ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم جنگ خصوصی
۱۰/۱۰
۱ رای
۷.۳/۱۰
۳ رای

جنگ خصوصی | A Private War

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
ماری کالوین، یکی از معروف ترین خبرنگاران جنگی، با روحیه ای کاملا نترس و سرکش است که به خط مقدم جنگ در سرتاسر جهان می رود تا صدای مردم باشد.

عکس‌های فیلم جنگ خصوصی

نقدهای کوتاه جنگ خصوصی

پیتر دبروژ
در نشان دادن بحران داخلی سوریه متیو هاینمن، کارگردان فیلم، از روش منطقی استفاده می‌کند تا فیلمی کاملا پیچیده و روانشناسانه را حول زندگی جنگی ماری کالوین به تصویر بکشد. رزمند پایک در این جا تماما خودش را وقف کرده است تا کالوین را همان‌گونه که بود، زنی در جستجوی نشان دادن تصویر واقعی جنگ به مخاطب، نشان دهد. «جنگ خصوصی» تلاش می‌کند تا به کمک بحران انسانی که نشان می‌دهد تاثیرگذار باشد. در این فیلم بعنوان یک مستند به خوبی از ویژگی‌های سینمایی استفاده شده است.
ژانت کتسولیس
با تکیه بر نقش آفرینی قدرتمندانه ی «رزاموند پایک» در نقش اصلی ، این فیلم سرکش اما نارس ، به آرامی به سمت کامل کردن و اصلاح کمی ها و کاستی هایش حرکت می کند. این فیلم از سال 2001 تا سال 2012 یعنی سالی که «کالوین» جانش را در سوریه از دست داد را به تصویر می کشد. سبک روایت موقعیت محور «آرش عامل» (بر اساس مقاله ای که در سال 2012 در مجله Vanity Fair چاپ شد) به سختی از یک موقعیت جنگی به موقعیت جنگی دیگر حرکت می کند. اینقدر این اتفاق تکرار می شود تا مخاطب متوجه این حقیقت می شود که : موقعیت مکانی تغییر می کند اما درگیری های مسلحانه فقط باعث اذیت و آزار مردم بی گناهی می شود که این درگیری ها هیچ سودی برای آن ها ندارد.
ویکتور استیف
«جنگ خصوصی» بر اساس یک داستان واقعی درباره ی یک خبرنگار جنگی به نام «ماری کالوین»(رزاموند پایک) ساخته شده است. کسی که مرگ تراژیک خود را در حال انجام وظیفه اش تجربه می کند. کارگردان این فیلم «متیو هاینمن» است که در نشان دادن حقیقت وجودی کالوین و شغل اعجاب انگیز او در رد شدن از خطوط مقدم جنگی برای برملا کردن پلیدی ها به خوبی و قابل تحسین عمل کرده است. با اینکه کالوین در خیابان های جنگ زده بنظر بسیار سالم و عادی می رسد اما او آسیب های روانی ناشی از شغلش را همیشه با خود به همراه دارد و هاینمن به دنبال نشان دادن بهایی است که کالوین برای تبدیل شدن به یک قهرمان پرداخته است.
خبرهای مرتبط
عکس‌های نیکول کیدمن ،استیون اسپیلبرگ، لیدی گاگا و ... در مراسم جوایز گاورنر 2018
عکس های فرش قرمز جشنواره فیلم لندن با حضور: اما استون، رزاموند پایک، جیمی دورنان، تیلدا سوئینتن و داکوتا جانسون
نظرهای منتشرشده

مهتاب عیوضی
۲ ماه پیش
رزاموند پایک باید نامزد اسکار می شد واقعا لایقش بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸امتیاز بده ۸۵۷
رحمان 1400 ۶.۵امتیاز بده ۶۴
غلامرضا تختی ۶.۴امتیاز بده ۵۰۲
پیشونی سفید 3 ۶.۴امتیاز بده ۲۰
ژن خوک ۶.۲امتیاز بده ۲۳
چهار انگشت ۵.۶امتیاز بده ۲۳
زندانی ها ۴.۵امتیاز بده ۲۳
سریال‌های تلویزیونی
نون.خ ۷.۸امتیاز بده ۶
زوج یا فرد ۷امتیاز بده ۳
شش قهرمان و نصفی ۵.۵امتیاز بده ۲
بر سر دوراهی ۴امتیاز بده ۲
نمایش خانگی
رقص روی شیشه ۸.۲امتیاز بده ۱۳۰
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۱۴۳
ممنوعه 2 ۶.۶امتیاز بده ۱۰۲
هشتگ خاله سوسکه ۵.۴امتیاز بده ۵۵
احضار ۴.۸امتیاز بده ۶۳