فیلم سینمایی حضرت محمد


مجیدی در این یادداشت نگاشته است: هر ساله در چنين روزهايي كه عطر ميلاد پيامبر عشق و رحمت(ص) در فضاي ميهنم مي پيچد، بسياري از هموطنانم كه مرا مي بينند بيش از پيش از من سراغ فيلم "محمد(ص)" را مي گيرند و مي پرسند كه سرانجام كار به كجا رسيده است؟
حق دارند! از پس سالها كار مداوم ما و بي خبري، آنها پرسشگر اين موضوع باشند اما گروه ديگري هم هستند كه در طول سال مرا با همين پرسش به چالش مي كشند آنان آشنايان به محتواي فيلم هستند كه می‌دانند چه پيامي در راه است و لذا مشتاقانه انتظار می‌كشند.
اينان وقتي هر روزه خبرهاي تلخ جنايات تكفيري‌ها و سلفي‌ها را مي‌شنوند، مي‌پرسند: پس چه شد نمايش "محمد"ي كه ما مي دانيم پيام آور مهر و عشق و محبت بود و تو ادعا مي كردي جهان هنوز شيفته و تشنه اوست.
در بخش دیگر این یادداشت آمده است: اينان به انتظارند اين بار با سلاح فرهنگ و هنر به جنگ خشونت طلباني برويم كه نام مقدس اسلام و محمد (ص) را دزديده اند و در عراق و سوريه و لبنان و پاكستان به پشتوانه درهم و دينار ها غارت مي كنند، آتش مي زنند، منفجر مي كنند و سرها را صدها صدها مي برند.
اينان اميدوارند پيام عشق و مهرباني از راه برسد و هر كه در هر جاي اين جهان، نفرت مي كارد و خشم درو مي كند به اين "مباهله فرهنگي" دعوت شود.

 

مجید مجیدی - فیلم سینمایی حضرت محمد


کارگردان فیلم "محمد(ص)" آورده است: اينك به هر دو گروه مژده مي دهم كه مراحل تدوين و جلوه هاي ويژه و ساخت موسيقي و طراحي صدا به خوبي پيش مي رود و اين آماده سازي ها البته با تاني و احتياط صورت مي گيرد زيرا نام "محمد" آنچنان بزرگ است كه من ناچيز را هر روز و هر لحظه ترس و هيبتي آميخته با احترام فرامي گيرد و لذا بر حساسيت و دقت من بيش از پيش مي افزايد.
دوستان و ياران! به توفيق الهي و مدد حضرات معصوم (ص) در نيمه دوم سال ٩٣ پيام آوري به صحنه خواهد رفت كه همه سلاح به دستان تروريست "دجال فعل ملحد شكل" را رسوا خواهد كرد.

كجاست صوفي دجال فعل ملحد شكل/ بگو بسوز كه مهدي دين پناه رسيد

 

نظرهای منتشرشده