پوستر فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ترسناک ، هیجانی

قطار بوسان 2: شبه جزیره

Train to Busan 2: Peninsula

۸.۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۳ رای

منتقدان:

۵.۵

امتیاز دهید :

چهار سال پس از فروپاشی کامل کره جنوبی، جانگ سئوک، سربازی که از اتفاقات پیش از این جان سالم به‌در برده‌بود، با انتصاب به یک ماموریت مخفی با دو هدف بازپس‌گیری و زنده‌ماندن، دوباره وحشت به وجودش بازمی‌گردد.

بازیگرهای فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

بازیگرهای فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

عکس‌های فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره


گنگ دونگ ون در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
گنگ دونگ ون در فیلم سینمایی «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
گنگ دونگ ون در «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
لی جونگ هیون و ری لی در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
ری لی و گنگ دونگ ون در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
گنگ دونگ ون و لی جونگ هیون در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
کوان هی هایو در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)
ری لی در فیلم «قطار بوسان 2: شبه جزیره» (Train to Busan 2: Peninsula)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

ترجمه اختصاصی سلام سینما وقتی که پاندمی کرونا به وقوع پیوست، همه چشم‌ها به فیلم «واگیر» محصول سال 2011 بود. چند ماه بعد بازار در تسخیر فیلم‌های زامبی قرار گرفت. در فیلم «شبِ مُرده‌ی زنده» محصول سال 1968 اثر «جورج ای.رومرو» که سنگ‌بنای سینمای زامبی بود، مردی برای ترساندن خواهرش به شوخی به او می‌گوید :” آمده‌اند تو را بگیرند” و پس از این جمله بود که زامبی‌ها به او حمله کردند.  فیلم زامبی کره‌ای «شبه جزیره»، فیلمی عجیب اما هیجان‌انگیز برای تماشاکردن در این روزها است. این فیلم درباره‌ی فاجعه‌ای خارج از کنترل در یک کشور است. این فاجعه شهروندان را بی‌پناه و آنها را متکی به خود کرده است. مانند اکثر فیلم‌های زامبی، «شبه جزیره» نیز خیلی زود تبدیل به فیلمی پر از تعقیب و گریز می‌شود. این فیلم از درونمایه‌هایی مثل خانواده و جامعه و جایگزین‌پذیر نبودن وطن بهره می‌برد. موضوع اصلی فیلم زندگی کردن و کشتن و بیشتر زندگی کردن و بیشتر کشتن است.  کارگردان این اثر «یئون سانگ هون» که برای کارگردانی فیلم «قطار بوسان» محصول سال 2016 شناخته می‌شود، جهانش را سوار بر یک قطار سریع‌السیر می‌کند که هرچه جلوتر می‌رود ترسناک‌تر و کلاستروفوبیک‌تر می‌شود. بخش عمده‌ای از لحظات هیجان‌انگیز «شبه جزیره» جایی است که فیلم از قالب ژانر بیرون می‌زند. هنگام حملات زامبی‌ها، زندگی از ماشین به ماشین دیگر داخل و بیرون از قطار در تقلا است. تمرکز داستان فیلم روی «جونگ سئوک»(پونگ وون گنگ) است. او سربازی که تلاش می‌کند تا خواهرش(جانگ سو یئون)، شوهر خواهرش «چول مین»(کیم دو یوون) و پسرشان «دانگ هوان»(مون وو جین) را به بندر اینچئون برساند. او در این سفر با خانواده‌ای روبرو می‌شود که از او درخواست کمک می‌کنند اما او تصمیم ...ادامه مطلب
به نام خدا قطار بوسان را به عنوان یکی از بهترین های گونه زامبی میشناسند.پس از گذشت چهار سال از آن ،دوباره ینگ سون هوی معروف برگشته و به هوای محبوبیت سری یک قطار بوسان شبه جزیره را عرضه کرد.علاوه بر اینکه فروش گیشه ای شبه جزیره که سی و سه میلیون دلار است به گرد پای سری قبل نمیرسد،فیلم آن کلیت و کیفیت قبل را ندارد.انتظار حداقل من از قطار بوسان ۲ بعید بود و به واقع پس از دیدن آن احساس خوبی نداشتم.در خصوص اشکالات شبه جزیره نسبت به قطار بوسان حرف برای گفتن زیاد است اما چرا ابتدا مزایای آن را نگوییم؟ شبه جزیره از همان ابتدایش معلوم بود که تدوین کار شده و حرفه ای دارد.حد اقل ضعف کارگردان میزانسن را کارگردان اصلی یعنی تدوینگر جبران کرد.صدا ها به خوبی و با محدوده هشت بعدی ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

مت فاولر


چهار سال بعد از «قطار بوسان» حالا «یان سنگ هو» به دنبال ساخت دنباله‌ای با نام «شبه جزیره» در همان کره‌ جنوبی تحت سیطره‌ی زامبی‌ها رفته است. بزرگتر بودن به معنای بهتر بودن و همچنین به معنای ضعیف‌تر بودن نیست. «شبه جزیره» کارش را به درستی انجام می‌دهد و ما نمی‌توانیم فیلمساز را به دلیل گسترش داستان سرزنش کنیم.

راجر مور


«قطار بوسان» در طول سالیان اخیر از بهترین فیلم‌های زامبی بوده است و به ما آموخته است تا در میانه‌ی یک همه‌گیری امیدمان را به افرادی که خود نیازمند کمک برای نجات هستند، نبندیم. دنباله‌ی «یان سنگ هو» بر اثر قبلی‌اش یعنی «شبه جزیره» یک فیلم با پس‌زمینه‌ی زامبی است که کمی چاشنی «فرار از نیویورک» را در خود دارد. «شبه جزیره» اثری معمولی‌تر و قابل پیش‌بینی‌تر است.

نظرهای منتشر شده فیلم قطار بوسان 2: شبه جزیره

۷ ماه پیش

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

عالی بود
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۷ ماه پیش

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

عالی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

۷ ماه پیش

۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

عالی
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف

یک سال پیش

۲۳ مهر ۱۳۹۹

قطار بوسان را به عنوان یکی از بهترین های گونه زامبی میشناسند.پس از گذشت چهار سال از آن ،دوباره ینگ سون هوی معروف برگشته و به هوای محبوبیت سری یک قطار بوسان شبه جزیره را عرضه کرد.علاوه بر اینکه فروش گیشه ای شبه جزیره که سی و سه میلیون دلار است به گرد پای سری قبل نمیرسد،فیلم آن کلیت و کیفیت قبل را ندارد.انتظار حداقل من از قطار بوسان ۲ بعید بود و به واقع پس از دیدن آن احساس خوبی نداشتم.در خصوص اشکالات شبه جزیره نسبت به قطار بوسان حرف برای گفتن زیاد است اما چرا ابتدا مزایای آن را نگوییم؟ شبه جزیره از همان ابتدایش معلوم بود که تدوین کار شده و حرفه ای دارد.حد اقل ضعف کارگردان میزانسن را کارگردان اصلی یعنی تدوینگر جبران کرد.صدا ها به خوبی و با محدوده هشت بعدی به گوش میرسیدند و احساس زندگی در محل را چندیدن برابر میکردند.موسیقی شنیدنی آن اگر چه تناقضاتی با محور زامبی طور فیلم داشت اما به طرز عجیبی به گوش خوش مینشست.سیر تحول وقایع با محدوده میانه روی طی میشدند و به قولی محور هیجانی فیلم تقریبا منسجم بود اما آیا این استدلال ها گره ای از کار ما میگشایند؟اگر نه بگوییم که دروغ است اگر هم پاسخ مثبت دهیم راست نمیگوییم.فیلم شبه‌جزیره وقایعِ پس از بحران و فاجعه را روایت می‌کند که بیشتر حالتی پساآخرالزمانی دارد. ناگفته نماند که 99 درصد اینگونه آثار، فارغ از اینکه متعلق به کدام کشور هستند، آخرالزمان را به معنای نابودیِ بشریت روایت می‌کنند و از این منظر هیچگونه خلاقیت و جهان‌بینی جدیدی در آن‌ها وجود ندارد. در این میان شبه‌جزیره کره شرایط خاصی دارد چراکه از طرفی بودجه نظامی خوبی در این کشور صرف شده و از سوی دیگر، پایگاه‌های آمریکایی با تعداد زیادی پرسنل در کره جنوبی مستقر هستند.بین اکثر مخاطبان یک امرِ شایع و متداول وجود دارد و آن هم مقایسه بین قسمت اول و دوم یک فیلم است و این یک امر طبیعی است. در اغلب موارد نیز قسمت‌های اول، موفق‌تر، یکپارچه‌تر و جذاب‌تر از آب درآمده‌اند و همین موفقیت بوده که باعثِ ساخته شدنِ قسمت‌ دوم فیلم‌ها شده است اما وقتی هوا انسان را بردارد نتیجه اش فجیع است... .پس فیلم پنینسولا یا شبه جزیره را میتوان در رده بندی B از میان سه امتیاز A B C. قرار داد.عوامل فنی ضعف هنری و تکنیکی کارگردانی یا نویسندگی را در بیشتر مواقع نمیپوشانند.چه بسا بیشترین جلوه های ویژه در فیلمی بدون انسجام فیلمنامه قرار بگیرند و فقط سرعت را فدای کیفیت درونی کنند.اگر بیننده حرفه ای یا نیمه حرفه ای فیلم های زامبی یا مرده متحرک هستید و فیلم های معروفی از این قبیل دیده اید؛من شبه جزیره را به شما پیشنهاد نمیکنم.دلیل اصلی من برای این کار هم به شدت واضح است:شبه جزیره علی رقم فروش خوبش با توجه به ایام قرنطینه ؛نتوانست خود و ژانر خود را به عنوان یک فیلم زامبی محور معرفی و عرضه کند.
۰
۰
پاسخ
گزارش تخلف