ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم غلام
۴/۱۰
۱ رای
۴/۱۰
۱ رای

غلام (2016)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
داستان فیلم «غلام» در لندن در سال 2011 میلادی روی می‌دهد و دربارهٔ یک راننده تاکسی ایرانی به نام غلام (شهاب حسینی)، است که شب‌ها کار می‌کند و هیچ علاقه‌ای به صحبت دربارهٔ گذشته‌اش ندارد. غلام با آنکه دو شغل دارد ولی نشان داده می‌شود که علاقه‌ای به پول و مادیات ندارد. او با آنکه رابطه خوبی با دایی‌اش ندارد ولی هر روز برای خوردن چیزی به کافه او می‌رود. مادر غلام در تلاش است که او را به خانه یعنی ایران بازگرداند ولی او هیچ تصمیمی برای برگشتن ندارد.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

بازیگران فیلم غلام

عکس‌های فیلم غلام

خبرهای مرتبط
مراحل ساخت فیلم ایرانی-انگلیسی «غلام» به کارگرانی میترا تبریزیان با بازی شهاب حسینی در نقش اصلی پایان یافت و این فیلم آماده نمایش شده است
نظرهای منتشرشده

محسن کاظمی
۶ ماه پیش
ضعیفترین بازی از شهاب حسینی برای ضعیفترین انتخاب! داستان گنگ و نامفهوم در کنار گفتگوهای نامرتبط با صدابرداری ضعیف، ملغمه ای از آشوب برای ببینده فیلم. گم شدن هدف فیلمساز و روایت نامتناسب از داستانی که هیچ است نتیجه ای جز هیچ ندارد. دیالوگ ها انگار زورکی ادا شده اند، حس خواندن از روی متنی بدخط را القا میکند. شخصیت ها از فقدان شخصیت پردازی رنج میبرند. وقایع داستان برای بیننده واضح نیست، چرا های بسیاری وجود دارد که حتی تا انتها هم پاسخی برای حتی یک مورد دریافت نمیشود. ارزش بازی شهاب حسینی در فیلم فروشنده برای یکصدم ثانیه با فیلم غلام قابل قیاس نیست. در مجموع ضعیفترین ها در کنار هم اجزای فیلم غلام را تشکیل دادند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
عرفان زمانیان
۲ سال پیش
فیلم، روایت غلام است، انسانی آرام و کم حرف، که تنها با سه نفر در این دنیا سر سازگاری دارد: پسر دایی‌اش، صاحب کارش و پیرزن سیاه پوست. غلام از زندگی و دنیا و متعلقاتش بریده، اما چرا؟ نمیدانیم و نخواهیم فهمید. فیلم سعی بی‌فایده‌ای میکند که در لابلای تعامل‌های اندک غلام با آدم‌های اطرافش، چیستی و چرایی شخصیتش غلام را بیشتر به ما بشناسد، که در این کار اصلا موفق نمی‌شود و تنها چیزی که از غلامِ انتهای فیلم دستگیرمان می‌شود، انسانی افسرده و منزوی و بی شوق است که علت‌اش را هم به درستی نمیفهمیم. فیلم البته رشته‌هایی به دست می‌دهد (مثل قضیه‌ی فرزند زن سیاه پوست)، ولی این رشته‌ها بسیار باریک و نحیف و بی ارتباط به یک‌دیگرند. بازی خوب شهاب حسینی که از نکات مثبت این فیلم بود، فیلم را تا نصفه‌اش قابل تحمل نگه میدارد، اما پس از ان کند و کسل کننده‌ می‌شود. دیالوگ‌ها همگی بسیار کوتاه و مصنوعی.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
سرخ پوست ۸.۱امتیاز بده ۱۶۵۶
آبی به رنگ آسمان ۷.۵امتیاز بده ۱۴۳
شبی که ماه کامل شد ۷.۳امتیاز بده ۱۴۶۲
منطقه پرواز ممنوع ۷.۱امتیاز بده ۱۸
ماجرای نیمروز 2: رد خون ۷امتیاز بده ۹۰۰
چشم و گوش بسته ۶.۴امتیاز بده ۲۱
هزارتو ۶.۲امتیاز بده ۶۲
مطرب ۶.۲امتیاز بده ۳۱
مسخره باز ۶.۱امتیاز بده ۴۹۴
شاه کش ۵.۹امتیاز بده ۸۳
پیلوت ۵.۸امتیاز بده ۵۳
درخونگاه ۵.۳امتیاز بده ۳۶۲
ایده اصلی ۵امتیاز بده ۳۷۴
سمفونی نهم ۵امتیاز بده ۲۹۵
بنیامین ۴.۷امتیاز بده ۱۰
تورنا2 ۴.۳امتیاز بده ۷
سال دوم دانشکده من ۴.۲امتیاز بده ۲۸۰
کلوپ همسران ۴امتیاز بده ۵۵
مردی بدون سایه ۳.۸امتیاز بده ۲۹۴
سریال‌های تلویزیونی
فوق لیسانسه ها ۷.۴امتیاز بده ۱۶
زیر تیغ ۷.۳امتیاز بده ۳۸
حکایت های کمال ۶.۵امتیاز بده ۱۲
روشن تر از خاموشی ۵.۷امتیاز بده ۹
دوقلوها ۵.۴امتیاز بده ۱۴
به رنگ خاک ۳.۸امتیاز بده ۴
نمایش خانگی
مانکن ۷.۲امتیاز بده ۲۰۶
کرگدن ۷امتیاز بده ۱۳