ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم اولین مرد
۶.۹/۱۰
۷۵ رای
۸.۵/۱۰
۱۲ رای

اولین مرد | first man (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
نگاهی به زندگی فضانورد «نیل آرمسترانگ» و ماموریت افسانه ای او به فضا که در نهایت او را به اولین مردی که پا به کره‌ی ماه گذاشت تبدیل کرد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم اولین مرد

نقدهای کوتاه اولین مرد

مایکل نوردین
«اولین مرد» یک ضدتریلر ناب با هنرنمایی «رایان گاسلینگ» و «کلیر فوی» است. بنظر می رسد، دیمین شزل برای ارتقاء جایگاهش در پروژه‌ی جدیدش بسیار مصمم است. «اولین مرد» یک اثر خوش ساخت و بسیار کنترل شده است. شزل مانند فرمانده ی یک پرواز گاهی یک اکشن را تبدیل به رقصی در فضا و گاهی آن را تبدیل خشونت پرتاب یک موشک می کند ، این شاید یک دستاورد بزرگ در فیلمسازی نباشد اما یک قدم کوچک دیگر برای این فیلمساز است.
پیتر بردشاو
«دیمین شزل» با اثر جدیدش که به لحاظ بصری بسیار چشم نواز است ، بار دیگر خودش را با داستان دراماتیک زندگی «نیل آرمسترانگ» به عنوان یک فیلمساز با استعداد ثابت کرده است. «اولین مرد» با هنرنمایی «رایان گاسلینگ» و فیلمنامه ای از «جاش سینگر» که اقتباسی از زندگی نامه ی «جیمز هنسن» است ، به عنوان یکی از پر سروصدا ترین محصولات سینمایی در سال 2018 برای همگان مورد توجه قرار گرفته است. آرمسترانگ به عنوان اولین مرد روی کره ی ماه ، حضرت آدم آمریکایی هاست اما بدون حوا و بدون سقوط. کسی که از باغ عدن به زمین برگشت و در کنار سایر آمریکایی ها در جامعه زندگی کرد و با چشمان خود دید که چگونه اشتیاق مردم دنیا برای مسافرت فضایی از بین می رود.
دیوید ادلستاین
با وجود اینکه فیلمنامه اولین انسان کاملا ساده است، اما شما را درگیر داستان می کند. «آرمسترانگ »به شکل یک مرد متواضع نشان داده شده، نه یک آدم منفور و مغرور که معمولا در فیلم های این چنینی شاهد آن هستیم. زندگی شخصی او تحت تاثیر مرگ دردناک دختر نوزادش «کارن» به خاطر تومور مغزی قبل از تولد ۳ سالگی‌اش در حالی که آرمسترانگ در یک پایگاه فضایی در کالیفرنیای جنوبی است قرار می گیرد. نگرش تکنیکی او در حین درمان دخترش، نشان از ذهنیت یک مهندس دارد که می خواهد همه مشکلات را به روشی فنی برطرف کند. وقتی مشخص می شود راه درمانی وجود ندارد، به نظر می آید بخشی از وجود «نیل» برای همیشه به روی دیگران، حتی همسرش «جنت» بسته می شود.
ای.او.اسکات
این خیلی دشوار است که بعد از 50 سال و پس از این همه تعریف و تمجید در انواع و روش های مختلف از عملیات فرود روی ماه که شاید هرگز هم اتفاق نیافتاده باشد ، باز هم با موضوعی در این باره روبرو شویم. مخاطب همواره ایین احساس را دارد که این فیلم را پیشتر دیده است. «اولین مرد» پیش از ساخته شدن نیز دچار اسپویل (لو رفتن داستان) شده بود و برای پوشش این ضعف خود سعی می کند تا در مخاطب حس عدم اطمینان ایجاد کند و به عنوان راهکاری دیگر ، همکاران غریبه ی آرمسترانگ را مدت زمان طولانی تری در مقابل دوربین قرار دهد. همچنین شزل در تلاش است تا از تصاویر ناب در فیلمبرداری استفاده کند و این کار را فقط با دوربین IMAX انجام می دهد.
اوون گلیبرمن
فیلم دیمین شزل درباره سفر نیل آمسترانگ به فضا یکی از واقع گرایانه ترین درام های سفر به ماه است. در «اولین مرد» شزل ماجراجویی را با اضطراب همراه کرده است. این فیلم که بعد از «لالا لند» اولین فیلم شزل است نوعی مستند-درام است که به معنای واقعی موثق و هیجان انگیز است. بعد از دیدن «اولین مرد» بعید است که بخواهید درباره سفر به ماه یا قدم گذاشتن آرمسترانگ به ماه حتی فکر کنید. به طور عمیق تری متوجه خواهید شد که که چگونه سفر به ماه اتفاق افتاد، چه معنی داشت و اصلا چرا انجام شد، چرا مخفیانه است و همچنان در افشای آن تردید وجود دارد.
خبرهای مرتبط
فیلم های بیوگرافی دربردارنده وقایع مهم زندگی افراد برجسته هستند؛ این مطلب به معرفی بهترین فیلم های ژانر بیوگرافی محصول 2018 می پردازد.
اسامی برندگان نود و یکمین دوره جوایز اسکار اعلام شدند.
معرفی کامل بهترین و پرطرفدارترین فیلم های درام سال 2018 بر اساس بیشترین امتیاز مردم
غایبان نامزدهای اسکار 2019 چه کسانی هستند؟ کدام فیلم ها از قلم افتادند؟ چه کسانی جز شگفتی اسکار امسال اند؟
برندگان جوایز منتخب منتقدان 2019 (Critics' Choice Movie Awards) اعلام شدند.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

سیاوش پیروزنیا
۲ سال پیش
واقعا فیلم قشنگی بود 👌😍 تلاش نیل آرمسترانگ برای رسیدن به هدفی که با شکست مواجه شده بود ستودنی بود 👍 پشتکار و عزم راسخ فیلم رو از دید مخاطب جذاب تر می کنه مضافا بر اون دیدن صحنه هایی دیدنی و تکرار نشدنی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ