ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

دست اصغر فرهادی از جایزه گلدن گلوب باز ماند/زیبایی بزرگ برنده بهترین فیلم خارجی زبان

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما به نقل از خبرآنلاین، مراسم هفتاد و یکمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب از ساعت 4:30 بامداد دوشنبه در هتل بورلی هیلتن در بورلی هیلز در لس آنجلس برگزار شد و در این مراسم جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی‌زبان به «زیبایی بزرگ» ساخته پائولو سورنتینو از ایتالیا اعطاء شد.

«آبی گرم‌ترین رنگ است» عبد‌اللطیف کشیش از فرانسه، «شکار» توماس وینتربرگ از دانمارک، «گذشته» اصغر فرهادی از ایران و «باد، شدید می‌وزد» هایائو میازاکی از ژاپن دیگر نامزدهای این بخش بودند.

«زیبایی بزرگ» نوعی بزرگداشت زوال و شکوه شهر رم است و از آن به عنوان نوعی ادای احترام به فدریکو فلینی بخصوص فیلم «زندگی شیرین» او یاد می‌شود.

تونی سرویلو در «زیبایی بزرگ» نقش نویسنده‌ای سالخورده به نام جپ گامباردلا را بازی می‌کند. او به لطف رمان معروفی که 40 سال پیش نوشته همیشه مطرح بوده و اکنون در 65 سالگی زندگی یکنواختی دارد. در همان حال که جپ به این فکر می‌کند که نوشتن را از نو آغاز کند، شیوه زندگی لذت‌جویانه و ثروت خود را زیر سئوال می‌برد.

این فیلم اولین بار در دنیا سال 2013 در بخش رسمی جشنواره کن به نمایش درآمد و یکی از 9 فیلم راه‌یافته به فهرست کوتاه نامزدهای اسکار بهترین فیلم خارجی زبان است.

فرهادی در حالی مراسم گلدن گلوب امسال را دست خالی ترک می‌کند که دو سال پیش برای «جدایی نادر از سیمین» جایزه گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرد. گلدن گلوب پس از اسکار مهم‌ترین جایزه سینمایی آمریکاست.

 

نظرهای منتشرشده