ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم کامیون
۵.۴/۱۰
۸۸ رای
۳/۱۰
۷ رای

کامیون (1395)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
یک راننده کامیون ایرانی، خانواده‌ای از اهالی کردستان عراق را برای یافتن پدر خوانده به تهران می آورد.

ویدیوها

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم کامیون

نقدهای کوتاه کامیون

یاسمن خلیلی فرد
براى فيلم "كاميون" اشتياق زيادى داشتم اما به شدت نااميدم كرد. فيلمى از كامبوزيا پرتوى كه به رغم بازى خوب سعيد آقاخانى كششى نداشت زيرا اساساً فيلم روايت ندارد! فيلمنامه آشفته است. به لحاظ مضمون يادآور فيلم "فرارى" داوودنژاد است كه سال گذشته در جشنواره اكران شد و فيلمنامه اش را آقاى پرتوى نوشته بودند. "كاميون" فيلمى كهنه و خسته كننده است كه راويت آن در نهايت به سرانجامى نمى رسد.
مهرزاد دانش
یلم جاده ای اقتضائاتی دارد. نمی شود چند نفر را در مسیری رو به حرکت کنار هم نشاند و خبری از به ثمر رسیدن ارتباط ها و اتفاق های حین سفر نباشد. منظور از به ثمر رسیدن لزوما پایان خوش و یا قطعی نیست؛ نشانه ها و اشاره های پیرامونی متن هم ناکافی است و نمی تواند حس یک جور حسرت تلویحی یا نیاز خفته را هم تداعی کند. این گونه، تمامیت اثر عقیم باقی می ماند.
محسن خیمه‌دوز
فیلم، داستان سرراستی دارد که محور آن دو قشر راننده و زنان مهاجرند. قصه فیلم در سطح سینمای عامه‌پسند، خوب روایت می‌شود. سوژه فیلم نو است. گریم و بازی سعید آقاخانی در نقش راننده کامیون دیدنی است. (شاید آقاخانی به‌خاطر بازی در همین نقش، یکی از کاندیداهای بهترین بازیگری شود). با آنکه فیلم به عمق مسئله‌ای که بیان کرده نمی‌رود، اما هم دیالوگ‌های خوبی دارد، هم یک پایان خوب و غیر‌منتظره. حضور چنددقیقه‌ای نیکی کریمی در نقش خودش، هم بیشتر به یک جوک شبیه بود تا یک تأثیر جدی در پیشبرد قصه فیلم.
خبرهای مرتبط
سعید آقاخانی برای بازی دیدنی اش در فیلم «کامیون» از جشنواره دهوک جایزه گرفت.
نگاهی به 11 نویسنده منتخب و فیلمنامه‌های برگزیده‌ شان در ۳۷ دوره جشنواره فیلم فجر از اول انقلاب تا به‌امروز که سیمرغ بهترین فیلمنامه را از آن خود کرده‌اند.
اعلام نامزدهای دوازدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران/ پیشتازی «مغزهای کوچک زنگ زده»
انتخاب 17 فیلم از بین 34 فیلم رسیده به جشنواره/ 17 فیلم سینمایی در سومین جشنواره ملی فیلم سلامت به نمایش درمی‌آید.
عکس های اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر
نظرهای منتشرشده

گلاره
۲ سال پیش
چرت ترین فیلمنامه ای که می تونست سیمرغ بهترین فیلمنامه رو ببره:)) (از سوتی های امسال جشنواره)
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیره
۲ سال پیش
یعنی همون دیالوگ نیکی کریمی که می گه:"داعش با شما چی کار کرده؟" کافی بود که سیمرغ بهترین فیلمنامه رو ندن به این فیلم ... ولی خب اقای صدرعاملی خودشون اعتراف کردن که به خاطر رفاقت با اقای پرتوی خواستن یه جایزه ای به کار بدن. واقعاً متاسفم برای جشنواره ای که توش روابط جای ضوابط رو گرفته
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پدرام شیردل
۲ سال پیش
فیلم خوبی نبود... مخصوصا سکانس خانم کریمی... سکانس های طولانی و ریتم کند... ریتم کندی که حرفی برای گفتن نداشت... نسخه خیلی ضعیف از کافه ترانزیت یک کامیون از صبح تا شب در تهران تردد کند و گیر مامور راهنمایی رانندگی نیفتد؟! دختر ایزدی فقیر و از خانه گریخته بینی عملی دارد؟! یک سکانس هایی دختری که فارسی را فراموش کرده بود، همانند بلبل سخنوری می کرد! یک نوزاد و پیرمرد و زن و کودک از چنگ یک گاراژ آدم فرار کردند!؟ تا عوض کردن بلبرینگ چرخ را هم در این فیلم دیدیم... تنها نقطه قابل عرض، بازی زیبای سعید آقاخانی، مخصوصا سکانس هایی که با لهجه کردی، ترکی صحبت می کرد.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهناز
۲ سال پیش
وقتی این فیلم برنده سیمرغ بهترین فیلمنامه شد انگار آب جوش ریختن رو سرم!!! اصلاً باورم نمی شه!!!!! چه طور ممکنه؟؟؟ لااقل می خواستن سیمرغ بدن می دادن به آقای آقاخانی که بازیش یه نکته قابل توجهی داشت ولی فیلمنامه این فیلم رسماً زیر خط فقر بود. متاسفم برای جشنواره مون.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سهیلا
۲ سال پیش
یک فیلم ضعیف. که احتمالاً بنا بر دلایلی که فقط بر هیئت ژوری جشنواره روشنه تو مهم ترین بخش ها نامزد شده! در میون نامزدی ها فقط سعید آقاخانی استحقاقشو داشت. بقیه اصلاً
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید عباس آبادی
۲ سال پیش
کامیون یه سوژه کاملا نابود شدست .... کامیون میتونست یه فیلم جاده ای بی نظیر باشه اما متاسفانه پر از شلختگی و هرج و مرجه ... نمیشه یه کامیون رو تو جاده و شهر چرخوند و گفت فیلم جاده ای پس داستان کو داستانی که چفت و بست درست و حسابی داشته باشه؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
شقایق لعل
۲ سال پیش
انتظارم از این فیلم خیلی خیلی بیشتر بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فيروزه
۲ سال پیش
اصلا جالب نبود. خيلي خسته كننده و تكراري
خطر لو رفتن داستان
پاسخ