ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

صحبت‌های دبیر جشنواره فجر در مورد زمان بلیط‌های جشنواره، معراجی‌ها و کیفیت و کمیت فیلم‌های این دوره

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما "علیرضا رضاداد" دبیر سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما باشگاه خبرنگاران صحبت‌هایی درخصوص فیلم‌های راه یافته به جشنواره امسال و همچنین بلیط‌های این دوره بیان کرد که خلاصه‌ای از مهمترین آن‌ها در ادامه آمده است.

 

فیلم‌های جشنواره فیلم فجر را ندیدم و نمی‌توانم ارزیابی خوبی از کیفیت فیلم‌ها داشته باشم. شاید پایان جشنواره زمان خوبی برای ارزیابی آثار باشد.


اعضای هیئت انتخاب از فیلم‌های جشنواره فجر راضی بودند.
 

پیش بینی می‌کنیم که از 29 دی ماه کسانی که می‌خواهند بلیت‌ها را به صورت سری خریداری کنند با مراجعه به سایت جشنواره خریداری اینترنتی خود را انجام دهند.

 

از روز 4و5 بهمن ماه کسانی که بلیت خود را از طریق سامانه‌ی پیش فروش اینترنتی تهیه کرده‌اند می‌توانند بلیت خود را تهیه کنند. بلیت‌های سهم گیشه به سینماها داده می‌شود و آنهایی که می‌خواهند به تناسب جدول یک فیلم خاص را ببینند، بلیت خود را از سینماها خریداری کنند.


وقتی قیمت بلیت کنسرت‌ها و تئاتر را دیدم، قدری پشیمان شدم که چرا بلیت سینما را ارزان گذاشتیم. ولی به هر حال هدف ما این است که سینما در دل مردم باشد و سهم سینما از سبد فرهنگی خانواده‌ها حذف نشود.

به قیمت بلیت جشنواره در بعضی از سینماهای ممتاز هزار تومان اضافه شده و در بعضی از سینماها که در منطقه جغرافی اقشار کم درآمد هست بلیت‌ها را تا حدود نصف قیمت تخفیف دادیم.

در بعضی از سینماها بین 20 تا 30 درصد تخفیف داده شده و برای دانشجویان 20 درصد تخفیف درنظر گرفته شده است.

 

قیمت بلیت‌های جشنواره فیلم فجر 7000، 6000، 4000و 3000 تومان است. تخفیف‌ها منجر به این شده که تردد در شهر کمتر شود، کیفیت سالن‌های موجود در جنوب شهر بسیار خوب است و با سالن‌های ممتاز در مناطق دیگر شهر برابری می‌کند


به لحاظ تنوع موضوعی امسال در جشنواره فیلم فجر 11 فیلم در حوزه خانواده و زنان، 6 فیلم حوزه خانواده و جوان‌ها، 8 فیلم با موضوع انقلاب و دفاع مقدس، 6 فیلم با موضوع معنویت و تاریخ اسلام و چند فیلم در موضوعات و ژانرهای مختلف هستند.


با فرجی مدیر شبکه اول سیما و "رضوی" تهیه کننده "معراجی‌ها" صحبت کردم که برنامه آنها برای ادامه تولید این فیلم چیست. امیدواریم که فیلم "معراجی‌ها" به جشنواره امسال برسد. به هر حال این اتفاق، ضایعه‌ی دردناکی برای همه سینمای ایران بوده و این آخرین یادگار این هنرمندان است که در این حادثه جان خود را از دست دادند.
 

امیدواریم که فیلم "معراجی‌ها" به جشنواره برسد، ما فیلم "معراجی‌ها" را برای پیش فروش اعلام نکردیم بخاطر اینکه برای مخاطب این انتظار ایجاد نشود که بلیتی را به نام این فیلم تهیه کنند و ما شرمنده آنها بشویم.
در صورتی که نسخه کامل فیلم معراجی‌ها آماده شود، به طور حتم در جشنواره فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد.

 

نظرهای منتشرشده