پوستر فیلم سرزمین خانه به دوش ها
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۷.۲۵
۸ رای
۱۰ / ۸
۷ رای

سرزمین خانه به دوش ها | Nomadland (2020)

درام

به فیلم رای بده:

کارگردان: کلویی ژائو
نویسنده: کلویی ژائو

خلاصه فیلم:

داستان زنی را در آستانه شصت سالگی دنبال می‌کند که پس از رکود اقتصادی بزرگ، سفری را در غرب آمریکا آغاز می‌کند و به عنوان یک خانه به دوش امروزی، در یک ون زندگی می‌کند.

عکس‌های فیلم سرزمین خانه به دوش ها

نقدهای کوتاه فیلم سرزمین خانه به دوش ها

استفانی زاکارک
فیلم جدید «کلوئی ژائو» یعنی «سرزمین خانه به دوش‌ها» ثابت می‌کند که باید در به کار بردن عبارت «فرد بی‌خانمان» که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد، دقت بیشتری به خرج داد. این عبارت آنقدر کلی است که می‌توان آن را شبیه به القابی مانند «مو قهوه‌ای» و «چشم آبی» دانست. «مک دورمند» در نقش «فرن» متفاوت است. با آن چهره‌ی بدون آرایش و مدل موی نامرتب به خوبی به کاراکتر خود نزدیک شده است.
مایک رایان
«سرزمین خانه به دوش‌ها» که اولین بار در جشنواره‌ی تورنتو اکران شد، رسماً «کلوئی ژائو» را به عنوان یکی از بهترین کارگردانان فعال در دوران حاضر معرفی می‌کند. فیلم آخر او دارای سکانس‌های زیبایی است که مرا به یاد اولین آثار «ترنس مالیک» مثل «سرزمین‌های بد» و «روز آسمان» می‌اندازد. در «سرزمین خانه به دوش‌ها» هیچگونه بیانیه‌ی سیاسی‌ ارائه نمی‌شود.

نقدهای بلند فیلم سرزمین خانه به دوش ها

پیتر دبروژ

«ژائو» به شدت تحت تأثیر «ترنس مالیک» است و این را در چند شات کم‌نور و نوع تدوین فیلم به وضوح می‌توان دید. ریتم او کاملا ریتم «مالیک» است. در این میان او تلاشش را کرده است تا جریان خودش را بسازد و به همین دلیل تماشای «سرزمین خانه به دوش‌ها» مانند تماشای صحنه‌ی زیبای طلوع خورشید است. «مک دورمند» بازیگری ...

علی رفیعی وردنجانی

   عشایر عنوان فیلمی به کارگردانی کلوئی ژائو کارگردان چینی است که با این اثر موفق به دریافت شیر طلایی جشنواره ونیز شد . این اثر بیش از هر ایدئولوژی دیگری در محتوا و ساختار بیننده حرفه ای سینما را به یاد آثار «ترنس مالیک» و «درخت زندگی» او می اندازد . فرم غالب بر ذهن مولف از انباشت تجربی بصری نشات می ...

زهره نبی زاده

هر ساله همه نگاه ها به بزرگترین رویداد سینمایی دوخته می شود تا بهترین فیلم را معرفی کند

کاوه قادری

نوع روایت «سرزمین آواره‌ها» قاعدتاً باید پرمکث و تأنی باشد اما به تناسب موقعیت «خانه به دوش»ی «فرن» و مدام از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر رفتن، ابداً لحظه‌نگارانه نیست؛ بلکه به دور از اضافه‌گویی است، ریتم شتابانی در روایت و تدوین دارد و چه در روایت و چه در نمایش، بسیار گزیده‌گو و مقاطعه‌کار است؛ جز در نقاطی ...

خبرهای مرتبط با فیلم سرزمین خانه به دوش ها

هشت فیلم کلاسیک مشابه بهترین فیلم های اسکار 2021

هشت فیلم سینمایی کلاسیک مشابه نامزدهای بخش بهترین فیلم‌ اسکار 2021/ از همشهری کین تا 12 مرد خشمگین

شگفتی ‌ها و بی توجهی ها در مراسم اسکار 2021

بعد از تمام گمانه ‌زنی‌ها درباره‌ی نود و سومین مراسم اسکار، اسامی برند‌گان در بخش بهترین بازیگری همه را غافلگیر کرد.

فرانسیس مک دورمند سخنرانی اسکارش را با مکبث همراه کرد

«فرانسیس مک دورمند» برای بازی در فیلم سرزمین کوچ نشین‌ها(Nomadland) در نقش «فرن» برنده‌ی جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 2021 شد.

اسامی برندگان جوایز اسکار 2021

اسامی برندگان نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار(oscar 2021) اعلام شد./ جایزه بهترین فیلم اسکار به سرزمین خانه به دوش ها(Nomadland) رسید.

اتفاق های تاریخی و شگفت انگیر در نامزدهای اسکار 2021

جوایز اسکار 2021 (Oscar)، مراسمی که با نامزدهای متفاوت و تاریخ ساز خود پاندمی کرونا را شکست داد. اتفاق های تاریخی در نامزدهای اسکار امسال چه بود؟

نظرهای منتشر شده فیلم سرزمین خانه به دوش ها

2 نظر

مهتاب مهتاب
۴ ماه پیش
در حد اسکار نبود واقعا، بازیگر زن هم معمولی بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
رضا ظفری
۵ ماه پیش
فیلم فیلمِ خوبی بود. ولی نه اونقدری که دو تا اسکار مهم رو گرفت.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ