پوستر فیلم مامان
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۵.۷۱
۲۸ رای
۱۰ / ۴.۵
۲ رای

مامان (1399)

به فیلم رای بده:

کارگردان: آرش انیسی
نویسنده: آرش انیسی
تهیه کننده: مجید برزگر

خلاصه فیلم:

"مامان" که با وجود جدایی از شوهرش برای خواهر و برادرهای او هنوز همان "نانسی" دختر آبادانیِ با کلاس و دوست‌داشتنی است، برای پسرهایش یک پیرزن بداخلاق و غرغرو است که با تاکسی خود مسافر جابه‌جا می‌کند و در ظاهر بزرگترین مانع خوشبختی آن‌ها در زندگی است. این فیلم زندگی یک مادر را در سه دوره تاریخی بررسی می کند. «مامان» درباره خانواده ای است که در زمان جنگ از آبادان مهاجرت می کنند و به این ترتیب سه دوره از زندگی شخصیت مامان را می بینیم.

عکس‌های فیلم مامان

نقدهای کوتاه فیلم مامان

نغمه خدابخش
«مامان» یک فیلم جمع و جور و آبرومند و بی ادعاست و نمونه خوب و قابل قبول در اولین تجربه بلند سینماییست. ایده و شخصیت پردازی کاراکتر اصلی فیلم از نکات مثبتی است که کارگردان به خوبی به آن پرداخته و بازیگری چشمگیرترین عنصریست که فیلم دارد.
حمید عبدالحسینی
شاید در نظر گرفتن برخی تمهیدات ساختاری (بصری ، تدوین و …) می توانست «مامان» را از فیلمی که هست به اثری مترقی تر تبدیل کند تا جنبه های عمیق لایه های زیرین فیلم بیش از این برجسته شود. با این همه «مامان» در شکل کنونی نیز فیلمی شریف و سرپاست که به عنوان اولین ساخته سینمایی کارگردانش نمره قابل قبولی خواهد گرفت.

نقدهای بلند فیلم مامان

عباس مدحجی

مامان تصویر متفاوتی ست از روابط درونی خانواده ای ایرانی که ما به طور معمول چنین تصویری از خانواده ایرانی در فیلم ها سراغ نداریم. فیلم دچار کاهش و افزایش ریتم می‌شود گاهی اوقات بحدی شتاب می گیرد که مخاطب از این جا می ماند و گاهی آنقدر کند می‌شود که حوصله مخاطب را سر می‌برد.از جهتی دیگر و از آنجا که معمولاً ...

محسن سلیمانی فاخر

برای جامعه سینما : محسن سلیمانی فاخر/ فیلم «مامان» از روابط ساده انسانی و درحین حال از پیچیدگی‌ تفکر و رفتار بشری حکایت دارد که بازی‌های فرمی اش از جمله « رؤیا افشار»، به نمایش این جهان سهل ممتنع کمک شگرفی کرده است .فیلمساز با بیانی ساده از این روابط سخن می گوید تا پیچیدگی ها و روابط هزار توی اندیشه ...

خبرهای مرتبط با فیلم مامان

اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر/گزارش تصویری 1

عکس های هنرمندان در روز اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

برندگان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر + گزارش اختتامیه

گزارش لحظه به لحظه مراسم اختتامیه جشنواره فجر ۳۹ که ساعت ۱۸ امروز در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می شود.

اعلام نامزدهای سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر ۳۹

اسامی نامزدهای بخش مسابقه(سودای سیمرغ) سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد./بی همه چیز و یدو با ۱۳ نامزدی رکورددار نامزدها شدند.

روز ششم سی و نهمین جشنواره فیلم فجر/گزارش تصویری

عکس های رویا افشاری، لیندا کیانی، مهدی کوشکی و سید جواد هاشمی در روز ششم سی و نهمین جشنواره فیلم فجر

رویا افشاری: این روزها به فیلمساز مولف نیاز داریم

نشست پرسش و پاسخ فیلم «مامان» ساخته آرش انیسی با اجرای حمیدرضا مدقق بعد از ظهر امروز، جمعه 17 بهمن ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

نظرهای منتشر شده فیلم مامان

2 نظر

امیر تهرانی
۳ ماه پیش
بازی هدیه تهرانی در بی همه چیز و بازی ستاره پسیانی در یدو تحسین برانگیز بود اما اگر اجحافی صورت نگیرد بدون شک و قطعا سیمرغ حق رویا افشاریه بازیش درس بازیگریه ، اگر تو هالیوود همیچین بازی انجام میشد قطعا نامزد اسکار بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بابک سپهریان
۳ ماه پیش
ایکاش خانم افشار با لهجه ی آبادانی صحبت میکرد
خطر لو رفتن داستان
پاسخ