ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم سوختن
۷.۴/۱۰
۱۴ رای
۸.۸/۱۰
۶ رای

سوختن | Burning

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
«جانگ سو» یک گارگر نیمه وقت است. همسایه اش «هایی می» راهی سفر به آفریقا است و از او می خواهد در این مدت از گربه اش نگه داری کند. بعد از مدتی «هایی می» با مرد مرموزی به نام «بن» از آفریقا برمیگردد. «بن» برای آن دو از سرگرمی پنهانی خود می گوید.

بازیگران فیلم سوختن

عکس‌های فیلم سوختن

نقدهای کوتاه سوختن

پیتر دبروژ
خود واژه «سوختن» خشم پنهان و جنون آتش افروزی شخصیت های این درام جدید از «چانگ دانگ لی» بزرگ را به خوبی نشان می دهد. در کره جنوبی مثل بسیاری از کشورهای پیشرفته هر نسل از افراد پیش از خودش بدتر است و شکاف طبقاتی بین طبقه کارگر و مرفه بیشتر از همیشه شده است. میزان موفقیت این فیلم در جلب مخاطب بستگی به ظرفیت فرد در شناخت حسادت ها و ناکامی های ناگفته اما قابل فهم قهرمان داستان دارد که از سطح پایین جامعه است و حس می کند نیاز دارد کنترل حوادث غیر قابل کنترل اطرافش را بدست بگیرد.
اریک کوهن
سبک روایت انتزاعی موراکامی، الگویی ایده آل را برای تعلق خاطر همیشگی چانگ‌-دونگ فراهم می کند که نتیجه‌ی آن نگاهی سیاه و درگیرکننده به مصیبت جان گداز یک جوان منزوی است. این جوان «لی جانگسو»(یو آه این) نام دارد. فردی درون گرا که در دنیای ساکت خود زندگی می کند و در هر پیچ و خمی که زندگی در مقابل او قرار می دهد، به دنبال راه فرار است.
تاد مک کارتی
«سوختن» فیلمی است که به زیبایی ساخته شده و پر است از نگاه عمیق و مشاهدات برگرفته از یک مثلث عشقی که کمتر به آن پرداخته شده، یکی که در آن بررسی منطقی و دقیق مواردی مثل اختلاف طبقاتی، بازتاب میراث خانوادگی، اعتماد به نفس، نوآوری‌ های فردی، حسادت جنسی، عدالت و انتقام موج می‎ زند. هوشمندی و متانت در سبک روایت داستان از ویژگی های منحصر به فرد «سوختن» است. نقش آفرینی های سه بازیگر اصلی بدون شک از بازی های درجه یک امسال محسوب می شوند. البته این نکته هم قابل انکار نیست که «جون» در صحنه های طولانی که جلوی دوربین حضور نداشت، همه را دلتنگ خود می کرد. همه ی عوامل پشت صحنه نیز در ساخت این اثر زیبا سهیم بوده اند که از ویژه ترین آنها می توان به فیلمبردار «هونگ کیونگ پیو» و آهنگساز «موگ» اشاره کرد.
خبرهای مرتبط
غایبان نامزدهای اسکار 2019 چه کسانی هستند؟ کدام فیلم ها از قلم افتادند؟ چه کسانی جز شگفتی اسکار امسال اند؟
بهترین، پرفروش ترین و محبوب ترین فیلم های خارجی سال 2018، کدام فیلم ها بودند؟
نامزدهای جوایز فیلم مستقل «اسپریت» با پیشتازی فیلم های «کلاس هشتم» و «ما حیوانات» اعلام شدند.
فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» امتیاز ۳.۸ را به دست آورد اما نخل طلا به فیلم دوم این جدول یعنی «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ رسید
«چانگ دانگ لی» با فیلم سوختن رکورد دار جدول منتقدان جشنواره فیلم کن تا به امروز شد.
نظرهای منتشرشده

فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸امتیاز بده ۸۵۷
رحمان 1400 ۶.۵امتیاز بده ۶۵
غلامرضا تختی ۶.۴امتیاز بده ۵۰۲
پیشونی سفید 3 ۶.۴امتیاز بده ۲۰
ژن خوک ۶.۲امتیاز بده ۲۳
چهار انگشت ۵.۶امتیاز بده ۲۳
زندانی ها ۴.۵امتیاز بده ۲۳
سریال‌های تلویزیونی
نون.خ ۷.۸امتیاز بده ۶
زوج یا فرد ۷امتیاز بده ۳
شش قهرمان و نصفی ۵.۵امتیاز بده ۲
بر سر دوراهی ۴امتیاز بده ۲
نمایش خانگی
رقص روی شیشه ۸.۲امتیاز بده ۱۳۰
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۱۴۳
ممنوعه 2 ۶.۶امتیاز بده ۱۰۲
هشتگ خاله سوسکه ۵.۴امتیاز بده ۵۵
احضار ۴.۸امتیاز بده ۶۳