پوستر فیلم گذرگاه

فیلم‌ سینمایی

گذرگاه (۱۳۶۵)

۸.۴ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۵ رای

0
امتیاز دهید :

یک رزمنده به نام ناصر به همراه سه تن از همرزمانش (احمد- قاسم و محمد) برای عملیات گشت و شناسایی به جبهه اعزام می شود. ناصر حلقه ی ازدواجش را به عاطفه که تازه به عقد او در آمده می دهد و عازم می شود. در جبهه برای انجام مأموریت ناصر و همرزمانش به وسیله ی یک راهنمای محلی از راه مخفی ادامه مسیر می دهند اما راهنمای محلی توسط عراقی ها کشته می شود و گروه مجبور می شود از راه اصلی به شناسایی برود. مأموریت که انهدام یک پل تدارکاتی در مسیر یک گذرگاه است، به خوبی انجام می گیرد، اما قاسم و محمد که از لباس مبدل عراقی ها استفاده کرده بودند به عنوان نظامیان خاطی به جوخه ی اعدام سپرده می شوند، ناصر بعد از شکنجه شدن توسط دو عراقی ناراضی موفق به فرار شده و احمد نیز فرار می کند اما بعد از نجات ناصر به دلیل بیماری، جانباز مجهول الهویه شناخته می شود، اما احمد او را شناسایی می کند و ناصر بهبود می یابد و عاطفه حلقه ی ازدواج را به ناصر هدیه می دهد.

کارگردان: شهریار بحرانی

نویسنده: شهریار بحرانی

نقدهای بلند فیلم گذرگاه

نقدهای کوتاه فیلم گذرگاه

نظرهای منتشر شده فیلم گذرگاه

۶ ماه پیش

۲۵ فروردین ۱۴۰۰

فیلم بسیار خوب و جذاب
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۸ ماه پیش

۲۸ بهمن ۱۳۹۹

سلام خستنه نباشیدبه اقای بحرانی وعوامل فیلم من دربچگی دیدم والان هم هفته یکبار گذرگاه وهراس رایکبارمیبینم واقعاعالی هم ازنظرصحنه های فیلم واهنگ فیلم دمتون گرم هیچ فیلم دفاع مقدس به این دوتانمیرسه
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۵ مهر ۱۳۹۸

به نظر من بهترین فیلم دوران جنگه و من در بچگیم با این فیلم حال کردم.واقعا خسرو ضیائی نمیدونم چرا دیگه فیلم بازی نمیکنه! ضمنا اطلاع دارید الان کجاست؟
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۲ سال پیش

۲۳ خرداد ۱۳۹۸

8 از 10
۱
۰
پاسخ
گزارش تخلف