ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
رضا، حمال طلا است. شغلش رساندن طلا و جواهرات از کارگاه به مغازه است. یک روز در مسیر از او دزدی می شود و او باید غرامت بپردازد. او از دوستش لویی کمک میگیرد اما نوسانات بازار تهران اوضاع او را بدتر می کند.

معرفی کامل فیلم

نظر شما چیست؟

عکس‌های فیلم حمال طلا

ویدیوهای فیلم حمال طلا
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
بازیگر «حمال طلا» از تجربه کار با تورج اصلانی می‌ ...
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
اصلانی از کار با تورج اصلانی می‌گوید
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
لطف‌الله سیفی از کار با تورج اصلانی می‌گوید
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Progress: NaN%
فرش قرمز فیلم «حمال طلا» در جشنواره فجر
خبرهای مرتبط
فیلم حمال طلا با بازی سعید آقاخانی، پیام احمدی نیا، لطف الله سیفی و ژاله صامتی، سه شنبه، 8 مهر ماه وارد نمایش خانگی می شود + لینک دانلود قانونی
تورج اصلانى برای فیلمنامه «حمال طلا» جایزه جشنواره بین‌المللی فيلم «چاتراپاتی شیواجی» در هند را دریافت کرد.
تورج اصلانی برای کارگردانی فیلم سینمایی «حمال طلا»، جایزه جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک» را دریافت کرد.
«حمال طلا» در جشنواره بین‌المللی فیلم «دهوک»؛ با فیلم‌های کاندید جشنواره‌های کن، برلین و لندن و برنده کارلووی واری رقابت می‌کند.
فيلم سينمايى «حمال طلا» به كارگردانى تورج اصلانى در بخش رقابتی «سینمای جهان» در هفتمین دوره جشنواره بین‌‌المللی فيلم دهوک در اقلیم کردستان عراق به رقابت می‌پردازد.

دانلود های پیشنهادی

نظرهای منتشرشده

حامد باتی
۱۷ روز پیش
فیلم قشنگی نبود و البته حال بهم زننده دوست عزیز میخوای مشکلات جامعه رو نشون بدی لازم نیست زوووم کنی رو «...» به تصویر بکشی نه یکبار نه 10 بار چندین بار و چپ و راست حال بیننده رو خراب کنی یجوری که انگار نشسته تو توالت داره فیلم میبینه من خیلی تحمل کردم ولی بعد 1 ساعت از فیلم با اینکه میخواستم ببینم آخرش چی میشه ولی مجبور شدم خاموش کنم و تلویزیون رو آب بکشم عصر جمعه مون رو «...» کرد این فیلم
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
منصور مظفری والا
۲ ماه پیش
داستان فیلم به زندگی اکثر ما ربط دارد و اینروزها که خیلی هم مصداق پیدا کرده است ، حتی فکر اینکارها هر روز از مغز ما میگذرد ، البته فیلنامه میتوانست از اواسط فیلم که کمی کند شد ، طوری رقم میخورد که مثلا آن الماس واقعا در فاضلاب پیدا میشد یا نرخ سکه که فکر رضا کیفی بود طبق واقعیت زمانه صعود پیدا میکرد ، و در آنصورت داستان تکرار بدبختیهای اینگونه کنار میرفت و میتوانست بیننده را بیشتر جذب خود نماید ، چون در زندگی واقعی اتفاقا اینگونه انسانهای بدبخت نیز با تفکری ساده دست به کارهایی زده اند که به یکباره زندگیشان عوض شده ، درست است که معمولا زندگی بدبختاها روز بروز بدتر میشود اما ما داریم فیلم تماشا میکنیم تا حداقل برای ساعتی ذهنمان بتواند خیالها و تصوراتمان را ببیند درست مثل خوابهای خوبی که اگر مادرمان بیدارمان میکرد ناراحت میشدیم و میگفتیم ایکاش تا انتها آنرا میدیدم ، اما در کل فیلم تقریبا سرگرم کننده ای بود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
Guest User
۲ سال پیش
موضوع بکری داشت که خوب پرداخته نشده بود
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
مسافر خسته
۲ سال پیش
فیلم قابل احترامی بود...شاید اگه بازیگرهای چهره بیشتری میداشت بیشتر هم میفتاد سر زبونا! دردهایی که توی این فیلم نشون داده میشه برای اکثریت جامعه ملموسه کاش بقیه فیلمسازها هم بجای گیر دادن به اعتیاد و قتل و تجاوز سراغ اینجور موضوعات اجتماعی هم برن...فیلم ریتم خوبی داشت طنزهای بجایی داشت پایان جالبی داشت و بازیگرای فرعی نقش شونو خیلی خوب ایفا کرده بودن مخصوصا لطف الله سیفی فوق العاده بود. نقش اصلی رو میدادن به یکی مثل حامد بهداد فیلم میتونست سیمرغ هم ببره
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام نوری
۲ سال پیش
بعد دیدن کلی فیلم سخیف و خسته کننده در جشنواره فجر امسال بالاخره فیلمی دیدم که درد امروز جامعه ایران بود. فیلم حمال طلا در رابطه با زیاده خواهی های امروزه ما در این شرایط وخیم اقتصادی است.فیلمی با طنزی زیبا که در پس پرده آن پندهای بسیاری داشت. در این فیلم به معنای واقعی یک فیلم طنز تراژیک،خنده بر لب هایتان خواهد آمد ولی قطعا شما را بفکر خواهد برد. قطعا تمام وقایعی که امسال از لحاظ اقتصادی در ایران رخ داد بصورت فیلم وار از جلوی چشمانتان خواهد گذشت و ببینده را توسط فیلمنامه قوی خود همراه فیلم خواهد برد و هم ذات پنداری خواهید کرد و تا آخر کشش لازم را خواهد داشت. اما نگاه شوخ‌وشنگ و هزل گونه تورج اصلانی، فیلم را از دل فضای چرک و کثیف و متعفنش، لحظات خنده‌دار و مفرحی را خلق می‌کند و هرچقدر شخصیت‌ها بیشتر در منجلاب نکبت و کثافت فرو می‌روند، طنز داستان شدت می‌گیرد اما به ناگه به خود می‌آییم و می‌بینیم آن دو کارگر مفلوک که وسط چاه فاضلاب به دنبال تکه‌ای الماس دست‌وپا می‌زنند و درنهایت از میان خروارها کثافت اندکی طلا به دست می‌آورند، برآیندی از وضعیت امروز جامعه‌مان است که روزبه‌روز در فلاکت و بدبختی بیشتری غرق می‌شود و تازه گزندگی و تلخی و سیاهی پشت آن لحن شوخ و طناز آشکار تا جایی که مخاطب احساس می‌کند بوی گندی که فضای درون فیلم را پر کرده است، داخل سالن سینما نیز پخش می‌شود و همه جا را در برمی‌گیرد. فیلم به کارگردانی یکی از فیلمبرداران صاحب سبک سینماست که بسیار خوش ساخت از آب درآمده و امیدوارم در این جشنواره نادیده گرفته نشود. بازی بازیگران کم نام و نشانش بسیار خوب بوده و یکدست است علاالخصوص بازی لطف الله سیفی در نقش لویی. پایان بندی فیلم می‌توانست بهتر باشد ولی در کل فیلمنامه قابل قبول و پر کشش است. در نهایت دیدن این فیلم را به شدت توصیه میکنم و امیدوارم به پند نهفته در فیلم توجه لازم را بکنیم و هرگز دنبال کارهای پر ریسک نشویم و دنبال یک شبه پولدار شدن نباشیم.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
حسام نوری
۲ سال پیش
برای یک کارگردان فیلم اولی که یکی از فیلمبرداران صاحب سبک است فیلم خیلی خوبی بود. موضوع فیلم موضوع روز بازی ها با توجه به بی نام و نشان بودن بازیگران اصلی فیلم بسیار خوب و یکدست ، سعید آقاخانی وامید روحانی بسیار خوب بودند. طنز فیلم طنزی عالی که قطعا خنده را به لبانتان خواهد آورد. طنزی که در پس آن سیاهی و بدبختی این روزهای خیلی از ما ایرانی هاست. امیدوار این فیلم در جشنواره نادیده گرفته نشه و حداقل بابت فیلمبرداری عالی و موضوع نابش کاندید بشه. به شدت دیدن این فیلم توصیه میشه
خطر لو رفتن داستان
پاسخ
نیما سپاسدار
۲ سال پیش
فیلم حمال طلا چند نقطه قوت داشت که برجسته ترین آن فیلم برداری آن بود و در مقابل نقطه ضعفش باور پذیری نقش اول داستان در مواجه شدن با اتفاقات بود و البته بازیگری نه چندان خوب پیام احمدی نیا به این موضوع دامن می زد. در بسیاری از قسمت های فیلم احساس می شد پیام احمدی نیا به نوعی تقلید از رضا عطاران می کند و ظاهرش در فیلم و نوع بیان دیالوگهایش این حس را تشدید می کند.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ