پوستر فیلم شهر گمشده

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، کمدی ، عاشقانه

شهر گمشده

The Lost City

۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۶.۲

امتیاز دهید:

یک نویسنده‌ی رمان‌های عاشقانه‌ی منزوی به همراه مدل جلد کتاب جدیدش برای تور معرفی کتاب سفری را شروع می‌کنند؛ اما در راه با یک نقشه‌ی آدم‌ربایی روبه‌رو می‌شوند و فرار می‌کنند و در جنگلی دورافتاده گرفتار می‌شوند. آن‌ها باید ماجراجویی‌های زیادی را پست سر بگذارند.

معرفی فیلم شهر گمشده

ساندرا بولاک و چنینگ تیتوم در فیلم شهر گمشده(The Lost City)، با توجه به پیشینه‌‌شان در‌ رام کامی (ژانر کمدی-رمانتیک) که هم‌مرز با اکشن‌هایی مانند «دختر شایسته اخلاق» (Miss Congeniality) و «خیابان جامپ شماره ۲۱» (21 Jump Street) است، با یکدیگر تطابقِ خیلی زنده و پویایی دارند.

این دو بازیگر بعد از چندین بازی در فیلم‌های کمدی-رمانتیک، نهایتاً در این اثر کمدی به یکدیگر می‌پیوندند.

ساندرا بولاک در نقش «لورتا سیج» یک رمان‌نویسِ مشهور؛ اما منزوی است که رمان‌های عاشقانه و ماجراجویانه درباره مکان‌های عجیب و غریب می‌نویسد. کاراکتر جدیدترین رمان بولاک، یک مدل خوش‌تیپ و جذاب به نام آلن (با بازی چنینگ تیتوم) است‌‌. لورتا زندگی خود را وقف تجسم‌بخشی به شخصیت رمان می‌کند. او هنگامی که همراه با کاراکتر رمانش در تور تبلیغات کتاب جدیدش قرار دارد، توسط یک میلیاردر مرموز به نام دنیل رادکلیف ربوده می‌شود و وارد یک ماجراجویی در جنگل می‌شود.

اگر آن‌چه تاکنون گفته شد، برای شما به اندازه کافی عجیب و غریب نیست، خود را برای دیدن سکانس‌هایی از برد پیت به عنوان نجات‌دهنده‌ی آن‌ها آماده کنید.

 

شعار فیلم The Lost City:

آن‌چه واقعی‌ است، خودِ ماجراجویی است نه قهرمان‌های آن.

 

حواشی فیلم شهر گمشده(The Lost City):

ـ چه شد که برد پیت در این فیلم بازی کرد؟

ساندرا بولاک در سال ۲۰۲۲ پس از بازی در یک نقش کوتاه در فیلم «قطار سریع‌السیر» (Bullet Train) به کارگردانی دیوید لیچ، با برد پیت ارتباط بیش‌تری برقرار کرد و با او دوست شد. و این، فرصتی شد برای برد پیت تا برای سرگرمی هم شده، نقش کوتاهی را در این فیلم بپذیرد.

 

ـ رینولدرز یا تیتوم؟ مسئله این است!

درآغاز، رایان رینولدز برای نقش اصلی مرد انتخاب شده بود تا بار دیگر بتوان بعد از هم‌بازی‌شدنش با بولاک در فیلم «خواستگاری»(The Proposal)(۲۰۰۹) دوباره هم‌بازی شوند؛ اما توافقی حاصل نشد و سرانجام چنینگ تیتوم انتخاب شد.

 

ـ اندک اندک جمع مستان می‌رسند!

- در اکتبر سال ۲۰۲۰ گزارش شد که ساندرا بولاک از بازیگران فیلم و نیز یکی از تهیه‌کنندگان آن تحت نظر کمپانی‌ِ خودش فورتیز فیلمز است و کمپانی پارامونت پیکچرز نیز آن را توزیع خواهد کرد. در دسامبر سال ۲۰۲۰ چَنینگ تِیتوم، در مارس ۲۰۲۱ پتی هریسون و دنیل ردکلیف، و در آوریل ۲۰۲۱ برد پیت و اسکار نونیز به گروه بازیگران پیوستند.

 

- فیلم‌برداری اصلی در ماه می سال ۲۰۲۱ شروع شد و محل فیلم‌برداری آن در جمهوری دومینیکن، از جمله سامانا، سانتو دومینگو، کازا دِ کامپو، استان مونت پلاتا و استودیوهای جمهوری دومینیکن پاین‌وود بود و سرانجام در 16 اوت 2021 به پایان رسید.

بستن

عکس‌های فیلم شهر گمشده


چنینگ تیتوم، برد پیت و ساندرا بولاک در فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)
چنینگ تیتوم، دنیل ردکلیف و ساندرا بولاک در فیلم سینمایی «شهر گمشده»(The Lost City)
چنینگ تیتوم در پوستر فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)
پتی هریسون در پوستر فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)
دنیل ردکلیف در پوستر فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)
اسکار نونیز در پوستر فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)
چنینگ تیتوم و ساندرا بولاک در «شهر گمشده»(The Lost City)
دنیل ردکلیف و ساندرا بولاک در نمایی از فیلم «شهر گمشده»(The Lost City)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای فیلم شهر گمشده

کپی برداری از ایندیانا جونز ؟


ترجمه اختصاصی سلام سینما «شهر گمشده» به کارگردانی ارون و آدام نی، فیلمی در ژانر ماجراجویی و شبیه به فیلم عاشقانه با سنگ (1984) است و داستان یک نویسنده رمان عاشقانه (ساندرا بولاک) را روایت می‌کند که در زندگی خود درگیر داستانی شده که تک تک قسمت‌هایش به اندازه ماجراهایی که خود او از خلقشان برای طرفداران خسته شده احمقانه است.  با اینکه دیگر دیدن آن روی حساس و خنده‌دار چنینگ تیتوم تعجب‌آور نیست اما وفاداری سگ‌مانند او به کاراکتر مغرور و غیرمستقل بولاک برای فیلم نتیجه خوبی داشته و اکشنی را در آن زنده می‌کند که در غیر این صورت بسیار معمولی می‌بود. این فیلم نسبت به اولین کار این دو کارگردان یعنی “The Last Romantic” که با بودجه کمی ساخته شد و در سال 2006 به جشنواره “SXSW” راه پیدا کرد، پروژه بسیار بزرگ‌تری است و علی‌رغم اینکه به نظر می‌رسد در زمان خود شهرت بیشتری نسبت به منبع الهامش (عاشقانه با سنگ) دارد، فیلمی کاملاً تجاری محسوب می‌شود. لورتا (بولاک) پنج سال پس از مرگ شوهرش، با امتناع از به پایان رساندن رمان جدید و مورد انتظارش برای او سوگواری می‌کند. او از نوشتن این چیزها متنفر است چرا که این کار سوءاستفاده از آثار جدی تاریخی و باستان‌شناسانه‌ای است که حرفه خود را با آنها شروع کرد. اما اینها پایه و اساس انتشاراتی را تشکیل می‌دهند که توسط بث هاتن (داوین جوی رندولف) اداره می‌شود، بنابراین لورتا کتاب را تمام کرده (به خودش قول می‌هد این آخری باشد) و با بی‌میلی شروع به گذاشتن تور تبلیغاتی برای آن می‌کند. شما هم اگر طرفدارانتان فقط برای دیدن یک مدل جذاب سر و کله‌شان پیدا می‌شد، از گذاشتن تورهای تبلیغاتی حالتان به هم می‌خورد. دش (تیتوم) با آن کلاه گیس بلوند چنان نمایش طوفانی به پا می‌کند ...
ترجمه اختصاصی سلام سینما «شهر گمشده» به کارگردانی ارون و آدام نی، فیلمی در ژانر ماجراجویی و شبیه به فیلم عاشقانه با سنگ (1984) است و داستان یک نویسنده رمان عاشقانه (ساندرا بولاک) را روایت می‌کند که در زندگی خود درگیر داستانی شده که تک تک قسمت‌هایش به اندازه ماجراهایی که خود او از خلقشان برای طرفداران خسته شده احمقانه است.  با اینکه دیگر دیدن آن روی حساس و خنده‌دار چنینگ تیتوم تعجب‌آور نیست اما ...

نظرهای منتشر شده فیلم شهر گمشده