پوستر فیلم دادگاه شیکاگو 7
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۸.۶۷
۳ رای
۱۰ / ۸
۵ رای

دادگاه شیکاگو 7 | The Trial of the Chicago 7 (2020)

درام - تاریخی - هیجانی

به فیلم رای بده:

کارگردان: آرون سورکین

خلاصه فیلم:

داستان هفت نفر را در دادگاه شیکاگو دنبال می‌کند که به دلیل اتهامات مختلفی پیرامون قیام در کنوانسیون ملی دموکراتیک سال 1968 محاکمه می‌شوند.

عکس‌های فیلم دادگاه شیکاگو 7

نقدهای کوتاه فیلم دادگاه شیکاگو 7

تیم گریرسون
استعداد انکارناپذیر «آرون سورکین» در لحظه لحظه‌ی «دادگاه شیکاگو 7» قابل رویت است. نقش‌های مکمل، فرصت درخشش زیادی دارند که از میان آنها می‌توان به طور مشخص به «مایکل کیتون» در نقش «رمزی کلارک» اشاره کرد. «عبدالمتین» نیز در نقش «سیل» موفق ظاهر شده است. همچنین «جوزف گوردون لویت» در ایفای نقش خود به عنوان یک دادستان باوجدان، به خوبی عمل کرده است.
ای.او اسکات
هرکس که این روزها به اخبار توجه می‌کند به این نتیجه می‌رسد که «کارل مارکس» در بیان “تاریخ خودش را تکرار می‌کند” اشتباه کرده است. این تاریخ نیست که تکرار می‌شود بلکه تراژدی و کمدی است که همزمان روی می‌دهد. «دادگاه شیکاگو 7» به طور همزمان هم هشداردهنده است و هم تضمین‌کننده. اتفاقات آن دوره نمی‌تواند مانند امروز باشد اما این سوال را پیش روی مخاطب خود می‌گذارد که در یک دموکراسی چه می‌شود که قدرت دولتی در مقابل خواست عمومی می‌ایستد.

نقدهای بلند فیلم دادگاه شیکاگو 7

کریستوفر ماچل

«دادگاه شیکاگو 7» را می‌توان همچنان یک درام دادگاه گیرا و جذاب دانست. این فیلم نه تنها یکی از بهترین کارهای سورکین در طول سال‌های اخیر را به مخاطبش ارائه می‌دهد، بلکه در زمان ناآرامی‌های مدنی و سایه‌ی سیاه حوادث احتمالی پس از انتخابات ماه نوامبر، یادآور حق مبارزه علیه سرکوب دولتی است که زمان‌بندی‌اش ...

نظرهای منتشر شده فیلم دادگاه شیکاگو 7

1 نظر

رضا ظفری
۵ روز پیش
بی شک از نامزد های پر قدرت اسکار. توصیه میکنم دوبله ببینید(البته اگه میتونید زیرنویس بخونید که چه بهتر) چون واسه خوندن دیالوگ های خلاقانه سورکین همه سر و دست میشکنن.!!!
خطر لو رفتن داستان
پاسخ