پوستر فیلم پروژه آدام

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، کمدی

پروژه آدام

The Adam Project

۶.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲ رای

منتقدان:

۶.۳

امتیاز دهید:

آدام(رایان رینولدز) خلبان مسافر زمان؛ به گذشته سفر می‌کند و با خود جوان و پدر مرحومش ملاقات می‌کند. او سعی دارد که یک مشکل در گذشته‌اش را حل کند تا به این وسیله آینده را نجات دهد.

معرفی فیلم پروژه آدام

فیلم اکشن و کمدی «مرد آزاد»(Free Guy) آخرین همکاری رایان رینولدز با شاون لِوی (کارگردان) بود و از اندک‌فیلم‌های سال 2021 بود که در سینماها مورد توجه واقع شد، از این‌روست که انتظارات نتفلیکس مطمئناً برای فیلم «پروژه‌ی آدام» (The Adam Project) زیاد است.

پوستر فیلم خارجی پروژه آدام The Adam Project 2022

این اثر، فیلمی علمی-تخیلی است که در آن یک پسر جوان باید با نسخه‌ی قدیمی‌تر خودش همکاری کند تا پدر گمشده‌اش را پیدا کند.

این فیلم سینمایی با دو موضوع «سفر در زمان» و «رایان رینولدز» که ظاهراً مخاطب‌ها از این دو موضوع سیر نمی‌شوند، درباره مردی است که در زمان به عقب سفر می‌کند تا خود سیزده ساله‌اش را بیاید و با او یگانه شود تا جهان را نجات بدهند.

این فیلم قرار است در 11 مارس 2022 در نتفلیکس اکران شود.

معرفی بازیگران و کارگردان  فیلم خارجی پروژه آدام The Adam Project 2022 + نقد

 

حواشی فیلم The Adam Project:

- این اثر، که ناولین(نویسنده) آن را به عنوان یک فیلم‌نامه‌ی فرضی در ذهن داشت، در ابتدا در اکتبر ۲۰۱۲ نامش «اسم ما آدام است» (Our Name Is Adam) بود.

 

- استودیوی پارامونت پیکچرز علاقه‌مند شد که این فیلم را بخرد و تام کروز نیز به بازیگران آن پیوست اما ساخت پروژه منتفی شد.

این فیلم در ژوئیه 2020 با منتقل‌شدن به نتفلیکس احیا شد و شاون لوی نیز به عنوان کارگردان و رایان رینولدز به عنوان بازیگر در آن مشارکت کردند.

 

ـ مارک روفالو و جنیفر گارنر قبلاً در فیلم «رفتن از ۱۳ به ۳۰» (13 Going on 30) نقش زوج عاشق داشتند.

 

ـ کاترین کینر و مارک روفالو قبلاً در فیلم «جایی که موجودات وحشی هستند» (Where the Wild Things Are) و نیز در فیلم «دوباره شروع کن» (Begin Again) نقش‌آفرینی کرده‌اند.

بستن

عکس‌های فیلم پروژه آدام


رایان رینولدز و واکر اسکوبل در فیلم «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و زویی سالدانا در فیلم سینمایی «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و واکر اسکوبل در «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و مارک رافالو در نمایی از فیلم «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و زویی سالدانا در نمایی از فیلم سینمایی «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و واکر اسکوبل در نمایی از «پروژه آدام»(The Adam Project)
رایان رینولدز و واکر اسکوبل در فیلم «پروژه آدام»(The Adam Project) به کارگردانی شاون لوی
رایان رینولدز و واکر اسکوبل در فیلم سینمایی «پروژه آدام»(The Adam Project) به کارگردانی شاون لوی

نقدهای فیلم پروژه آدام

پر از سر و صدا اما فاقد مفهوم


جیمز براردینلی
امتیاز منتقد به فیلم / ۱۰
ترجمه اختصاصی سلام سینما فیلم سینمایی پروژه آدام شباهت‌های زیادی به همکاری پارسال شاون لوی و رایان رینولدز یعنی فیلم مرد آزاد (فری گای) دارد (به ویژه می‌توان به بخش "علمی" و سؤال برانگیز آن در بافتی علمی تخیلی و همچنین بخش‌های مشکوکی از طرح داستان اشاره کرد)، اما لحن این فیلم جدی‌تر بوده و در نتیجه به رینولدز این فرصت را می‌دهد تا به جای شکلک درآوردن جلوی دوربین، بازیگری واقعی را تجربه کند. فیلم هنگام تماشا سرگرم‌کننده است اما پس از تمام شدن تأثیری از خود به جا نمی‌گذارد. همچنین این احساس وجود دارد که کل داستان بوم بزرگ‌تری را می‌طلبد. دنیایی که برای فیلم ساخته‌اند، برای ایجاد بار مورد نظر داستان به اندازه کافی بزرگ نیست و ارجاعی که در آن به فیلم نابودگر داده می‌شود تنها کیفیت پایین خود فیلم را پررنگ‌تر می‌کند (هر دو در یک راه از دنیای علمی تخیلی قدم گذاشته‌اند: استفاده از سفر در زمان برای تغییر آینده‌ای پر از رنج و آسیب). آدامِ "پیر" خلبانی است که در سال 2050 زندگی می‌کند. او می‌خواهد با استفاده از سفر در زمان به گذشته برگشته و چیزی را "اصلاح" کند که در آینده بر زندگی بشر تأثیری بسیار منفی خواهد گذاشت. همین‌که سوار سفینه خود می‌شود، شخصی به نام مایا سوریان (کاترین کینر) که شدیداً علاقه دارد وضعیت به صورت طبیعی باقی بماند، دستور ایجاد اختلال در سفینه سفر در زمان او را می‌دهد. مقصد اصلی آدام سال 2018 است - سالی که به نظرش نقطه‌ای حیاتی است - اما عجله و اختلال در سفینه باعث انتقال او به سال 2022 می‌شود. یک سری اتفاقات او را مجبور می‌کنند به دنبال نسخه کودک خود (واکر اسکوبل) بگردد که در حال حاضر در حال کنار آمدن با مرگ پدرش لوئیس (مارک رافلو) است، با مادر عزادار خود، الی (جنیفر گارنر) ...
ترجمه اختصاصی سلام سینما فیلم سینمایی پروژه آدام شباهت‌های زیادی به همکاری پارسال شاون لوی و رایان رینولدز یعنی فیلم مرد آزاد (فری گای) دارد (به ویژه می‌توان به بخش "علمی" و سؤال برانگیز آن در بافتی علمی تخیلی و همچنین بخش‌های مشکوکی از طرح داستان اشاره کرد)، اما لحن این فیلم جدی‌تر بوده و در نتیجه به رینولدز این فرصت را می‌دهد تا به جای شکلک درآوردن جلوی دوربین، بازیگری واقعی را تجربه کند. فیلم هنگام ...

نظرهای منتشر شده فیلم پروژه آدام