ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

معرفی فیلم های سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر/ «تمشک» +عکس های فیلم و پشت صحنه

۸ سال پیش
فیلم «تمشک»، اثر متفاوت در کارنامه سامان سالور در سی و دومین جشنواره فیلم فجر.

سلام سینما- فیلم «تمشک» اثری متفاوت در کارنامه سامان سالور است. سامان سالور از جمله کارگردانانی است که کارهایش مجوز اکران عمومی پیدا نمیکند. از 5 فیلم قبلی او، فقط فیلم «سیزده 59» مجوز اکران عمومی گرفت.  آخرین فیلم سامان سالور، به نام «آمین خواهیم گفت» در سی و مین جشنواره فیلم فجر حضور داشت که این فیلم نیز هنوز به مانند فیلم های قبلی اش مجوزی برای اکران عمومی نگرفته است.

سامان سالور قبل از شروع فیلمبرداری فیلم «تمشک» در مصاحبه ای گفت: فیلم «تمشک» یک فیلم اجتماعی ، انسانی و قصه گو است. فضای فیلمبرداری به گونه ای است که باید فضای ابری و مه آلود و با پوشش پاییزی فیلمبرداری شود.

این کارگردان در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران گفته است: اولین و مهمترین ویژگی فیلم «تمشک» قصه ی آن است و مخاطب با آن ارتباط برقرار خواهد کرد. یک سوژه ای را برای «تمشک» انتخاب کردیم که برای اولین بار در سینما کار می شود. فیلم «تمشک» جز کارهای متفاوت سامان سالور خواهد بود.

 

خلاصه فیلم:

حمید و هما زوج ناباروری هستند که تصمیم گرفته اند از راه اجاره‌ی رحم بچه‌دار شوند. این دو در راه پیگیری و انتخاب شخص مورد اطمینان برای این منظور به زن جوانی به نام رضوان بر می خورند که با وجود شرایط مساعد دارای مشکلاتی است. اتفاقی که برای این زوج پس از آشنایی با رضوان می افتد سبب می شود آنها به شناخت تازه ای از خود و پیرامون شان برسند.

 

عوامل فیلم «تمشک»:

نويسنده و کارگردان: سامان سالور، مدير فيلمبرداري: محمود کلاري، مدير صدابرداري: وحید مقدسی، طراح گريم: رسول سيد عربي، طراح صحنه و لباس: سامان سالور و حميد نظيفي، مدير توليد: ساسان سالور، فيلمبردار: کوهيار کلاري، برنامه ريز: مجيد کرباسيان، دستيار يک کارگردان: محمدولی فروتن و تهيه کننده: ساسان سالور- محصول موسسه فرهنگي پژواک سکوت. تدوین: هایده صفی یاری

بازیگران: نيکي کريمي، مهدي پاکدل، مهران احمدي، حبیب دهقان نسب، سميرا حسن پور، شعله مرادي، سيد علي موسويان، تبسم هاشمي، بيژن افشار، محمود نظرعليان، سهي بانو ذوالقدر، شيرين بيده، منصور نوبخت، رمينا سوري

 

عکس های فیلم «تمشک»:

 

عکس فیلم تمشک سامان سالور

 

سمیرا حسن پور در فیلم تمشک

 

عکس نیکی کریمی و مهدی پاکدل در فیلم تمشک

 

عکس فیلم تمشک

 

فیلم تمشک

 

عکس فیلم تمشک سامان سالور

 

عکس های پشت صحنه فیلم «تمشک»:

 

عکس پشت صحنه سامان سالور

 

پشت صحنه فیلم تمشک

 

مهدی پاکدل در پشت صحنه فیلم تمشک

 

نظرهای منتشرشده

امیر
۶ سال پیش
خوب بود ، موضوع داشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پارسا
۸ سال پیش
به نظر من فیلم نامش تکراری نبود که این خودش یه حسنه...اما صحنه تصادف اول فیلم خیلی تابلو بود باید کاری بیشتری روش انجام میگرفت...از بازی سمیرا حسن پور هم خیلی خوشم اومد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ