ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

«مهمونی کامی» از جشنواره فيلم فجر حذف شد

۸ سال پیش

به گزارش سلام سينما به نقل از فارس نيوز، علی احمدزاده: پروانه ساخت این فیلم ابتدا با نام «چالوس» صادر شد که بلافاصله پس از صدور پروانه ساخت فیلمبرداری را آغاز کردیم و تمامی اخباری که مبنی برعدم داشتن پروانه ساخت از سوی این فیلم منتشر می‌شود را تکذیب می‌کنم.

وی در خصوص این نکته که چرا فیلم پروانه نمایش ندارد؟ گفت: در دوره مدیریت گذشته هیچگاه برای دریافت پروانه نمایش اقدام نکردیم و حدود سه هفته قبل فیلم را برای بازبینی و صدور پروانه نمایش به ارشاد ارائه دادیم که هنوز هیچ خبری از صدور پروانه نمایش فیلم به ما نداده‌اند.

کارگردان «مهمونی کامی» همچنین در خصوص این مطلب که اعلام می‌شود، این فیلم بدون طی مراحل قانونی تغییر نام داده است نیز اظهار داشت: وقتی ما فیلم را در دوره مدیریت دوستان برای پروانه نمایش ارائه ندادیم مرتکب کدام تخلف شده‌ایم؟ سه هفته قبل که برای پروانه نمایش اقدام کردیم در نامه‌ای به شورای پروانه نمایش اعلام کردیم که نام فیلم نیز رسما از «چالوس» به «مهمونی کامی» تغییر پیدا کرده است.

احمد‌زاده همچنین در خصوص این نکته که «مهمونی کامی» بدون مجوز ارشاد در جشنواره‌های جهانی شرکت کرده و این نکته از نظر مدیران گذشته تخلف است گفت: وقتی به فیلم ما مجوز نمی‌دهند، نباید هم توقع داشته باشند که فیلم را در خانه نگه داریم، به هرحال این فیلم با سرمایه شخصی ساخته شده و به واسطه دیده شدن اثر سرمایه ساخت آن بر‌می‌گردد اما در همین مدت هم بسیاری از فیلم‌ها که حتی پروانه ساخت هم نداشتند در جشنواره‌های مختلف خارجی شرکت و جایزه هم گرفتند.

 

مهموني كامي

 

وی در خاتمه با اشاره به عدم حضور فیلم در جشنواره فجر بیان کرد: با نظر دبیر جشنواره «مهمونی کامی» از فهرست بازبینی آثار کنار گذاشته شده است اما از آنجائیکه مدیران جدید سینمایی نکاه مهربانانه‌تری نسبت به آثار دارند امیدوارم تا کمک کنند مشکل آثاری نظیر «مهمونی کامی» برطرف شود و به این فیلم پروانه نمایش بدهند.

نظرهای منتشرشده