ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم در جستجوی فریده
۸.۹/۱۰
۷ رای
۸/۱۰
۲ رای

در جستجوی فریده (1392)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
فریده، که چهل سال پیش توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته شده، برای اولین‌بار به ایران سفر می‌کند تا زادگاهش را ببیند و خانواده‌ واقعی‌اش را بیابد

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم در جستجوی فریده

نقدهای کوتاه در جستجوی فریده

دبورا یانگ
تضاد کامل میان رفتار منطقی خانواده هلندی که فریده را در دو سالگی از یک یتیم‌خانه در تهران به فرزندخواندگی پذیرفتند و احساسات مهار نشده ایرانی‌هایی که فریده را پس از سال‌ها ملاقات می‌کند، را شاید بتوان چشمگیرتربن جنبه این مستند دانست. کلیشه‌های ملی در مستند درست همان‌چیزی است که انتظار آن را دارید اما هیچ یک از کشورها برای این کلیشه مورد قضاوت نادرست قرار نمی‌گیرند.
ویدیوهای فیلم در جستجوی فریده
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس «در جستجوی فریده»
خبرهای مرتبط
«در جستجوی فریده»، نماینده سینمای ایران، در فهرست اولیه «بهترین فیلم بین‌المللی» و «مستند» اسکار 2020 قرار نگرفت و سینمای ایران از اسکار ناکام ماند.
امسال سینمای ایران با سه فیلم در رقابت اولیه آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار 2020 حضور دارد که این فیلم‌ها نمایندگانی از حوزه مستند، انیمیشن و کوتاه هستند.
توضیحات الهه نوبخت، پخش كننده بين الملل مستند «در جستجوی فریده» درباره قوانین آکادمی اسکار 2020
در نمایش ویژه «در جستجوی فریده» در موزه سینما مطرح شد:‌ ‎مستند قلب تپنده جامعه است. باید مرزبندی بین فیلم‌ها را برداشت.
رائد فریدزاده ضمن تشریح فرآیند انتخاب مستند «در جستجوی فریده»، دلیل تعجیل در معرفی این فیلم را تغییر در قوانین زمان‌بندی آکادمی اعلام کرد.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

سیدعلی موسوی
۲ سال پیش
بکرترین لحظات فیلم رو در نیمه اول فیلم می‌بینیم. هر چقدر که به آخر فیلم نزدیک می‌شیم اغراق در احساسات وارد میشه و رفتارها و گفتارهایی از ایرانی‌ها می‌بینیم و می‌شنویم که با معمول و متداول فاصله داره. فیلم اگه اندک حرف‌هاش درباره‌ی شرایط اجتماعی و سیاسی رو حذف می‌کرد بهتر بود چون حرف تازه‌ای نداره و به جریان داستان هم کمکی نمی‌کنه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ