ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

در گیر و دار نمایش یک فیلم / آشغال‌های دوست داشتنی

۸ سال پیش
همچنان تکلیف پخش و نمایش فیلم آشغال‌های دوست داشتنی در جشنواره فیلم فجر امسال مشخص نشده است.

سلام سینما: آشغال‌های دوست داشتنی، فیلمی که تقریبا هر روز از آن در خبرگزاری‌ها خبری مبنی بر توقیف شدن یا نشدن آن در جشنواره فجر امسال شنیده می‌شود. ماجرا از آن قرار است که چندی پیش خبر پر کردن فرم جشنواره برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی در رسانه‌ها پخش شد. اما تا امروز این فیلم در اختیار هیات انتخاب فیلم‌های جشنواره قرار نگرفته است، خبری که امروز، علی معلم آن را تایید کرد.

آشغال‌های دوست داشتنی، فیلمی که  جواد شمقدری در آخرین روزهای مدیریتش در مورد فیلم «آشغالهای دوست داشتنی» گفته بود: «آشغالهای دوست داشتنی» اگر در زمان ما پروانه نمایش نگیرد در دولت بعدی، اصلاحات بیشتری می گیرد!»، درباره‌ خانواده‌ای است که یک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند و در جریان ماجراهای مربوط به فتنه چند نفر از آشوب‌گران در خانه زنی پنهان می‌شوند و ...
در این فیلم بازیگران نامداری چون، شیرین یزدان‌بخش، حبیب رضایی، هدیه تهرانی، نگارجواهریان، اکبرعبدی، صابرابر ، شهاب حسینی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

 

امیر یوسفی تهیه‌کننده و کارگردان «آشغالهای دوست داشتنی» چندی قبل در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه شایعاتی مطرح است که بنیاد سینمایی فارابی به عنوان یکی از سرمایه‌گذاران فیلم نسبت به فیلم مشکلاتی دارد، آیا این موضوع حقیقت دارد؟ پاسخ داد: اگر بخواهم خلاصه بگویم، هیچ مشکلی وجود ندارد!
اما امروز خبرگزاری فارس خبر از لغو مشارکت فارابی با این فیلم خبر داد، و اعلام کرد، پس از بازبینی «آشغال‌های دوست داشتنی» به محسن امیریوسفی اعلام شده است که فارابی مشارکت خود را در تولدی این اثر لغود کرده و این کارگردان با بازگرداندن سهم فارابی خود مستقلا مالک این فیلم شده است.

 

 

آشغال‌های دوست داشتنی - شهاب حسینی - نگار جواهریان


قابل ذکر است، حجت الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی اعلام کرده که، حضور فیلم‌های معرفی شده برای شرکت در جشنواره‌ی فجر تنها به نظر و رای هیأت انتخاب بستگی دارد و با نظر سازمان سینمایی هیچ فیلمی کنار گذاشته نمی‌شود.
ایوبی همچنین درباره‌ی وضعیت فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» امیریوسفی و نمایش آن برای هیات انتخاب جشنواره‌ی فجر به ایسنا گفت: من فیلم را دیده‌ام، اما هنوز هیچ تصمیم قطعی در مورد این فیلم گرفته نشده است و برای بازبینی به هیأت انتخاب جشنواره‌ی فجر فرستاده شده است و هیأت انتخاب می‌تواند آزادانه نظر خود را درباره‌ی این فیلم اعلام بکند.

 

نظرهای منتشرشده

مازیار
۵ سال پیش
با این حال امیدوارم علی نوری و امثالش دیگه نظر ندن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
ali nori
۵ سال پیش
فیلم خوش ساختی بود با اینکه در مورد تجاوز بود اما می خواست بگه کسی که کار اشتباهی می کنه تاوانش رو پس می ده. با این حال امیدوارم دیگه فیلم راجع به تجاوز ساخته نشه!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ