ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
روایت از تنهایی انسان معاصر. جهان، مردی 32 ساله که سودای شهرت دارد. افسانه و رضا در میانسالی مشکلات تازه ای تجربه می کنند. کاوه و لاله در انتظار تولد اولین فرزندشان هستند و سارا، دختر جوانی است که تصمیم دارد با هویت جدیدی به زندگی خود ادامه دهد.

نظر منتقدین

جواد طوسی
اینکه برای ساخت فیلم «جشن دلتنگی» سوژه ای مانند فضای مجازی انتخاب شده است بسیار ارزشمند است، اما باید از این فرصت ها بهتر استفاده کرد و یک نگاه حرفه ای به آن داشت. موسیقی فیلم یک موسیقی تصویری است که خوب ساخته شده است، اما متاسفانه شخصیت پردازی همه شخصیت ها یکسان نیست و برخی بهتر پرداخت شده است. کارگردان فیلم میزانسن را می شناسد، اما شخصیت ها بیشتر از طریق کلام سخن خود را بیان می کنند.
ساناز رمضانی
آذربایجانی در «جشن دل‌تنگی» برای اثرگذاری بیشتر و انتقال پیامش، روایت را در ساختار شبکه‌ای میان کاراکترها بسط می‌دهد؛ و همین‌جا تیر خلاص را به اثرش وارد می‌کند. «جشن دل‌تنگی» فیلم‌نامه‌ای بسیار ضعیف دارد که شخصیت‌پردازی‌هایش ضعیف و بیهوده به نظر می‌رسند و هیچ‌گونه ارتباطی با بیننده برقرار نمی‌کنند و آنچه آذربایجانی به نام ساختار روابط شبکه‌ای سعی در پرورشش داشته تا پایان هم به بار نمی‌نشیند
مهرزاد دانش
ساخت فیلم اپیزودیک بر محور یک موضوع (این جا لابد موضوع روابط گسسته عاطفی و انسانی در اثر مراودات مجازی است) امری متداول است، به شرط آن که در ریتم و قالب هم این اپیزودیک بودن منطق و انسجام و پویایی خود را حفظ کند و در روایت‌های متعدد خود درجا نزند و به تشتت نرسد. جشن دلتنگی این شرط را چندان رعایت نکرده است.
نیما کرمی
پیشبرد داستان به صورت موازی خانواده ها در طول داستان را شاید بتوان یادآور فیلم قصه ها ی «رخشان بنی‌اعتماد» دانست و بیانیه ی جوان معترض نسبت به وضع جامعه و عدم درک جوان در جامعه را یادآور فیلم های «مصطفی کیایی» است توسط شخصیت جهان (محسن کیایی) در فیلم، اما در هر دو حالت ناقص و ابتر.
سالار ابراهیمی
فیلم «جشن دلتنگی» از آن‌جا که به طور تمام قد از ماهیت انتقادی خود نسبت به پدیده‌ی ابزارهای اجتماعی و ارتباطی دفاع می‌کند، یک اثر بحث برانگیز قلمداد خواهد شد. لحن فیلم به طور خاص تاکید دارد که ما همه در دریای بی‌کران تحولات تکنولوژیک دست و پا می‌زنیم و در حال غرق شدن هستیم.

خبرهای مرتبط

انتخاب 17 فیلم از بین 34 فیلم رسیده به جشنواره/ 17 فیلم سینمایی در سومین جشنواره ملی فیلم سلامت به نمایش درمی‌آید.
نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران(خانه سینما) اعلام شد.
عصبانی نیستم، چهارراه استانبول، خجالت نکش، جشن دلتنگی، خوک، تگزاس و آن سوی ابرها در لیست اسامی فیلم‌های اکران دوم نوروزی هستند./ «عصبانی نیستم» رتبه اول نظرسنجی سلام سینما را کسب کرد.
فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی نیمه اول اردیبهشت اکران می شود.
جلسه پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «جشن دلتنگی » با حضور پوریا آذربایجانی؛ کارگردان فیلم، علی قائم مقامی؛ تهیه کننده، مونا سرتوه؛ فیلمنامه نویس، خشایار موحدیان؛ تدوینگر، علیرضا زرین دست؛ مدیر فیلمبرداری، ساغر قناعت؛ بازیگر فیلم و با مدیریت محمود گبرلو عصر امروز پنجشنبه هفدهم بهمن‌ماه در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.

نظرهای منتشرشده


عرشیا عباس پور
۲ ماه پیش
متوسط بود دوست داشتم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا نویدی
۷ ماه پیش
افتضاح به تمام معنا. واقعا هدف کارگردان را از ساخت چنین فاجعه ی عظیم سینمایی نمیدانم !! بعد اسم فیلم را اگر می گذاشتن جشن اینستاگرام، بیشتر به فیلم میومد تا جشن دلتنگی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا مطلب زاده
۷ ماه پیش
فیلم با وجود ضعف ها ولی میشود گفت اثر خوبی از یک کارگردان جوان و بی تجربه و با امید به اینکه آثار خوبی از این کارگردان ببینیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پدرام شیردل
۱۰ ماه پیش
بد، ضعیف و بد قواره...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
افشار
۱۰ ماه پیش
فیلم کاملا متوسطی بود. به نظرم می شد استفاده بهتری از ایده اولیه اش بشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سلماز ادیب
۱۰ ماه پیش
نمی شه گفت فیلم بدی بود ولی داستانی هم نداشت. صرفا می خواست پیام بده که زیاد تو اینستاگرام نچرخید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید عباس آبادی
۱۰ ماه پیش
وقتی داستان تعریف نمیکنی و شخصیت پردازیت رو هواست دیگه همه دیالوگات میشه شعار شعار شعار که سم مهلک برای یک فیلم سینمایی هست .... جشن دلتنگی لیاقت نمره صفر رو داره اما به خاطر نماهای پایانی که تو سکوت گرفته شده و تیتراژ پایانی که حسابی من رو یاد فرهاد مهراد انداخت بهش صفر نمیدم ... پوریا آذربایجانی با نماهای تو سکوتش نشون داد کارگردانی بلده فقط باید سعی کنه قصه بگه قصه ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Bita bajelan
۱۰ ماه پیش
برای شرکت در جشنواره ضعیف بود به نظرمن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
روشنک شیروانی
۱۰ ماه پیش
فیلم بدی نبود ولی به نظرم الکی کشش داده بودن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ

تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی و پاسخ به سوالات شما:

logo-samandehi