پوستر فیلم سیمای زنی در آتش
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۴.۷۵
۸ رای
۱۰ / ۸.۷۵
۴ رای

سیمای زنی در آتش | Portrait of a Lady on Fire (2019)

درام - تاریخی

به فیلم رای بده:

کارگردان: سلین سایاما

خلاصه فیلم:

اواخر قرن هجدهم در جزیره ای کم جمعیت در برتانی، یک نقاش زن باید پرتره عروسی زنی جوان را بکشد.

بازیگران فیلم سیمای زنی در آتش

عکس‌های فیلم سیمای زنی در آتش

نقدهای کوتاه فیلم سیمای زنی در آتش

پیتر بردشاو
اوقاتی از ترس واقعی هم در فیلم وجود دارد. عنوان فیلم به یک تصویر دیگر اشاره دارد که «ماریان» «هلویس» را در حالی به تصویر کشیده که منظره ترسناکی وجود دارد و زبانه‌های آتش از لبه‌های لباسش بیرون می‌زند. با توجه به گرایش او برای از بین بردن کاری که او ناخوشایند جلوه می‌کند، یا شاید به عنوان مدرکی برای هوسی ممنوعه، عنوان در حقیقت یک ابهام در خود دارد: آیا پرتره، یا بانو، کدام یک قرار است بسوزد؟ لحظه واقعی و دقیق که این نقاشی بر اساس آن است اسرارآمیز و وحشتناک است: مثل یک رویای بد که با شفافیت تمام بیان می‌شود. اضافه بر آن، «ماریان» مدام تصاویری از «هلویس» با لباس عروسی می‌بیند – و این ترسناک‌تر از هر داستان مرتبط با روح است.
پیتر دبروژ
اگرچه این فیلم عاشقانه همجنس‌گرایانه زیبا و آهسته در سطح‌ بیرونی به اندازه کافی قوی کار می‌کند، یک نفر به ندرت می‌تواند این حقیقت را انکار کند که، همین حالا هم به مانند قدیم، دنیا از نگاه چشمان یک زن متفاوت است. در دقایق پایانی فیلم، جایی که دو زن جرأت می‌کنند عشق خود را ابراز کنند، جلوی چشم ما دچار تغییر می‌شوند. در این نقطه، «هلویس» این شهامت را پیدا می‌کند تا از «ماریان» بپرسد آیا مدل‌های عریان را هم نقاشی می‌کند یا خیر. می‌توان حدس زد یک کارگردان مرد این داستان را به چه سمتی می‌برد، اما «سیاما» به جای آن یک هدف سیاسی را بیان می‌کند. حتی وقتی که آن‌ها لباس‌های خود را درمی‌آورند، توجه کارگردان بیشتر روی ابراز کلامی عشق این دو به یکدیگر است. پس دیدگاه زنانه از نظر سیاما این است: نگاهی به بدن‌ها به منظور به تصویر کشیدن احساسات عمیق‌تر.

نقدهای بلند فیلم سیمای زنی در آتش

هدی مقدسی

بیش از هرچیز عنوان جذاب فیلم و البته بسیار معترفانه؛ جایزه کن اش مشتاقت می‌کند که تماشایش کنی و برای من البته نام کارگردانکه زن است و هیات داوران جالب کن همان سال که با ترکیب چهار زن و پوستر آنیس واردای افسانه‌ای زنانه‌ترین فستیوال سالهای اخیراست، به خصوص با حضور کلی ریچارد محبوب و آلیس رورواچر که لازاروی ...

خبرهای مرتبط با فیلم سیمای زنی در آتش

بهترین فیلم های عاشقانه سال ۲۰۱۹ کدامند؟

معرفی ده فیلم برتر و محبوب خارجی در ژانر عاشقانه و رمانتیک که سال ۲۰۱۹ در آمریکا و سینمای جهان اکران شدند و امتیاز بالایی از کاربران سایت IMDb دریافت کردند.

اعتراض تند بازیگران زن در اسکار فرانسه به جایزه رومن پولانسکی

بازیگران و فیلمسازان زن سرشناس سینمای فرانسه در اعتراض به اهدای جایزه بهترین کارگردانی به رومن پولانسکی مراسم سزار 2020 را ترک کردند.

معرفی بهترین فیلم های درام 2019

نگاهی به برترین و محبوب ترین فیلم های ژانر درام که در سال 2019 اکران شدند.

اعلام اسامی برندگان نخل طلای جشنواره فیلم کن 2019

برندگان نخل طلای جشنواره کن مشخص شدند. جایزه بهترین فیلم به «انگل» (Parasite) ساخته «بونگ جون هو» از کره جنوبی رسید.

جدول منتقدان تا روز دهم کن 2019/ فیلم «انگل» در صدر جدول

بالاترین امتیاز جدول منتقدان جشنواره فیلم کن 2019 تا این لحظه، به فیلم کره ای «انگل» (Parasite) رسید.

نظرهای منتشر شده فیلم سیمای زنی در آتش

0 نظر