ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم تالی
۷.۱/۱۰
۵۳۳ رای
۷.۹/۱۰
۸ رای

تالی | Tully (2018)

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
زنی که مادر 3 فرزند است یک پرستار کودک برای بچه تازه متولدش استخدام می کند.

ویدیوها

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم تالی

نقدهای کوتاه تالی

دیوید ارلیک
«تالی» یک فانتزی با نظمی خاص در بالاترین سطح خود است که ابتدا ممکن است شبیه به یک قسمت از سریال «این ما هستیم» به نظر برسد اما این قصه به اندازه‌ی «شکل آب» شگفت‌انگیز خواهد بود. شارلیز ترون یا واقعا به کارش تعهد دارد(وزن اش را افزایش داده!) و یا اینکه باورپذیرترین لباس چاقی تاریخ سینما را به تن کرده است. «تالی» گره ‌های داستانی بزرگی در خود دارد و این فراتر از اعتباری است که «کودی» و «ریتمن» در طول این سالها کسب کرده اند. زوج «ترون» و «دیویس» در کنار یکدیگر به حدی پویا هستند که انگار دو روی یک سکه اند. زیبایی قصه در آنجاست که این دو زن می آموزند خودشان را دوست داشته باشند و این باعث می شود که بتوانند به راحتی یکدیگر را نیز دوست داشته باشند.
رکس رید
تالی فیلمی غم انگیز است که اشتباها برچسب کمدی به آن خورده است. در واقع تلاش کردند تا طرفداران «شارلیز ترون» را وسوسه کنند تا فیلم را تماشا کنند؛ چرا که اگر بیننده بداند قرار است فیلمی غم انگیز درباره آسیب های جسمی و روحی زنی بعد از زایمان را تماشا کند، برایش جذابیتی ندارد. صریح بگویم، من شخصا هیچ مردی را نمی شناسم که مشتاق دیدن فیلمی درباره‌ی افسردگی بعد از زایمان باشد. حتی ممکن است برای زنانی که چنین تجربه ای را نداشتند هم جذاب نباشد. اگر جنبه تجاری «تالی» را در نظر نگیریم، باید بگویم این فیلم اصلا خنده دار نیست. به طور کلی، «تالی» در هیچ قسمتی موفق نیست مگر داشتن «شارلیز ترون» به عنوان بازیگر که به بیننده حس واقعی یک زن خانه دار با تمام مسئولیت ها و مشکلاتش را به خوبی نشان می دهد.
آنتونی لین
تالی که با مهربانی از یک کودک آرام پرستاری می کند. آیا لازم بود که تغییرات تا این حد شدید اتفاق بیافتد؟ و اگر استخدام پرستار کودک تنها راه نجات والدین دارای نوزاد است ، پس جمع کثیری از والدین در جامعه ی آمریکا که توان مالی استخدام پرستار کودک را ندارند ، چگونه این کارها را انجام می دهند؟ وقتی این سوالات مطرح می شود مخاطب به راحتی متوجه می شود که کیفیت فیلم در حال افت است و وقتی فیلم متلاشی می شود که رایتمن تصمیم می گیرد یک گره داستانی در پایان بندی فیلم قرار دهد. بهتر بود که در انتهای فیلم ، «تالی» قصه را ترک کند ، یک چتر بردارد و در ابرها محو شود ، در این صورت قصه می توانست باورپذیرتر باشد.
اینکو کنگ
من دوبار تالی را دیدم. اولین باری که فیلم را تماشا کردم ، نمی توانستم با قاطعیت درباره پایان بندی فیلم اظهار نظر کنم، اما پس از تماشای آن برای بار دوم متقاعد شدم که تالی یک اثر درخشان است. این فیلم در نشان دادن مسائل همه گیر مثل افسردگی پس از زایمان و استخدام پرستار کودک، راه جدیدی را برای فیلمسازانی که پس از آن می خواهند درباره ی مادرانگی فیلم بسازند ، گشوده است. روی هم رفته «تالی» فیلمی نیست که دنیا را تکان بدهد و به به‌یادماندنی‌ترین فیلم عمرتان تبدیل شود، ولی احتمالا کاری می‌کند تا بلافاصله بعد از بالا رفتن تیتراژ، مادرتان را برای بوسیدن صورتش در خانه جستجو کنید. چندتا فیلم می‌توانند ادعای چنین دستاورد بزرگی را داشته باشند؟
خبرهای مرتبط
عکس‌های لیدی گاگا، نیکول کیدمن، کریستین بیل، گلن کلوز، اما استون،‌ بردلی کوپر، ایرینا شایک و تیموتی شَلِمِی در گلدن گلوب 2019
نگاهی به نظر منتقدان درباره فیلم سینمایی «تالی/Tully» با بازی شارلیز ترون.
نظرهای منتشرشده