پوستر فیلم اعتراض
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۲۶
۲۳ رای
۱۰ / ۵
۱ رای

اعتراض (1378)

به فیلم رای بده:

تهیه کننده: سیدضیاء هاشمی

خلاصه فیلم:

امیرعلی که شریفه، نامزد برادرش رضا، را به دلیل رابطه نامشروعش با مردی به نام احمد به قتل رسانده، پس از دوازده سال از زندان آزاد می شود. پیش از آزادی، هم سلولی اش محسن دربندی، انگشتری به او می دهد و به او سفارش می کند پس از گرفتن طلب او از مردی بیرون از زندان، از زنی به نام مجدی حمایت کند و سر و سامانی به زندگی او بدهد. بیرون از زندان، مادر او که حالا نابینا شده به همراه برادران و خواهران امیرعلی و شوهرخواهرش به استقبال او می آیند و امیرعلی درمی یابد که در غیاب او پدرش از فراغ او مرده و یوسف، یکی دیگر از برادرهایش، در یک آسایشگاه روانی بستری است. یوسف در جران تظاهرات دانشجویی بر اثر ضرباتی که به سرش وارد آمده دچار اختلال روانی شده است. رضا، برادر آزادشده اش را به یک پیتزافروشی در شمال شهر که محل کار اوست می برد. رضا عاشق دختر پولداری به نام لادن است که به اتفاق دوستانش از مشتریان دائمی پیتزافروشی است، و از طرفی تلاش می کند به ناراحتی های روانی دوست معتادش قاسم پایان دهد. امیرعلی به زودی مجدی را پیدا می کند و در حالی که تصور می کرده مجدی همسر محسن است، درمی یابد که او زنی بیوه و در واقع خواهر هم سلولی اش است که با دختر کوچکش عاطفه زندگی می کند. امیرعلی دلباخته مجدی می شود و در ملاقاتی در زندان با محسن از او اجازه عروسی با خواهرش را می خواهد و محسن نیز می پذیرد. از سویی رضا به لادن می گوید که به خاطر اختلاف طبقاتی میان خانواده آن دو، ازدواجشان غیرممکن است و بهتر است از یکدیگر جدا شوند. لادن با ناراحتی می پذیرد. یک شب رضا که طبق معمول برای یکی از خانه ها پیتزا برده، متوجه حضور دوستان لدن در میهمانی ای که در آن خانه برپاست می شود و سپس خود لادن را نیز می بیند. رضا با ناراحتی به پیتزافروشی برمی گردد و مدتی بعد دوستان لادن نیز به پیتزافروشی می آیند و به او می گویند که امشب عقدکنان لادن است ولی هنوز عاقد نیامده است. امیرعلی که موفق شده طلب محسن را بگیرد، در راه بازگشت با احمد، فاسق نامزد سابق برادرش، روبرو می شود و احمد او را با ضربه های متعدد چاقو می کشد در حالی که امیرعلی در خیابان و زیر باران شدید آخرین نفس ها را می کشد، لادن به پیتزافروشی که دوستانش در آن جمع شده اند، نزد رضا بازمی گردد.

خبرهای مرتبط با فیلم اعتراض

مرثیه ای برای تنهایی پرهیاهو/ اعتیاد ویران گر

به مناسبت روز ملی مبارزه با مواد مخدر، به سراغ فیلم‌هایی با محوریت اعتیاد رفته ایم و به یادماندنی ترین شخصیت های معتاد سینمای ایران را مرور کرده ایم.

فیلم های سیاسی سینمای ایران- بخش اول

فیلم های ایرانی که سیاست همراه جدانشدنی داستان فیلم و قهرمان های پرماجرایشان بوده است. از «گوزن ها» تا «بادیگارد» و «دیدن این فیلم جرم است».

پیرمردهای ماندگار سینمای ایران

مروری بر ده پیرمرد ماندگار سینمای ایران که هرکدام به خاطر جدیت یا بامزگی شان در خاطرها ماندگار شده اند. فرقی هم ندارد نقششان کوتاه و جزیی بوده باشد یا بلند و اصلی.

دیالوگ های ماندگار دهه ۷۰ سینمای ایران

مروری بر دیالوگ های به یادماندنی دهه شصت سینمای ایران از فیلم هایی مانند «دلشدگان»، «شوکران»، «آژانس شیشه ای»، «لیلا» و...

سه نقش‌آفرینی به‌یادماندنی پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر در 22 شهریور ماه 1351 در تهران متولد شد. در سال 1370 در دانشگاه هنرهای زیبای تهران در رشته نقاشی به تحصیل مشغول شد. وی همان زمان در دانشگاه های مختلف به روی صحنه رفت و سال 1372 در اولین نقش سینمایی اش، در نقش کوتاهی در فیلم پری ساخته داریوش مهرجویی حضور پیدا کرد.پارسا پیروزفر از جمله بازیگرانی است که تا به حال با هیچ روزنامه، مجله و یا رسانه ای مصاحبه نکرده است.

نظرهای منتشر شده فیلم اعتراض

1 نظر

حسین
۲ سال پیش
6 از 10
خطر لو رفتن داستان
پاسخ