خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
یک راننده کامیون ایرانی، خانواده‌ای از اهالی کردستان عراق را برای یافتن پدر خوانده به تهران می آورد.

نظر سنجی آنلاین جشنواره فیلم فجر

با شرکت در نظرسنجی هر فیلم شانس خود را برای بردن ۴ سکه افزایش دهید

نظر منتقدین

یاسمن خلیلی فرد
براى فيلم "كاميون" اشتياق زيادى داشتم اما به شدت نااميدم كرد. فيلمى از كامبوزيا پرتوى كه به رغم بازى خوب سعيد آقاخانى كششى نداشت زيرا اساساً فيلم روايت ندارد! فيلمنامه آشفته است. به لحاظ مضمون يادآور فيلم "فرارى" داوودنژاد است كه سال گذشته در جشنواره اكران شد و فيلمنامه اش را آقاى پرتوى نوشته بودند. "كاميون" فيلمى كهنه و خسته كننده است كه راويت آن در نهايت به سرانجامى نمى رسد.
مهرزاد دانش
یلم جاده ای اقتضائاتی دارد. نمی شود چند نفر را در مسیری رو به حرکت کنار هم نشاند و خبری از به ثمر رسیدن ارتباط ها و اتفاق های حین سفر نباشد. منظور از به ثمر رسیدن لزوما پایان خوش و یا قطعی نیست؛ نشانه ها و اشاره های پیرامونی متن هم ناکافی است و نمی تواند حس یک جور حسرت تلویحی یا نیاز خفته را هم تداعی کند. این گونه، تمامیت اثر عقیم باقی می ماند.
محسن خیمه‌دوز
فیلم، داستان سرراستی دارد که محور آن دو قشر راننده و زنان مهاجرند. قصه فیلم در سطح سینمای عامه‌پسند، خوب روایت می‌شود. سوژه فیلم نو است. گریم و بازی سعید آقاخانی در نقش راننده کامیون دیدنی است. (شاید آقاخانی به‌خاطر بازی در همین نقش، یکی از کاندیداهای بهترین بازیگری شود). با آنکه فیلم به عمق مسئله‌ای که بیان کرده نمی‌رود، اما هم دیالوگ‌های خوبی دارد، هم یک پایان خوب و غیر‌منتظره. حضور چنددقیقه‌ای نیکی کریمی در نقش خودش، هم بیشتر به یک جوک شبیه بود تا یک تأثیر جدی در پیشبرد قصه فیلم.

خبرهای مرتبط

عکس های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
نامزدهای سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در ساعت 20 امشب اعلام می شود.
اکران و نشست فیلم کامیون با حضور کامبوزیا پرتوی، سعید آقاخانی, نسرین مرادی، رامین راستاد و تورج اصلانی
معرفی فیلم «کامیون» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی و با بازی سعید آقاخانی, نیکی کریمی و تروسکا جولا
بیست و یکمین برنامه زنده اینترنتی «سی و پنج» با اجرای فریدون جیرانی به موضوع انتخاب فیلم‌ها برای حضور در سی‌وششمین دوره از جشنواره فیلم فجر اختصاص داشت و میزبان سیدجمال ساداتیان از اعضای هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر بود و نظرات خود را در مورد فیلم های انتخاب شده بیان کرد .

نظرهای منتشرشده


پدرام شیردل
۴ روز پیش
فیلم خوبی نبود... مخصوصا سکانس خانم کریمی... سکانس های طولانی و ریتم کند... ریتم کندی که حرفی برای گفتن نداشت... نسخه خیلی ضعیف از کافه ترانزیت یک کامیون از صبح تا شب در تهران تردد کند و گیر مامور راهنمایی رانندگی نیفتد؟! دختر ایزدی فقیر و از خانه گریخته بینی عملی دارد؟! یک سکانس هایی دختری که فارسی را فراموش کرده بود، همانند بلبل سخنوری می کرد! یک نوزاد و پیرمرد و زن و کودک از چنگ یک گاراژ آدم فرار کردند!؟ تا عوض کردن بلبرینگ چرخ را هم در این فیلم دیدیم... تنها نقطه قابل عرض، بازی زیبای سعید آقاخانی، مخصوصا سکانس هایی که با لهجه کردی، ترکی صحبت می کرد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهناز
۵ روز پیش
وقتی این فیلم برنده سیمرغ بهترین فیلمنامه شد انگار آب جوش ریختن رو سرم!!! اصلاً باورم نمی شه!!!!! چه طور ممکنه؟؟؟ لااقل می خواستن سیمرغ بدن می دادن به آقای آقاخانی که بازیش یه نکته قابل توجهی داشت ولی فیلمنامه این فیلم رسماً زیر خط فقر بود. متاسفم برای جشنواره مون.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سهیلا
۷ روز پیش
یک فیلم ضعیف. که احتمالاً بنا بر دلایلی که فقط بر هیئت ژوری جشنواره روشنه تو مهم ترین بخش ها نامزد شده! در میون نامزدی ها فقط سعید آقاخانی استحقاقشو داشت. بقیه اصلاً
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید عباس آبادی
۱۴ روز پیش
کامیون یه سوژه کاملا نابود شدست .... کامیون میتونست یه فیلم جاده ای بی نظیر باشه اما متاسفانه پر از شلختگی و هرج و مرجه ... نمیشه یه کامیون رو تو جاده و شهر چرخوند و گفت فیلم جاده ای پس داستان کو داستانی که چفت و بست درست و حسابی داشته باشه؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شقایق لعل
۱۴ روز پیش
انتظارم از این فیلم خیلی خیلی بیشتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فيروزه
۱۴ روز پیش
اصلا جالب نبود. خيلي خسته كننده و تكراري
خطر لو رفتن داستان
پاسخ