پوستر فیلم نیمه پنهان
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۸.۱۴
۷ رای
۱۰ / ۴
۱ رای

نیمه پنهان (1380)

به فیلم رای بده:

تهیه کننده: تهمینه میلانی

خلاصه فیلم:

فرشته در آستانه رسیدگی همسرش خسرو در مقام نماینده ریاست جمهوری به پرونده قضایی یک زن محکوم به اعدام، دفترچه ی خاطراتش را به او می دهد. خسرو در دفتر می خواند که فرشته که در سال های 58-59 دانشجو بوده، جذب گروه های سیاسی چپ می شود و به عنوان هوادار فعالیت می کند. در این شرایط به محفلی روشنفکرانه راه می یابد که گرداننده اش سردبیر یک نشریه ادبی به نام روزبه جاوید است. این آشنایی کم کم به عشقی نامعلوم می انجامد، اما او پی می برد که جاوید همسری به نام خانم جاوید دارد. فرشته با وجود تنگ تر شدن فضای سیاسی جامعه، به خاطر قولی که به خانم شفیع داده است درخواست جاوید را مبنی بر فرار از ایران و ازدواج با او نمی پذیرد. تا اینکه هفده سال بعد در حالی که مسیر زندگی اش کاملاً تغییر کرده است او را در مجلس ختم یکی از دوستانش می بیند. جاوید از فرشته گله می کند که هیچگاه فرصت دفاع از خود را به او نداد.

خبرهای مرتبط با فیلم نیمه پنهان

فیلم های توقیفی فیلمسازان زن سینمای ایران

نگاهی به پنج فیلم توقیفی سینمای بعد از انقلاب که فیلمسازان زنی مانند منیژه حکمت و تهمینه میلانی آن ها را کارگردانی کرده اند.

فیلم های ماندگار کارگردان های زن سینمای ایران

نگاهی به نام آشناترین کارگردانان زن سینمای ایران در گذر سال‌ها، از حوالی انقلاب تا نسل جدید دهه نودی و ماندگارترین و مهم‌ترین فیلم‌های کارنامه سینمایی‌شان.

نظرهای منتشر شده فیلم نیمه پنهان

0 نظر