پوستر فیلم ترانه

فیلم‌ سینمایی |درام

ترانه (۱۳۹۶)

۵.۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲۳ رای

0
امتیاز دهید :

«ترانه» با موضوع اجتماعی روایتگر زندگی پر فراز و نشیب دختر دانشجویی است که کانون از هم پاشیده خانواده اش مشکلات زیادی را برای او به وجود آورده است تا جایی که برای تامین هزینه های زندگی اش فعالیت در یک شرکت مدلینگ غیر رسمی را انتخاب می کند و در این مسیر گرفتار افرادی می شود که او را تا پای مرگ پیش می برند.

کارگردان: مهدی صاحبی

نویسنده: مهدی صاحبی

عکس‌های فیلم ترانه


گریم مریم معصومی در فیلم «ترانه»
الهه حصاری در فیلم «ترانه»
الهه حصاری در فیلم سینمایی «ترانه»
تست گریم مریم معصومی برای فیلم «ترانه»
تست گریم مریم معصومی برای فیلم سینمایی «ترانه»
پوستر فیلم سینمایی «ترانه»

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم ترانه

 موضوع فیلم درباره مدلینگ است. ترانه به دلیل مشکلات خانوادگی در شرکت مدلینگ مشغول به کار است. شخصیت و کارکتر اصلی فیلم ترانه آست که با دوستانش را ترغیب به ورود به عرصه مدلینگ می کند. نکته  مثبت فیلم در روایت ساده آست.فیلم مثل نخ تسبیح پیش می رود.پی رنگ اصلی  فیلم درباره ماجرای ناهید است که در شرکت رخ می دهد.  ماجرایی که با رفتن  به شرکت برایش پیش می آید. و ترانه دچار عذاب وجدان می کند و درصدد کشف  حقایق است. خرده پی رنگ ها ؛ ارتباط بین ترانه با ناهید، ارتباط عاطفی  بین ترانه با مهران ترانه سرا و همکار مدلینگش است.ارتباط بین ترانه با بجه  های خوابگاه، کشمکش های او با ریس خوابگاه و ریس دانشگاه و ارتباط با امیر  و ارتباط با ریس شرکت مدلینگ. فیلم دارای چند نقطه عطف آست. ترانه بعد  از قضیه باردار شدن ناهید و ماجرای تجاوز او دچار کشمکش درونی می شود.ما  در فیلم سمپاد ترانه هستیم. با هر تصمیم و برخورد تند و ملایم ترانه همراهش  هستیم. فیلم از عنصر تضاد و تعلیق و ایجاز و بسط نیز استفاده کرده است.   ایجاز زمانی است که می بینیم که ناهید با ناراحتی از شرکت خارج می شود و  بسط فرضیه تجاوز او مطرح می شود.فیلم از عنصر گره افکنی به هوشمندی استفاده  کرده. جایی که این کار توسط چه کسی شکل گرفته. تضاد و تعلیق هم در  جایی استفاده شده که ترانه در بن بست برای ادامه دادن رابطه با مهران و با  کات و تحویل او به پلیس قرار گرفته. و در بک سکانس از فیلم زمانی که ناهید  در شمال با او تماس می گیرد که از دست مهران فرار کند دچار تضاد و تعلیق می  شود که آیا فرار کند و يا حرفهای ناهید اشتباه است. در فیلم از عنصر ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم ترانه

خبرهای مرتبط با فیلم فیلم ترانه

نظرهای منتشر شده فیلم ترانه

۲ سال پیش

۲۱ آبان ۱۳۹۸

1 از 10
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۵ بهمن ۱۳۹۷

اینکه چطور « ترانه » بصورت تله فیلم از تلویزیون پخش نشده جای تعجب دارد چراکه هیچ المان سینمایی در فیلم به چشم نمی خورد. از گریم عجیب و غریب گرفته تا بازیهای بد، از « ترانه » فیلمی ساخته که واقعاً مشخص نیست چرا باید به تماشای آن نشست!
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۳ سال پیش

۱۲ بهمن ۱۳۹۷

تا اواسط فیلم، روندی یکنواخت داشت؛ ولی بعد از آن کاملا جالب و مهیج شد. در کل فیلمی متوسط بود.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف