ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

فرزاد موتمن:کنار گذاشتن «سایه روشن» از بخش مسابقه جشنواره مضحك است

۸ سال پیش
در حالي كه كمتر از يك روز از اعلام فهرست فيلم‌هاي بخش سوداي سيمرغ مي‌گذرد، فرزاد موتمن در واكنش به عدم حضور فيلم‌اش در سي و دومين دوره جشنواره فيلم فجر آن را يك تصميم مضحك دانست.

 به گزارش سلام سينما به تقل از شبكه ايران، فرزاد موتمن با گلایه از اینکه فیلمش در جشنواره نیست به صراحت از این مساله سخن گفته که اتفاقا این فیلمی است که جایش در جشنواره است. متن کامل گفته های موتمن را در ادامه می خوانید:

«سایه روشن» جایش در جشنواره است

«سایه روشن» به موقع به دفتر جشنواره ارائه شد و به نظرم حتما هم توسط هیات انتخاب دیده شده است پس اینکه فیلم در بخش مسابقه نیست ناشی از این نمیشود که فیلم دیده نشده است. به نظرم «سایه روشن» جایش در جشنواره است و این فیلمی است که می بایست در جشنواره مورد قصاوت مخاطبان حرفه ای سینما قرار گیرد چون از آن آثاری است که برای مخاطب بحث ایجاد می کند.

کنار گذاشتن فیلم از بخش مسابقه یک تصمیم مضحک است

با این حال غیبت فیلم من در بخش مسابقه اهمیتی ندارد چون «سایه روشن» فیلمی است که تماشاچی خودش را پیدا می کند. کنار گذاشتن فیلم از بخش مسابقه یک تصمیم مضحک است. جالب است من فیلمهایی به مراتب ضعیفتر از این به جشنواره ارائه داده بودم که در بخش مسابقه حضور داشتند اما حالا که بعد از چهار سال بعد از یک فیلم خیلی تجربی آمده ام و کیفیت فیلم را به مراتب بالاتر از بسیاری دیگر از آثارم می دانم فیلم ام در بخش مسابقه حضور ندارد.

این شوخی است که فیلم در بخش مسابقه نباشد

تقریبا همه کسانی که «سایه روشن» را دیده اند آن را یکی از بهترین فیلمهای من می دانند و این شوخی است که فیلم در بخش مسابقه نباشد. فکر می کنم هیات انتخاب به جای اصولی برخورد کردن با فیلمها بعضا سلیقه های شخصی را وارد حیطه تصمیم گیری کرده است و به همین دلیل است که «سایه روشن» جایی در فهرست 21 اثر بخش مسابقه ندارد. اینکه فیلم در بخش مسابقه نباشد ریشه دارد در سلیقه ای تصمیم گرفتن که همیشه در جشنواره های ما حاکم بوده است.

برنامه هایی دارم برای حضور آن در چند فستیوال مطرح جهانی

اینکه فیلم را به بخشهای جنبی جشنواره بدهم یا نه تصمیمی است که با همفکری تهیه کننده کار سیدجمال ساداتیان می گیریم. ضمن اینکه باید دید در آینده چه می شود و آیا در لیست نهایی نیز باز هم «سایه روشن» حضور نخواهد داشت. حتی اگر فیلم در جشنواره هم نباشد باز هم برنامه هایی دارم برای حضور آن در چند فستیوال مطرح جهانی چون این فیلم را به شدت دوست دارم.

یک فیلم ژانری

«سایه روشن» یک فیلم است در ژانر تریلر؛ آن هم یک تریلر عاشقانه.  در ساخت این فیلم تمامی قواعد ژانری رعایت شده تا یک محصول خوب و باکیفیت به فیلم بازهای ایرانی تحویل داده شود. در سینمایی که گوناگونی ژانری مدتهاست فراموش شده باید به فیلمهایی مانند «سایه روشن» توجه کرد.

نظرهای منتشرشده