پوستر فیلم حرکت ناگهانی ممنوع

فیلم‌ سینمایی |جنایی ، درام ، اسرار آمیز

حرکت ناگهانی ممنوع

No Sudden Move

۷.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲ رای

منتقدان:

۷.۲

امتیاز دهید :

داستان در سال 1955 می‌گذرد و درباره‌ی تعدادی از مجرمان است که توسط یک فرد ناشناس استخدام می‌شوند تا یک سرقت به ظاهر ساده را انجام دهند؛ اما نقشه‌ی آن‌ها با شکست مواجه می‌شود و آن‌ها به دنبال فرد ناشناس و هدف اصلی او می‌گردند.

کارگردان: استیون سودربرگ

نویسنده: اد سولومون

عکس‌های فیلم حرکت ناگهانی ممنوع


بنیسیو دل تورو و دان چیدل در فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
جاوان اندرسون و دان چیدل در فیلم سینمایی «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
دان چیدل، بنیسیو دل تورو و جاوان اندرسون در «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
جاوان اندرسون در فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
دان چیدل در نمایی از فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
بنیسیو دل تورو و دان چیدل در نمایی از فیلم سینمایی «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
بنیسیو دل تورو، دان چیدل و ری لیوتا در نمایی از «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)
دان چیدل در اکران فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع» (No Sudden Move)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم حرکت ناگهانی ممنوع

ترجمه اختصاصی سلام سینما بهتر است در مورد داستان پیچیده‌ی جدیدترین ساخته «استیون سودربرگ»، بیس از اندازه هیجان‌زده نشوید، چرا که یک سرقت ساده را به یک داستان پر پیچ ‌و تاب تبدیل می‌کند که سرشار از ماجراهای انگیزشی و درعین‌حال نارفیقی‌ها است. با این ‌وجود، برخلاف فیلم «یازده یار اوشن» اگرچه این پیشروی ناموفق بوده و تنها یک‌ کپی با لحنی تاریک‌تر است که نوعی نقد اجتماعی با استعاره به شرایط دیترویت در دهه ۵۰ میلادی را در خود جای داده است ولی «حرکت ناگهانی ممنوع»، یک پروژه‌ی متفاوت از یک فیلمساز است که از طریق بازی با ژانرها، به گونه‌ای اثر خود را ساخته است که ثابت می‌کند، ساختن یک فیلم ژانری، نمی‌تواند باعث محدودیت یک فیلمساز خلاق شود. دو کلاه‌بردار بی‌ دست‌ و پا متوجه می‌شوند که در یک توطئه بزرگ شرکتی هستند، پس به سرعت سعی می‌کنند با طرحی خود را درگروه کهنه‌کار"حرکت ناگهانی ممنوع" استیون سودربرگ بگنجانند. برای اولین بار پس از جشنواره تربیکا، این فیلم در تاریخ 1 جولای در ایالات‌متحده روی سرویس اچ‌بی‌او مکس قرار می‌گیرد. ستاره‌های این فیلم «دان چیدل»، «بنیسیو دل تورو»، «دیوید هاربر»، ری لیوتا» و «جان هم» هستند. این تریلر با ریتم آهسته‌اش نمی‌تواند لذت یک تریلر سریع مثل «یازده یار اوشن» را به مخاطبش ارائه دهد، با این ‌وجود طرفداران این ژانر باید از ادای احترام او به درام‌های جنایی دهه 1950 قدردانی کنند. «حرکت ناگهانی ممنوع» نمی‌تواند تماشاگران را ترغیب کند تا در فضای بد و حال و هوا و نقشه‌‌های پیچیده فیلم غرق شوند. عنوان انتخابی برای فیلم بسیار مناسب است که در روز پنجشنبه، اول جولای در اچ‌بی‌او مکس به نمایش در می‌آید. چنین فیلمی کم‌نظیر است، البته همراهی سودربرگ با ستارگانی همچون «دون ...ادامه مطلب
   حرکت ناگهانی ممنوع فیلمی از استیون سودربرگ در ژانر جنایی تبهکاری است که در آن سعی شده به شکل مدرن یک جنایت کلاسیک به تصویر کشیده شود . اولین مسئله ای که با این فیلم پیدا می کنم در شخصیت پردازی و چگونگی معرفی هریک از شخصیت ها است . داستان بخشی از شخصیت جنایت کاران را به نمایش می گذارد که در سینما تا به حال به آن پرداخت نشده . استفاده از لنز واید و بعضا تصویر برداری با اعوجاج بالا بخش تخیلی فیلمنامه را بیشتر از رئالیته جلوه داده است که این مسئله برای ساختار چنین فیلمی دور از انتظار است .  *شخصیت ها هنگامی که بحث شخصیت در سینما می شود ناخودآگاه به یاد خانواده کورلئونه و پدرخوانده می افتیم چرا که شخصیت پردازی در آن فیلم با قدرت و جزئیات منحصر به فردی اتفاق ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم حرکت ناگهانی ممنوع

جو مورگنسترن


هر بار فیلم «خارج از دید» از تلویزیون پخش می‌شود، باز هم من را به سمت خود می‌کشاند؛ باید دست از هر کاری که می‌کنم بردارم، حداقل برای دیدن چند دقیقه از کمدی جنایی «استیون سودربرگ»، و رویارویی عاشقانه و بی‌نظیر «جنیفر لوپز» و «جورج کلونی» که در یکی از اتاق‌های هتلی در دیترویت اتفاق می‌افتد، لذت ببرم. آخرین اثر این کارگردان «حرکت ناگهانی ممنوع»، کاملاً در دیترویت فیلمبرداری شده است، گرچه خبری از داستان عاشقانه نیست.

دیوید رونی


در فیلم «حرکت ناگهانی ممنوع»، جنایت شریکیِ مخفیانه با جنایت سازمان‌یافته تفاوت زیادی ندارد؛ «استیون سودربرگ» در این فیلم نقش راوی شاداب و سرزنده‌ای را دارد که سلیقه‌ای هم در داستان‌پردازی پیچیده، شوخ‌طبعی کنایه‌آمیز، و کار خوب دسته‌جمعی از خود نشان می‌دهد. خیانت و معاملات مخفیانه روی هم جمع شده و پیچیدگی بزرگی را شکل می‌دهند.

نظرهای منتشر شده فیلم حرکت ناگهانی ممنوع