ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم انگل
۸/۱۰
۵۲ رای
۸.۱/۱۰
۱۶ رای

انگل | Parasite (2019)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
افراد خانواده کی تاک که همگی بیکار هستند راه بسیار خوبی برای امرار معاش پیدا می کنند اما در همین حین درگیر اتفاقی ناخواسته می شوند.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم انگل

نقدهای کوتاه انگل

جان بلیزدیل
معرفی کاراکترها در نیمه ی اول فیلم و تغییرات آن‌ها در نیمه‌ی دوم بسیار شجاعانه، دلهره‌آور و خونین است. تصویربردار فیلم، دو قاب خانه‌ی زیر همکف و خانه‌ی بزرگ را با واقع بینی اجتماعی دقیقی نسبت به یکدیگر به تصویر کشیده است. در این فیلم بخش‌هایی از کتاب «یادداشت‌های زیرزمینی» اثر «فیودور داستایفسکی» و «مسخ» اثر «فرانتس کافکا» مورد استفاده واقع شده و انگل‌ها را با سوسک‌ها مقایسه کرده. این کمدی اجتماعی دقیق، پیامدهای تراژیک این ساختار طبقاتی نامناسب را به خوبی روشن می‌کند.
هدی مقدسی
درامی که خیلی کلاسیک از تقابل طبقه مرفه و پایین دست شکل می‌گیرد و با انحنای میانی انحرافی شگرف به سمت تفکری عمیق و مهم پیدا میکند، نظام سرمایه‌داری و درگیری سالیان تفکر کمونیسم. فرم فیلم در عین سادگی در بسیاری از سکانس‌ها فخر عجیبی با حرکت‌های نرم و سیال دوربین و البته موسیقی جذابش می‌فروشد.
محمدیاسر موسی پور
راز هولناکی فیلم انگل در آن است که از کلیشه ویلای بالاشهر/ زیرزمین پایین شهر عبور میکند تا تضاد ساده سازی شده میان دو جغرافیای شهری را، به تضاد یک جغرافیا با خودش بکشاند؛ در این فیلم، متضاد یک ویلای بالاشهری جایی بیرون از خود آن در یک زیرزمین پایین شهری نیست؛ درون خود همان ویلا است. زیرزمین کثیف بخش جدایی ناپذیر از فضای استریل همان خانه ای است که خود را به مثابه یک کل پاکیزه می‌فهمد. تجلی بی نقصی از دیالکتیک. هر چیزی ضد خودش را در خود می پروراند.
ویدیوهای فیلم انگل
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس «انگل Parasite»
خبرهای مرتبط
اسامی برندگان نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار(oscar 2020) اعلام شد. «انگل» از کره جنوبی اسکار بهترین فیلم و بهترین فیلم بین المللی را دریافت کرد.
گزارش تصویری، حواشی و اسامی برندگان جوایز بیست و ششمین انجمن بازیگران آمریکا(SAG Awards 2020)
نامزدهای نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار(oscar 2020) معرفی شد./ «جوکر» با 11 نامزدی، صدرنشین نامزدهای اسکار
هفتاد و هفتمین گلدن گلوب(Golden Globe 2020) برگزار شد و فیلم «1917» بهترین فیلم معرفی شد. باقی برندگان از واکین فینیکس برای «جوکر» تا کوئنتین تارانتینو را بشناسید.
«در جستجوی فریده»، نماینده سینمای ایران، در فهرست اولیه «بهترین فیلم بین‌المللی» و «مستند» اسکار 2020 قرار نگرفت و سینمای ایران از اسکار ناکام ماند.
نظرهای منتشرشده

محمد پنهان
۳ ماه پیش
چهارمین فیلم زیبایی بود که تو عمرم دیدم و سومین فیلم زیبایی که در ژانر درام دیدم قطعا همین فیلمه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسان هوشدار
۳ ماه پیش
فیلم به شدت خوش ساخت و خوش فرم بدون ذره ایی اضافه کاری و خسته کننده بودن واقعا توقع نداشتم انقدر فیلمه جذابی باشه چند تا شوک جذاب وارد داستانش میکنه که مانع خسته کننده بودنه داستان میشه همچنین داستان خیلی قشنگ و ذره ذره باز میشه در کل فیلم به شدت خوبیه ⁦❤️⁩
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فرهاد خراسانی
۴ ماه پیش
بد بود و ... برو چین رو نگاه و کرونا 7 رابساز ایشاله اگه دیدمش حتما شما رو هم مطلع میکنم ستاد مبارزه با فیلمهای .... تخیلی وسلام
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
بهروز خداداد
۵ ماه پیش
فیلمی جذاب و زیبا..که به یک باره همه چی جوری که اصلا پیش بینی نمیکنی تغییر میکنه.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
الی نصیری
۱۰ ماه پیش
فیلم جالب و خوش ساختی بود با بازی‌های خیلی خوب. به بهترین شکل ممکن اختلاف طبقاتی رو نشون داد، خیلی قشنگ و دردناک بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
سیاوش پیروزنیا
۱۰ ماه پیش
فیلم قشنگی هست، طنز تلخ اجتماعی که متاسفانه شرایط سخت زندگی یه عده نیازمند رو نشون میده که با روشهای مختلف مجبورند برای بقا دست و پنجه نرم کنند
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مهتاب مهتاب
یک سال پیش
پدر خانواده چقدر خوب بود، چقدر فضاهای این مدلی قشنگه. من و یاد فیلم دزدان مغازه انداخت. تفاوت بین دو خانواده عالی نشون داده شده بود. اون صحنه ای که زیر میز بودن، درباره بوی بدن پدر خانواده حرف میزد و همزمان دوربین روی صورت پدر فوکوس کرده بود، با چهره پر از دردش، چشماش و بسته بود، از بچه هاش خجالت می کشید، اون لحظه تمام درد و رنج فقر رفت تو پوست و گوشت و استخوونم. جیگرم واسش کباب شد. خیلی خوب بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ