ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم دامبو
۷.۳/۱۰
۴ رای
۵.۷/۱۰
۶ رای

دامبو | Dumbo (2019)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
«دامبو»، بچه فیلی که با پرواز با گوش های بزرگش باعث رونق یک سیرک شده است؛ به رازهای تاریکی زیر ظاهر فریبنده و پر زرق و برق سیرک پی می برد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم دامبو

نقدهای کوتاه دامبو

پیتر رینر
دامبو یک انیمیشن دوست داشتنی است که در سال 1941 ساخته شده اما حالا توسط «تیم برتون» به یک فیلم موزیکال احمقانه تبدیل شده که هیچ نقطه‌ی اوجی ندارد. مشکل اساسی که در تبدیل انیمیشن‌ها به فیلم‌های لایو اکشن وجود دارد این است که به ندرت، داستان، نقطه‌ی قوت آن است و تنها افکت‌های کامپوتری است که باعث نجات این دسته از فیلم‌ها می‌شوند. به نظر می‌رسد که برتون در هدایت بازیگرانش شکست خورده است. دو بازیگر خردسال فیلم هم به شکل ملموسی دچار سردرگمی هستند.
جیمز براردینلی
«دامبو» اولین مورد از سه بازسازی لایو اکشن انیمیشن های دیزنی است که در سال ۲۰۱۹ دیده ایم و اگرچه درون مایه ی این اثر در مقایسه با سایر آنها شاید ضعیف‌ترین باشد اما این اثر راهی را که «سیندرلا» رفته بود را دوباره طی کرده است تا هویت خود را جای پایش را محکم تر کند. وجود عناصر خلاقانه در این اثر را باید مدیون «تیم برتون» و نویسنده‌ی فیلمنامه ی آن یعنی «ارن کروگر» بود که به این نسخه از «دامبو» اجازه دادند تا چیزی بیش از یک بازسازی لایو اکشن پرهزینه باشد. «دامبو» با داشتن تمامی ارزش‌ های دیزنی که والدین در طی سالیان به آن‌ها اعتماد کرده اند، داستانی درگیرکننده‌ درباره‌ ی دوستی و خانواده‌ ها تعریف می‌ کند. «دامبو» علی ‌رغم اینکه اغلب سکانس های آن ساخته ی جلوه های ویژه است؛ اما تمام توجه را به خود جلب می ‌کند.
خبرهای مرتبط
پیتر دبروژ و اوون گلیبرمن، دو منتقد «ورایتی» بدترین فیلم های سال ۲۰۱۹ را انتخاب کردند. از «دامبو» تیم برتون تا سری جدید «مردان سیاهپوش»
بهترین انیمیشن های سال 2019: از انیمیشن های نوستالژیکی مثل علاالدین و دامبو تا دنباله های جذاب انیمیشن هایی چون یخ زده و داستان اسباب بازی
شاید اینطور به نظر برسد که تا ۲۰۱۹ زمان زیادی باقی مانده اما در هالیوود هیچ وقت برای آغاز یک پروژه سینمایی یا تلویزیونی زود نیست.
نظرهای منتشرشده