پوستر فیلم سوختن
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۰۴
۲۵ رای
۱۰ / ۸.۸۳
۶ رای

سوختن | Burning (2018)

به فیلم رای بده:

کارگردان: چانگ دانگ لی
تهیه کننده: چانگ دانگ لی

خلاصه فیلم:

«جانگ سو» یک گارگر نیمه وقت است. همسایه اش «هایی می» راهی سفر به آفریقا است و از او می خواهد در این مدت از گربه اش نگه داری کند. بعد از مدتی «هایی می» با مرد مرموزی به نام «بن» از آفریقا برمیگردد. «بن» برای آن دو از سرگرمی پنهانی خود می گوید.

بازیگران فیلم سوختن

عکس‌های فیلم سوختن

نقدهای کوتاه فیلم سوختن

اریک کوهن
سبک روایت انتزاعی موراکامی، الگویی ایده آل را برای تعلق خاطر همیشگی چانگ‌-دونگ فراهم می کند که نتیجه‌ی آن نگاهی سیاه و درگیرکننده به مصیبت جان گداز یک جوان منزوی است. این جوان «لی جانگسو»(یو آه این) نام دارد. فردی درون گرا که در دنیای ساکت خود زندگی می کند و در هر پیچ و خمی که زندگی در مقابل او قرار می دهد، به دنبال راه فرار است.
تاد مک کارتی
«سوختن» فیلمی است که به زیبایی ساخته شده و پر است از نگاه عمیق و مشاهدات برگرفته از یک مثلث عشقی که کمتر به آن پرداخته شده، یکی که در آن بررسی منطقی و دقیق مواردی مثل اختلاف طبقاتی، بازتاب میراث خانوادگی، اعتماد به نفس، نوآوری‌ های فردی، حسادت جنسی، عدالت و انتقام موج می‎ زند. هوشمندی و متانت در سبک روایت داستان از ویژگی های منحصر به فرد «سوختن» است. نقش آفرینی های سه بازیگر اصلی بدون شک از بازی های درجه یک امسال محسوب می شوند. البته این نکته هم قابل انکار نیست که «جون» در صحنه های طولانی که جلوی دوربین حضور نداشت، همه را دلتنگ خود می کرد. همه ی عوامل پشت صحنه نیز در ساخت این اثر زیبا سهیم بوده اند که از ویژه ترین آنها می توان به فیلمبردار «هونگ کیونگ پیو» و آهنگساز «موگ» اشاره کرد.

نقدهای بلند فیلم سوختن

اریک کوهن

سبک روایت انتزاعی موراکامی ، الگویی ایده آل را برای تعلق خاطر همیشگی چانگ‌-دونگ فراهم می کند که نتیجه ی آن نگاهی سیاه و درگیرکننده به مصیبت جان گداز یک جوان منزوی است.نقطه اوج فیلم بازتابی از هنر کارگردانی چانگ‌-دونگ است. او اغلب با استفاده از زمان فیلم را به جلو می برد و از نشان دادن صحنه های تیره و ...

خبرهای مرتبط با فیلم سوختن

شگفتی های نامزدهای جوایز اسکار 2019

غایبان نامزدهای اسکار 2019 چه کسانی هستند؟ کدام فیلم ها از قلم افتادند؟ چه کسانی جز شگفتی اسکار امسال اند؟

بهترین فیلم های 2018 کدام اند؟

بهترین، پرفروش ترین و محبوب ترین فیلم های خارجی سال 2018، کدام فیلم ها بودند؟

اعلام نامزدهای جوایز فیلم مستقل «اسپریت»

نامزدهای جوایز فیلم مستقل «اسپریت» با پیشتازی فیلم های «کلاس هشتم» و «ما حیوانات» اعلام شدند.

جدول نهایی منتقدان بخش رقابت کن

فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» امتیاز ۳.۸ را به دست آورد اما نخل طلا به فیلم دوم این جدول یعنی «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ رسید

بالاترین امتیاز در تاریخ جدول منتقدان اسکرین دیلی به «سوختن» رسید

«چانگ دانگ لی» با فیلم سوختن رکورد دار جدول منتقدان جشنواره فیلم کن تا به امروز شد.

نظرهای منتشر شده فیلم سوختن

0 نظر