ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم کتاب سبز
۸.۳/۱۰
۳۶ رای
۷.۴/۱۰
۱۳ رای

کتاب سبز | Green Book (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
در دهه 1960، یک بانسر ایتالیایی-آمریکایی به عنوان راننده یک نوازنده پیانوِ آفریقایی-آمریکایی استخدام می شود تا به تور موسیقی در آمریکای جنوبی بروند.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم کتاب سبز

نقدهای کوتاه کتاب سبز

رکس رید
فیلمنامه‌ی این فیلم، حوادث را در داستانی گیرا با ظرافت و حساسیت خاصی تقدیم مخاطبان می‌کند. دو ستاره‌ی فیلم، شوخ طبعی و هنرشان برای فیلم به ارمغان آورده‌اند. کلمه‌ها قادر به توصیف نقش‌آفرینی شگفت انگیز، واقعی و سه بعدی «ویگو مورتنسن» در نقش یک راننده که با صبر و تحمل درس زندگی به ما می دهد، نیستند. جذابیت و کاریزمای او کار خودش را کرده تا یکی از به یاد ماندنی‌ترین فیلم‌های این دهه را به تماشا بنشینیم.
تاد مک کارتی
پویایی بین این دو مرد متناقض تقریبا شبیه زوجی عجیب و غریب است؛ به طوری که وقتی منفعت و درک متقابل به وجود می آید، مرد رسمی و باوقار بالاخره توسط قشر کارگر و لجباز، خودش را رها کرده و با آرامش رفتار می کند. همچنین، این یک رابطه آشنا و خلاقانه است که در دوران کنونی خیلی سنتی به نظر می رسد، اما تبادلات انسانی و روح بخش این دو بازیگر عالی، باعث می شود فیلم کاملا لذت بخش باشد. در یکی از سکانس های ابتدایی “کتاب سبز” نگاهی بی وقفه به نواختن یک موسیقی‌ از شوپن با پیانو توسط «شایرلی» هستیم و دقت و انگشت زنی «علی» در این صحنه کاملا تحسین برانگیز است. خیلی ها به این فکر خواهند کرد که آیا این نوازندگی او واقعی است یا خیر.
اریک کوهن
«کتاب سبز» از آن دسته فیلم‌هایی است که در آن دو مرد از دو دنیای متفاوت به نقطه اشتراک و تفاهم می‌رسند؛ اما «فارلی» با اعتماد به ‌نفس هرچه تمام، هر نوع درگیری دیگری را نیز در داستان وارد می‌کند. همان‌طور که داستان پیش می‌رود، هر نوع محرک ناهماهنگ بین این دو شخصیت به وجود می‌آید و در بیشتر مواقع، «تونی» باید در برابر نژادپرستی‌هایی که سر راه «دون» در این سفر جاده‌ای سبز می‌شود، قد علم کند. هرچند «ناجی سفیدپوست» را زیاد در این موقعیت‌ها می‌بینیم، اما چون اصل داستان بر اساس واقعیت نوشته شده‌ است، هر دو شخصیت را در موقعیت‌های مشابه می‌بینیم. «نیک واللونگا» ، پسر «تونی»، در نوشتن فیلم‌نامه که برگرفته از خاطرات واقعی پدرش از این تجربه بوده؛ همکاری داشته است.
جانی اولکینسکی
برای مخاطبانی که به یک فیلم صمیمی که فضایش با فیلم های سرد و بی روح اسکاری مانند «اولین مرد» متفاوت باشد نیاز دارند، «کتاب سبز» را پیشنهاد می کنم. کتاب سبز فیلمی است که در نهایت احساس خوبی را در وجود شما خواهد گذاشت. درام سبک «پیتر فارلی» درباره ی سفر جاده ای دو مرد است. یکی سفید پوست و دیگری سیاه پوست که پر از اتفاقات خوشبینانه است. حتی اگر داستان کتاب سبز واقعی نباشد، ممکن است به کلیشه ای بودن متهم شود. لحن فیلم بسیار احساسی و شیرین است. شیمی صادقانه بین دو بازیگر اصلی فیلم فارلی را یک سطح ارتقاء داده است. این حکایت کوتاه از نجابت آمریکایی ها لیاقت توجه کامل شما را دارا است.
خبرهای مرتبط
فیلم های بیوگرافی دربردارنده وقایع مهم زندگی افراد برجسته هستند؛ این مطلب به معرفی بهترین فیلم های ژانر بیوگرافی محصول 2018 می پردازد.
اسامی برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار اعلام شدند.
معرفی کامل بهترین و پرطرفدارترین فیلم های درام سال 2018 بر اساس بیشترین امتیاز مردم
نگاهی به نظر منتقدان درباره فیلم «کتاب سبز» (Green Book) با بازی ماهرشالا علی و ویگو مورتنسن
برندگان جوایز بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) 2019 اعلام شدند و فیلم «سوگلی» با 7 جایزه پیشتاز این دوره است.
نظرهای منتشرشده

Guest User
۵ ماه پیش
تعامل یک سفید پوست لوتی و بامرام با وضع مالی متوست و یک سیاه پوست ثروتمند و به شدت پاستوریزه و مقرراتی که در جریان یک سفر روی هم تاثیر میگذارن. توی این فیلم شما شاهد صحنه های زیادی خواهید بود که نشان دهنده زشتی رفتار های نژادپرستانه است.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نصیری
۸ ماه پیش
این فیلم، واقعا «فیلم» بود. فوق العاده و عالی.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب عیوضی
۸ ماه پیش
هنر یعنی این. که با دوتا شخصیت اصلی فیلمی بسازی که دوساعت نشه ازش چشم برداشت
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
منطقه پرواز ممنوع ۷.۶امتیاز بده ۸۲
لیلاج ۷.۳امتیاز بده ۹
آبی به رنگ آسمان ۷.۲امتیاز بده ۱۶۸
ماجرای نیمروز 2: رد خون ۷امتیاز بده ۹۶۵
چشم و گوش بسته ۶.۸امتیاز بده ۹۲
مطرب ۶.۴امتیاز بده ۱۵۳
خداحافظ دختر شیرازی ۶.۳امتیاز بده ۳
تورنا2 ۶.۳امتیاز بده ۲۰
آخرین داستان ۶.۲امتیاز بده ۱۸
هزارتو ۶.۲امتیاز بده ۹۴
بنیامین ۶.۲امتیاز بده ۲۶
مسخره باز ۶.۱امتیاز بده ۵۲۶
درخونگاه ۵.۴امتیاز بده ۳۷۸
سمفونی نهم ۵.۱امتیاز بده ۳۱۷
سال دوم دانشکده من ۴.۳امتیاز بده ۲۹۰
کلوپ همسران ۴.۲امتیاز بده ۶۸
معکوس ۳.۹امتیاز بده ۱۹۲
سریال‌های تلویزیونی
حکایت های کمال ۶.۵امتیاز بده ۵۸
پژمان ۵.۴امتیاز بده ۵
دوقلوها ۵.۴امتیاز بده ۲۵
به رنگ خاک ۴.۱امتیاز بده ۳۲
نقطه سر خط ۰امتیاز بده ۰
نمایش خانگی
مانکن ۷.۱امتیاز بده ۲۹۰
دل ۶.۸امتیاز بده ۱۴
کرگدن ۶.۱امتیاز بده ۶۵