ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

اصغر فرهادي:قطعا باز در ایران فیلم خواهم ساخت/ اگر اين روزنامه حرف صادقانه بزند بايد تعجب كرد

۸ سال پیش
در حالي‌كه روز گذشته در بسياري از سايت ها خبر از ساخت فيلم بعدي اصغر فرهادي در ايران داده بودند، فرهادي در مصاحبه با خبرگزاري ايسنا در مورد آخرين وضعيت فيلم بعدي اش توضيحاتي داد.

به گزارش سلام سينما، در حالي که  ديروز در سايت‌ها خبري اعلام شد، اصغر فرهادي فيلم جديدش را در ايران خواهد ساخت، اصغر فرهادي در مصاحبه با خبرگزاري ايسنا در مورد فيلم بعدي‌اش گفت: با دو کمپانی متفاوت برای ساخت فیلم‌های بعدی‌ام قراردادهای بسته شده است که یکی از آنها با توجه‌ به تحقیقات که در سه ماه گذشته درباره‌ی داستانش انجام شده و همچنین توافقاتی که با بازیگران اصلی آن صورت گرفته به مرحله‌ی ساخت نزدیک‌تر است. البته تمایل دارم قبل از اینکه به سراغ ساخت این فیلم در بیرون از ایران بروم، بتوانم خط داستانی که در ذهن دارم و براساس یک رخداد واقعی که در ایران اتفاق افتاده است را بنویسم و سال آینده جلوی دوربین ببرم.

 

وی ادامه داد:بنابراین از تهیه‌کننده فیلم بعدی خواسته‌ام که این هماهنگی را با بازیگر‌ها و گروه داشته باشد که من فیلم خارج از ایران خود را با یک تاخیر یک سال و نیم شروع کنم اما هنوز او نتوانسته این هماهنگی را انجام بدهد و ممکن است اگر این هماهنگی صورت نگیرد، فیلم بعدی‌ام را در بیرون از ایران کار کنم.

 

در برخی نقل قول‌ها از شما در رسانه‌های خارجی اعلام شده که «فیلم بعدی‌تان قطعا در ایران خواهد بود»، نظرتان درباره‌ی این نقل قول‌ها چیست؟ گفت: من همیشه در مصاحبه‌ها گفته‌ام که قطعا باز در ایران فیلم خواهم ساخت اما اینکه فیلم بعدی‌ام در ایران فیلمبرداری شود یا خارج از کشور هنوز قطعی نیست و تا پایان سال مشخص خواهد شد.

 

وی ادامه داد: اما اینگونه نقل قول‌ها بهانه‌ای است تا نکته‌ای را ذکر کنم. بعضی از این مصاحبه‌ها که منتشر می‌شود و مطالبی که در آن گفته می‌شود ناخواسته و به دلیل برداشت شخصی مصاحبه‌کننده نکاتی در آن هست که برای خود من هم تازه و گاهی عجیب است!

فرهادی در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو در پاسخ به این سوال که فیلمی که برای ساخت آن در خارج از کشور قرارداد دارد، در کدام کشور فیلمبرداری خواهد شد؟ گفت: اجازه بدهید ظرف چند ماه آینده اخبار دقیق کار بعدی منتشر خواهد شد. درمورد فیلمی که در خارج از ایران ساخته خواهد شد، مرحله‌ی تحقیقات به تازگی پایان یافته،طرح اولیه‌ی داستان نوشته شده و دو بازیگر از بازیگران اصلی فیلم هم انتخاب شده‌اند ولی درباره‌ی فیلمی که داستانش در ایران اتفاق می‌افتد،هنوز در مرحله‌ی شکل‌گیری داستان است.

همچنين فرهادي در ادامه مصاحبه در مورد مطلبي كه روزنامه كيهان در  مورد حمایت یک فرد «بهایی» از ساخت فیلم «گذشته» مطرح كرده بود به خبرگزاري ايسنا گفت:اگر روزی این روزنامه‌ و سایت‌های خاص حرف صادقانه‌ای زدند، باید تعجب کرد!

نظرهای منتشرشده