ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم جشن دلتنگی

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
روایت از تنهایی انسان معاصر. جهان، مردی 32 ساله که سودای شهرت دارد. افسانه و رضا در میانسالی مشکلات تازه ای تجربه می کنند. کاوه و لاله در انتظار تولد اولین فرزندشان هستند و سارا، دختر جوانی است که تصمیم دارد با هویت جدیدی به زندگی خود ادامه دهد.

عکس‌های فیلم جشن دلتنگی

نقدهای کوتاه جشن دلتنگی

جواد طوسی
اینکه برای ساخت فیلم «جشن دلتنگی» سوژه ای مانند فضای مجازی انتخاب شده است بسیار ارزشمند است، اما باید از این فرصت ها بهتر استفاده کرد و یک نگاه حرفه ای به آن داشت. موسیقی فیلم یک موسیقی تصویری است که خوب ساخته شده است، اما متاسفانه شخصیت پردازی همه شخصیت ها یکسان نیست و برخی بهتر پرداخت شده است. کارگردان فیلم میزانسن را می شناسد، اما شخصیت ها بیشتر از طریق کلام سخن خود را بیان می کنند.
ساناز رمضانی
آذربایجانی در «جشن دل‌تنگی» برای اثرگذاری بیشتر و انتقال پیامش، روایت را در ساختار شبکه‌ای میان کاراکترها بسط می‌دهد؛ و همین‌جا تیر خلاص را به اثرش وارد می‌کند. «جشن دل‌تنگی» فیلم‌نامه‌ای بسیار ضعیف دارد که شخصیت‌پردازی‌هایش ضعیف و بیهوده به نظر می‌رسند و هیچ‌گونه ارتباطی با بیننده برقرار نمی‌کنند و آنچه آذربایجانی به نام ساختار روابط شبکه‌ای سعی در پرورشش داشته تا پایان هم به بار نمی‌نشیند
مهرزاد دانش
ساخت فیلم اپیزودیک بر محور یک موضوع (این جا لابد موضوع روابط گسسته عاطفی و انسانی در اثر مراودات مجازی است) امری متداول است، به شرط آن که در ریتم و قالب هم این اپیزودیک بودن منطق و انسجام و پویایی خود را حفظ کند و در روایت‌های متعدد خود درجا نزند و به تشتت نرسد. جشن دلتنگی این شرط را چندان رعایت نکرده است.
نیما کرمی
پیشبرد داستان به صورت موازی خانواده ها در طول داستان را شاید بتوان یادآور فیلم قصه ها ی «رخشان بنی‌اعتماد» دانست و بیانیه ی جوان معترض نسبت به وضع جامعه و عدم درک جوان در جامعه را یادآور فیلم های «مصطفی کیایی» است توسط شخصیت جهان (محسن کیایی) در فیلم، اما در هر دو حالت ناقص و ابتر.
سالار ابراهیمی
فیلم «جشن دلتنگی» از آن‌جا که به طور تمام قد از ماهیت انتقادی خود نسبت به پدیده‌ی ابزارهای اجتماعی و ارتباطی دفاع می‌کند، یک اثر بحث برانگیز قلمداد خواهد شد. لحن فیلم به طور خاص تاکید دارد که ما همه در دریای بی‌کران تحولات تکنولوژیک دست و پا می‌زنیم و در حال غرق شدن هستیم.
خبرهای مرتبط
اسامی 18 اثر در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر اعلام شد. «دارکوب» ، «لاتاری» و «معکوس» در این بخش حاضرند.
انتخاب 17 فیلم از بین 34 فیلم رسیده به جشنواره/ 17 فیلم سینمایی در سومین جشنواره ملی فیلم سلامت به نمایش درمی‌آید.
نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران(خانه سینما) اعلام شد.
عصبانی نیستم، چهارراه استانبول، خجالت نکش، جشن دلتنگی، خوک، تگزاس و آن سوی ابرها در لیست اسامی فیلم‌های اکران دوم نوروزی هستند./ «عصبانی نیستم» رتبه اول نظرسنجی سلام سینما را کسب کرد.
فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی نیمه اول اردیبهشت اکران می شود.
نظرهای منتشرشده

عرشیا عباس پور
۹ ماه پیش
متوسط بود دوست داشتم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
علیرضا نویدی
یک سال پیش
افتضاح به تمام معنا. واقعا هدف کارگردان را از ساخت چنین فاجعه ی عظیم سینمایی نمیدانم !! بعد اسم فیلم را اگر می گذاشتن جشن اینستاگرام، بیشتر به فیلم میومد تا جشن دلتنگی
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
محمدرضا مطلب زاده
یک سال پیش
فیلم با وجود ضعف ها ولی میشود گفت اثر خوبی از یک کارگردان جوان و بی تجربه و با امید به اینکه آثار خوبی از این کارگردان ببینیم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
پدرام شیردل
یک سال پیش
بد، ضعیف و بد قواره...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
افشار
یک سال پیش
فیلم کاملا متوسطی بود. به نظرم می شد استفاده بهتری از ایده اولیه اش بشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سلماز ادیب
یک سال پیش
نمی شه گفت فیلم بدی بود ولی داستانی هم نداشت. صرفا می خواست پیام بده که زیاد تو اینستاگرام نچرخید
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
امید عباس آبادی
یک سال پیش
وقتی داستان تعریف نمیکنی و شخصیت پردازیت رو هواست دیگه همه دیالوگات میشه شعار شعار شعار که سم مهلک برای یک فیلم سینمایی هست .... جشن دلتنگی لیاقت نمره صفر رو داره اما به خاطر نماهای پایانی که تو سکوت گرفته شده و تیتراژ پایانی که حسابی من رو یاد فرهاد مهراد انداخت بهش صفر نمیدم ... پوریا آذربایجانی با نماهای تو سکوتش نشون داد کارگردانی بلده فقط باید سعی کنه قصه بگه قصه ...
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Bita bajelan
یک سال پیش
برای شرکت در جشنواره ضعیف بود به نظرمن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
روشنک شیروانی
یک سال پیش
فیلم بدی نبود ولی به نظرم الکی کشش داده بودن
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸.۴امتیاز بده ۱۷۱۳
سرخ پوست ۸امتیاز بده ۱۲۰۵
تگزاس 2 ۷.۵امتیاز بده ۴۵۷
شبی که ماه کامل شد ۷.۴امتیاز بده ۱۰۵۰
نیوکاسل ۶امتیاز بده ۳
سامورایی در برلین ۵.۷امتیاز بده ۱۵۰
ما همه با هم هستیم ۵.۳امتیاز بده ۲۰۰
ایکس لارج ۵.۳امتیاز بده ۳۸
دختر شیطان ۵.۱امتیاز بده ۶۸
زهرمار ۴امتیاز بده ۲۹۹
کار کثیف ۳.۶امتیاز بده ۱۰۶
سریال‌های تلویزیونی
آچمز ۸.۳امتیاز بده ۹
سلام آقای مدیر ۸امتیاز بده ۶
بوی باران ۶امتیاز بده ۶۴
بین خودمون بمونه ۶امتیاز بده ۸
نمایش خانگی
هیولا ۸.۴امتیاز بده ۴۵۸
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۵۸۹
سال های دور از خانه ۷.۴امتیاز بده ۲۶۶
ریکاوری ۷امتیاز بده ۲
رالی ایرانی 2 ۵.۸امتیاز بده ۵۲