ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

احمد زاده: فیلم مهمانی کامی اولین فیلم سینمایی من خواهد ماند/ روابط عمومی جشنوار فجر: صحبت‌های گفته شده، نتایج گفت وگوی تلفنی ما و ایشان بود

۸ سال پیش

به گزارش سلام سینما عدم نمایش فیلم «مهمانی کامی» برای هیات انتخاب جشنوار فجر امسال همچنان حاشیه‌هایی را به همراه داشته است، پس از آنکه، رضا داد در نشست مطبوعاتی جشنواره فجر گفته بود، فیلم مهمانی کامی به خواست کارگردان فيلم از جشنواره بيرون كشيده شده و این کارگردان ترجيح می‌دهد كه مهموني كامي يك فيلم ويدئويي باقي بماند تا فيلم جديدش به عنوان فيلم سينمايي اول او در جشنواره سال آينده حضور پيدا كند.

احمدزاده، کارگردان فیلم «مهمانی کامی» در پاسخی نسبت به این اظهار نظر پاسخی را در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد:

  ١: مهموني كامي اولين فيلم بلند سينمايي من هست و خواهد بود.

٢: آقاي رضا داد وقتي فيلمي حتا در يك جشنواره ي جهاني به نمايش در مي آيد نامش به عنوان يك اثر سينمايي ثبت مي شود، پس مهموني كامي به عنوان اولين فيلم سينمايي علي احمدزاده ثبت شده است.

٣: از صبحتهاي شما اينچنين برداشت مي شود كه من ساخته خودم رو فاقد ارزش سينمايي مي دانم كه فكر مي كنم اين يك شوخي بزرگ است.

٤: روزي كه نسخه اي از فيلم مهموني كامي رو تحويل دفتر جشنواره ي فجر دادم يك كپي از پروانه ساخت فيلم رو به شخص آقاي سيمون سيمونيان ارائه كردم و مشخص نيست چطور كارمند شما به خودش اجازه مي دهد فيلم مهموني كامي را در قفسه ي فيلم هاي بي پروانه قرار دهد و هيچ پاسخي هم براي اين قانون شكني خود ندارد.

٥: از نظر من هيچ وقت پروانه ساخت ملاك ارزش گذاري كيفي يك فيلم نيست، همان طور كه فيلم دوستان بي پروانه ام( اين يك روياست و گس) فيلم هاي بسيار ازشمندي است حتی سينما تر از خيلي فيلم هاي با پروانه جشنواره.

٦: فيلم بعدي من از نظر خودم و تمام فستيوال هاي معتبر بين المللي فيلم دوم محسوب خواهد شد، البته جشنواره ي فجر سال آينده مي تواند آن را فيلم اول محسوب كند كه با اين حساب مهموني كامي از نظر شما فيلم هيچم من به حساب مي آيد.

٧: در جلسه من با شما قرار شد من از حضور مهموني كامي در جشنواره انصراف دهم چرا كه با هم به اين جمع بندي رسيديم كه شايد بهتر باشد براي جشنواره ي عزيزمان حاشيه اي درست نكنيم و من ترجيح دادم مهموني كامي در جشنواره ي فجر نباشد شايد كه حال سينمايان بهتر از اين كه هست شود.

براي شما و جشنواره فجر آروزي پيروزي دارم و البته اين قصه ي ما با شما مي تواند تا بي نهايت ادامه پيدا كند.

در پی این پاسخ، روابط عمومی جشنواره فیلم فجر پاسخی را در اختیار خبرگزاری مهر گذاشته است که در آن آمده است:

در یکی از خبرهای آن رسانه محترم اشاره به نامه ای نرسیده به جشنواره فیلم فجر از سوی کارگردان محترم فیلم "مهمونی کامی" شده است که با پیگیری روابط عمومی جشنواره، دبیر محترم بار دیگر تاکید کردند: «آنچه در جلسه گپ و گفت با اهالی رسانه درباره نظر کارگردان فیلم برای ویدیویی ماندن فیلمشان و درخواست و دریافت پروانه نمایش خانگی و دریافت پروانه ساخت سینمایی برای فیلمی که می خواهند بسازند به عنوان نخستین فیلم سینمایی شان بی هیچ کم و کاستی نتایج تنها گفت وگوی تلفنی میان ما و ایشان بود. ما با ایشان بر خلاف آنچه اشاره شده هیچ نشست یا جلسه‌ای نداشته و اگر ایشان بعداً نظرشان تغییر کرده عیبی هم ندارد به خودشان ارتباط دارد و نه جشنواره. ان شا‌الله سینمای ایران در آینده‌ای نزدیک شاهد دومین فیلم سینمایی ایشان خواهد بود."

درخواست و جمع بندی ایشان پیش از این گفتگو با آقای داروغه زاده مطرح شده و پس از آن با آقای احسانی زاده. از این روست که دلیلی برای خلاف گویی نبوده و نیست که بخواهیم از نمایش شصت و ششمین فیلم اول (خوب یا بد) برای هیات انتخاب خودداری و یا جلوگیری کنیم.

گذشته ازاین متهم کردن آقای سیمونیان که فردی شایسته و مورد اعتماد جامعه سینمایی بوده و هستند و کارشان را در این خصوص از روز اول با ارجاع بررسی پروانه ساخت ارایه شده غیر هم نام به اداره نظارت بدرستی انجام داده اند، نیز دردی را دوا نمی کند.

عجیب است! با آنکه زمانه عوض شده امّا رسم زمانه تغییری نکرده است و چه تاسف بار که خلاف گویی و غیر صادق بودن و همزمان دیگران را به خلاف گویی متهم کردن هنور در میانه است و پابرجا.

نظرهای منتشرشده