ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم مرده ها نمی میرند
۹/۱۰
۱ رای
۶/۱۰
۱۱ رای

مرده ها نمی میرند | The Dead Don't Die (2019)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
زمانی که مرده ها به شکل زامبی از گور بلند می شوند؛ شهر آرام «سنترویل» دچار درگیری می شود.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم مرده ها نمی میرند

نقدهای کوتاه مرده ها نمی میرند

تیم گریرسون
برای آن دسته از مخاطبان که به دنبال یک فیلم ماجراجویانه عامه‌پسند با موضوع زامبی هستند باید بگویم که با تماشای این اثر، بسیار ناامید خواهند شد. جارموش در فیلم‌های اخیرش سعی بر این داشته تا کارکترهای عجیبش را که بسیار قابل درک هستند را با دقت زیادی خلق کند. اما در «مرده‌ها نمی‌میرند» او به سراغ تیپ‌ها رفته که به اندازه‌ی کاراکترها رضایت بخش نیستند اما فقدان شخصیت آن‌ها بخشی از هدف جارموش است. شوخ طبعی موجود در فیلم در همه‌ی موارد اثرگذاری لازم را ندارد اما وقتی تاثیر می‌گذارد، مانند نقابی بر روی تصویر تاریک وجود ماست که مانند یک مرده‌ی متحرک هستیم.
رابی کالین
وقتی زمزمه هایی مبنی بر اینکه قرار است «ایگی پاپ» نقش یک زامبی را در جدیدترین ساخته ی «جیم جارموش» ایفا کند شنیده شد ، برخی از ما منتقدین در تعجب بودیم که چه باید درباره ی آن بگوییم. البته هیچ شکی درباره ی این که ایگی پاپ می تواند از عهده ی این کار برآید شکی وجود نداشت. اما ترکیب همکاری چنین بازیگری با فیلمسازی مانند جیم جارموش می توانست بسیار هیجان انگیز باشد. «مرده نمی میرد» یک فیلم عجیب اما موفق است و همانطور که در فیلم قبلی جیم جارموش یعنی «پترسون» دیده بودیم ، این فیلم نیز به خوبی می تواند خودش را با ریتم زندگی عادی وفق بدهد. اما از سویی دیگر حس بدبینی شدیدی که در فیلم وجود دارد مانع از این می شود که به لحظات کمدی آن بخندیم.
پیتر بردشاو
«مرده نمی میرد» مانند «زلدا» دارای توسعه ی داستانی نیست به همین دلیل لحظاتی از فیلم به نظر می رسد که ایده های «جیم جارموش» ته کشیده و حرف جدیدی برای گفتن ندارد. میرائی و زندگی ابدی مدتی طولانی است که نظر جارموش را جلب کرده است. این را می توان در فیلم های «مرد مرده»(1995) ، «فقط عاشقان زنده می مانند»(2013) و ادای دینی به سامورائی ها در «راه شبح سگ سامورائی»(1999) جست. کمدی در این فیلم ها یکی از فاکتور های مهم است زیرا قرار نیست که زیاد جدی گرفته شوند. «مرده نمی میرد» بنظر ناتمام می رسد و می توان گفت که یک سرهم بندی از ایده های مختلف در کنار گروهی از بازیگران خوشنام است که در یک حکایت نه چندان عمیق در کنار هم قرار گرفته اند.
جان بلیزدیل
آثار قبلی «جیم جارموش» در دسته ی آثار مهم و تاثیرگذار سینما قرار می گیرند. «زیر پا گذاشتن توسط قانون» که شکل همیشگی فیلم های فرار از زندان را تغییر داد ، «مرد مرده» که این کار را با فیلم های وسترن کرد و «فقط عاشقان زنده می مانند» که زندگی جدیدی به داستانی با محوریت خون آشام ها بخشید. اما در اثر جدید او یعنی «مرده نمی میرد» که ترکیبی از ژانر وحشت و کمدی است ، جارموش به سراغ بازیگران نام آشنایی رفته که کار آنها تنها پیدا کردن جوک هایی است که مخاطبان را بیشتر بخنداند. فیلم های موفق در ژانر وحشت معمولا به همان اندازه که ترسناک هستند ، می بایست خنده دار و بامزه نیز باشند اما در این فیلم بنظر می رسد که جارموش از خیر بامزه بودن فیلمش گذشته و بیشتر بر روی یک سینمایی انتقادی تاکید دارد.
آلیسا ویلکینسون
جارموش سال‌هاست فیلم‌ها را به سبک خاص خودش می‌سازد. شخصیت‌های داستان اولویت بیشتری نسبت به داستان فیلم دارند. هیچ عجله‌ای در هیچ کاری نیست. وقایع و صحنه‌ها با ریتم کند و حساب شده‌ای رخ می‌دهند. و مهم‌تر از همه، شوخی‌ها همیشه تلخ و تاریک و ناخوشایند هستند. اما جارموش در «مرده ها نمی میرند» محدودیت‌های این سبک را در ژانری آزمایش می‌کند که اغلب به سرعت و ضرورت بیشتری نیاز دارد. البته درست است که قانون خاصی برای یک فیلم زامبی‌محور وجود ندارد. جارموش می‌تواند به هر شکلی که دوست دارد یک فیلم در این ژانر بسازد. در بخش پایانی فیلم فرصت نمایش جنونی بی‌حد و حصر وجود دارد که او با توجه به شرایط خاص فیلم می‌توانست از آن بهره ببرد.
ویدیوهای فیلم مرده ها نمی میرند
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
آنونس «مرده ها نمی میرند The Dead Don't Die»
خبرهای مرتبط
معرفی کامل 21 فیلم حاضر در بخش رقابت اصلی هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن
از اکران های اخیر کن 2019، فیلم «دریاچه غاز وحشی» (The Wild Goose Lake) در رده سوم جدول قرار دارد.
چند نقد کوتاه از فیلم افتتاحیه جشنواره کن 2019 با عنوان «مرده ها نمی میرند» با بازی بیل مری، سلنا گومز، تیلدا سوئینتن، آدام درایور و استیو بوشمی
عکس های فتوکال فیلم «مرده ها نمی میرند»(The Dead Don't Die) در جشنواره فیلم کن 2019 با حضور سلنا گومز، تیلدا سوئینتن، بیل مری و ...
عکس های افتتاحیه هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن( سال 2019 ) با حضور گلشیفته فراهانی، سلنا گومز، خاویر باردم، جولیان مور، جیم جارموش، ال فانینگ، تیلدا سوئینتن و ...
نظرهای منتشرشده