پوستر فیلم جنگل کروز

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، ماجراجویی ، کمدی

جنگل کروز

Jungle Cruise

۷ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۵ رای

منتقدان:

۶

امتیاز دهید:

جنگل کروز و یا گشت‌وگذار در جنگل؛ با الهام از دیزنی‌لند ساخته شده است؛ اما بازدیدکنندگان این جنگل باید از حیوانات و خزندگان خطرناک و مافوق‌ طبیعی جان سالم به در ببرند.

عکس‌های فیلم جنگل کروز


امیلی بلانت در فیلم «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون و امیلی بلانت در فیلم سینمایی «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون و امیلی بلانت در پوستر فیلم «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون و امیلی بلانت در پوستر فیلم سینمایی «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
امیلی بلانت و جک وایتهال در «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون و جک وایتهال در فیلم سینمایی «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون در «جنگل کروز» (Jungle Cruise)
دواین جانسون، امیلی بلانت و جک وایتهال در نمایی از فیلم «جنگل کروز» (Jungle Cruise)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم جنگل کروز

نقد فیلم گشت و گذار در جنگل به نام خدا جانگل کروز ثابت کرد که بالاخره طلسم دیزنی شکسته شده. البته زیاد خوشحال نشوید زیرا این نهضتِ لایواکشن های بی ثمر و بازسازی های دیزنی همچنان ادامه دارد و ما با همین روند، سیر افول دیزنی را خواهیم دید. گشت و گذار در جنگل، گرچه از دیگر هم قطاران خود در دیزنی جلو تر است، اما مثل همه ی آنان از یک روح بی هنر و کثیف نشأت میگیرد که فقط به فکر پول و سود است. ساخته ی جدید دیزنی که گویا همانند دزدان دریایی کارائیب از یکی از تم های دیزنی لند(و با این ساختار کودکانه که قصد تبلیغ دیزنی لند و... را دارد) گرفته شده، نه تنها یک سرگرمی خوب نیست، بلکه ابدا مقایسه ی آن با دزدان دریایی کارائیب ممکن نیست. همانند مقایسه ی مورچه و فیل. پتانسیل خوب تم و پتانسیل خوب شخصیت ها، در این فیلمِ بیهوده و مبتذل که فقط 2 ساعت وقت انسان را هدر داده و هیچ چیزی برای گفتن ندارد، به سادگی فدای یک تبلیغ و پیام مسخره برای دیزنی شد. رده ی سنی فیلم که مخصوص کودکان یا بهتر است بگوییم خانواده هاست. فانتزی فیلم نیز تا حدی محافظه کارانه عمل میکند. گویا دیزنی یک دهه است جادوی خود را از دست داده. اگر به دهه قبل نگاه کنیم، حتی تا سال 2009 میتوانیم انیمشن های خوبی مثل UP و یا وال ای پیدا کنیم که ارزش دفاع را داشته باشند، اما از سال 2010 به اینطرف، گویا یک سرطان به جان دیزنی افتاده. البته که این نکته تا حدی به از دست رفتن رسالت سینما و رشد صعودی سرویس استریم های آنلاین مربوط می‌شود. با روی کار آمدن نتفلیکس و اچ بی او مکس و... و ورود و دخالت آنها به صنعت سینما، این هنر تا حدی تحقیر شد که فیلمهای پرمخاطب سالش یک سری آثار دم دستی و جانگل کروزی و یا کروئلایی اند که برخی از آنها، از هنری ترین ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم جنگل کروز


نویسنده

برایان لوری

هرچقدر هم که این روند عقب افتاده به نظر برسد، ساختن فیلم‌هایی پیرامون چیزهایی مانند «گشت و گذار در دیزنی لند» برای استودیوها به یک روش استاندارد تبدیل شده است و دیزنی در مورد ورود به آنها بی‌پروا بوده است. این روش درباره‌ی فیلم «جنگل کروز» نمی‌تواند تأثیرگذار باشد؛ اما نبوغ لازم برای حرکت در آن آب‌ها و سفر لذت بخش تر از آنچه که بطور منطقی انتظار می‌رود را در چارچوب قرار می‌دهد.

نویسنده

وندی آیدی

با انتخاب بازیگران «امیلی بلانت» و «دواین جانسون»، دو بازیگر با جذابیت شخصی نادر، این ماجراجویی دیزنی باید بتواند از ریشه‌هایی که تا حدودی غیرمنتظره هستند، فراتر رود؛ اما بنا به دلایلی، در حالی که هر دو به طور مستقل نمی‌توانند جلوی دوربین ظاهر شوند، اما عدم حضور آنها برای فیلم کشنده نیست. فیلمی‌که از کاراکتر‌هایش می‌خواهد «یک قلب شکسته» را به عنوان بخشی از یک معمای باستانی ترمیم کنند، احتمالاً شکست خواهد خورد.

نویسنده

رکس رید

هر صحنه در «جنگل کروز» کپی‌برداری از فیلم‌های اریجینال و بزرگ‌تر است. شما سرقت‌های آشنا از «ایندیانا جونز» تا «دزدان دریایی کاراییب» و «ملکه ملکه» را خواهید دید. به عنوان نکته‌ی مثبت می‌توان گفت، «جنگل کروز» نقش‌آفرینی‌هایی تماشایی دارد، که عمدتا توسط «امیلی بلانت» و «جک وایتهال» به صورت یک شخصیت نادر در فیلمی از والت دیزنی ارائه شده‌اند. بارها گفته‌ام که «جانسون» باید به کشتی کج برگردد و به درد سینما نمی‌خورد.

نظرهای منتشر شده فیلم جنگل کروز