پوستر فیلم همیلتون
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۹.۳۳
۳ رای
۱۰ / ۹
۴ رای

همیلتون | Hamilton (2020)

بیوگرافی - درام - تاریخی - موزیکال

به فیلم رای بده:

کارگردان: توماس کایل

خلاصه فیلم:

این فیلم داستان واقعی از زندگی الکساندر همیلتون، یکی از اصلی‌ترین بنیان‌گذاران آمریکا می‌باشد که به صورت زنده توسط بازیگران اصلی برادوی در صحنه تئاتر اجرا می‌شود.

عکس‌های فیلم همیلتون

نقدهای کوتاه فیلم همیلتون

ای.او اسکات
با تماشای صحنه‌ی افتتاحیه‌ی نمایش موزیکال فیلمبرداری شده‌ی «لین مانوئل میراندا» که روی سرویس دیزنی پلاس در روز 4 جولای یعنی روز استقلال آمریکا قرار گرفت، به دو زمان مختلف سفر می‌کنیم. آدم‌هایی که می‌بینیم به نیویورک 1776 تعلق دارند. زمانی که همیلتون 19 ساله پای به خاک آمریکا گذاشت. اما ارجاعاتی که در این نمایش وجود دارند متعلق به نیویورک 2016 هستند.
استفانی زاکارک
لحظه‌ای که «لین مانوئل میراندا» تصمیم گرفت تا نمایش داستان زندگی «الکساندر همیلتون» را با گروهی از بازیگران رنگین پوست روی صحنه ببرد، می‌توان یک بیگ بنگ در نوع خودش نامید. پیش‌تر افرادی تلاش کرده بودند تا داستان پدران آمریکا را با موسیقی جاز روی صحنه ببرند اما نتیجه‌ای ناامیدکننده گرفتند. یکی از مهم‌ترین مشکلات «همیلتون» این است که عده‌ی کمی توانسته‌اند این نمایش را از نزدیک تجربه کنند.

نقدهای بلند فیلم همیلتون

جاستین چانگ

این تقابل‌ها تنها از اثری قابل انتظار است که نه فقط با تاریخ درگیر باشد بلکه تبدیل به جزئی از آن شود. من همچنان از اینکه «همیلتون» را «فیلمی که اکنون به آن نیاز داریم» بنامم امتناع می‌کنم زیرا این فیلم لیاقتش بیشتر از این بازی‌های تبلیغاتی است. و دلیل دیگرم این است که با شرایط موجود شاید آثار بهتری از ...

خبرهای مرتبط با فیلم همیلتون

اسامی کامل نامزدهای جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۱

اسامی کامل نامزدهای هفتاد و هشتمین گلدن گلوب (Golden Globe ۲۰۲۱) اعلام شد./ فیلم سینمایی منک و سریال گامبی وزیر در صدر نامزدها

فیلم های بیوگرافی سال 2020 را بشناسید

معرفی فیلم های ژانر بیوگرافی سال 2020 که بر اساس زندگی نامه افراد واقعی دنیا ساخته و شما را با حقیقت پشت پرده زندگی این افراد مشهور و موفق آشنا می کند.

نظرهای منتشر شده فیلم همیلتون

2 نظر

Hamid Pourmousavi
۲ ماه پیش
تئاتر قدرت کلامش را به رخ سینما میکشد، هرچند قدرت تصاویر سینما بیشتره. اولا کارگردان برای بهبود کارش میتونست از خواننده های حرفه ای استفاده کند تا تاثیر موسیقی صدچندان میشد. دوما بکارگیری یک مانیتور بزرگ در پشت صحنه سن برای همگامی با داستان جذابیت را مضاعف میکرد. شخصیت همیلتون بقدری زلال و ساده و لطیف پردازش شده که نبوغش را میپوشاند، مثلا مردی که در دوئل عمدا کشته میشود تا بعدا عذاب وجدان نگیرد و حتی به پسرش هم چنین توصیه ای میکند و مرگ فرزندش را میبیند، براحتی توسط زنی شوهردار اغفال شده و با بهره برداری سیاسی حزب رقیب، ریاست جمهوری آینده رو از دست میده. پس یا اینقدر ساده لوح بوده که اسناد سی ساله رو نابود نکرده ، یا اینکه از اول هم مورد پرونده سازی رقبا قرار گرفته، که در اینصورت آیا استفاده ابزاری از یه بچه یتیم آسیب پذیر از همان اول پیشرفت سیاسی اش ، نمیتونه دام و تله رقبا بوده باشد؟
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا ظفری
۸ ماه پیش
به نام خدا همیلتون داستان صبر. تعصب و تلاش است برای نمو در زندگی. داستانی که وقتی خبر انتشار آن از طریق کابل پلاس دیزنی به صورت کامل و تدوین شده به گوش هنر دوستان و طرفداران سینما و تاتر در سراسر دنیا رسید برق از چشمان همگان پراند. به خصوص برای علاقه مندان به موسیقی و ترکیب آن با یک اجرا برای بازگو کردن زندگی یک شخص که هم با کمدی و هم با تراژدی پیش میرفت. اجرای بازیگران این تاتر یا بهتر است بگویم فیلم سخت ترین کار میزانسن بود که هر کسی نمیتوانست آن را قبول کند. دوساعت و چهل دقیقه اجرای زنده موزیکال برای بینندگان حاضر در سالن آن هم با فقط یک دقیقه استراحت سریع کار آسانی نیست. در واقع میتوان گفت دوستان ما در برادوی عملا یک کار غیر ممکن را ممکن کردند. حال از مباحث فرمالیسم اثر که بگذریم و کمی به بطن قضیه نگاه کنیم میتوانیم ببینیم که ما با یک اثر هنری تمام و کمال طرفیم. تاتری که زندگی الکساندر همیلتون را به صورتی دراماتیک از نوجوانی تا مرگش با موسیقی های متنوع و ساز های مختلف روایت کرده و حتی برای فلش بک های خود به یک ساعت قبل از بازیگران و اعضای فنی صحنه کمک میگیرد.کارگردانی این تاتر را توماس کایل برعهده داشته و خود را در آن اثبات کرده. حال که تا اینجا پیش آمدید باید بدانید که این اثر مخاطب عام ندارد. در طی بررسی های انجام شده در وبسایت دیجی موویز نظرات مردم را که نگاه کنید خواهید دیددزد که تقریبا 50... 50 موافقان و مخالفان این اثر برابرند و از این برابری میتوان نکته ای برداشت کرد اما آن نکته هر چیزی که باشد ضعف همیلتون را به آن نمچسباند. ساده تر بخواهم بگویم این است که نیمی از مردم در فیلم ها دنبال هیجان و نکته ای خاص هستند. در صورتی که این کار کاملا غلط است. همین قشر از مردم قطع به یقین اگر ژانری را(مثلا ژانر وحشت) دوست نداشته باشند حتی اگر بهترین فیلم های این ژانر را جلوی آن ها بگذاریم از آن ایراد میگیرند و انگ بی کیفیت بودن یا جذاب نبودن به آن میزنندمی‌زنند اما هیچ کدام از حرف هایشان صحت ندارد و نخواهد داشت. پس همیلتون را درصورتی ببینید که علاقه مند به این سه عامل باشید یا در آن حوضه فعالیتی داشته باشید. 1_موسیقی و تاتر 2_فلسفه و تاریخ 3_جامعه شناسی و فرهنگ همچنین به یاد داشته باشید که همیلتون به خودی خود عیب ندارد و نکات منفی که از آن دیده یا گفته میشود صرفا نظر کاربرانیست که درکی از سینما. موسیقی. بازیگری و هنر حقیقی ندارند. همیلتون تاتریست که هر فیلم بین یا عشق موسیقی باید آن را در بین دیگر فیلم های خود تماشا کرده و اطمینان داشته باشد که لذت کافی را از آن برده و زندگی هنری را درک میکند. هنری که از هر علمی جدا و از هر عاملی در جهان برتر است. همانند هنر نقاشی کردگار که جهان هستیست و انسان را به شناختن در جهان دعوت میکند.انسان حال حاضر محدود است و باید هر چیز خوبی را تجربه کرده و به سوی کمال راه یابد. هنر سینما لازمه ی این عمل است و اولین دستگاه کار نیز تاتر همیلتون... #پیشنهاد به هنر دوستان و سینماگران سراسر جهان.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ