پوستر فیلم تیرانداز

فیلم‌ سینمایی |اکشن ، هیجانی

تیرانداز

The Marksman

۳ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۱ رای

منتقدان:

۴.۷

امتیاز دهید:

جیم دامداری تنها و منزویست که در نزدیکی مرز آریزونا-مکزیک زندگی آرامی دارد تا زمانی که تلاش می‌کند از یک پسری که از دست تبهکاران درحال فرار است، محافظت کند.

کارگردان: رابرت لورنز

نویسنده: رابرت لورنز

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم تیرانداز

ترجمه اختصاصی سلام سینما از سال 2008 فیلم «ربوده شده» که «لیام نیسون» نقش اول آن را ایفا می‌کرد، تبدیل به یک ژانر فرعی در سینما شده است. پس از آن فیلم بود که تقریباً تمام کاراکتر‌هایی که «نیسون» آنها را ایفا می‌کند باید نوعی از یک پدر غمگین باشد که خشونت زیادی را در مقابله با آدم‌های شرور در لوکیشن‌های مختلف از خود بروز دهد. تا به اینجا «نیسون» را در لوکیشن‌هایی دیده‌ایم که می‌توان آنها را به روش «دکتر سئوس» لیست‌بندی کرد، او در هواپیما، در قطار و در برف به دنبال شلیک کردن به آدم‌های شرور داستان است.  این بار در «تیرانداز» به نویسندگی و کارگردانی «رابرت لورنز»، «لیام نیسون» در مزرعه است. «جیم هنسون»(لیام نیسون) یک مرد بیوه است که روزها را به مراقبت از گاو‌ها و گزارش دادن به گشت مرزی در مزرعه‌اش که در مرز آریزونا واقع شده است، می‌گذراند. مزرعه‌ی او در آستانه‌ی قرار گرفتن در مزایده‌ی بانک است. وقتی یک زن مکزیکی و پسرش جلوی تراکتور او از مرز رد می‌شوند، سلسله اتفاقاتی زندگی «جیم» را تغییر می‌دهد و او تصمیم می‌گیرد تا از آن پسر در برابر کارتل خطرناک مکزیکی محافظت کند. عنوان فیلم «تیرانداز» است اما مقوله‌ی تیراندازی موضوع اصلی فیلم نیست. «جیم» یک کهنه سرباز جنگ ویتنام است که بعنوان تکاور دریایی در ارتش خدمت کرده، اعتیاد به الکل دارد و فقط هنگامی از سلاح شکاری‌اش استفاده می‌کند که واقعاً ضروری باشد. در واقع وقتی که او تصمیم می‌گیرد تا «میگل»(جیکوب پرز) را بر اساس وصیت مادرش که در تیراندازی کارتل مکزیکی کشته شد، به شیکاگو برده و برای او خانواده‌ای پیدا کند، استفاده از اسلحه برای او ضروری می‌شود. «جیم» توسط یک کیف پر از پول گمشده وسوسه شده است و به این فکر می‌کند که می‌تواند با این ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم تیرانداز


نویسنده

ایگناتی ویشنیویتسکی

«لیام نیسون» قدیس ایرلندی پلیس‌های سابق و پدران مسئولیت‌پذیر، قطعاً نمی‌تواند انتخاب خوبی برای ایفای نقش یک مزرعه‌دار باشد اما او در همین نقش، آخرین فیلم «رابرت لورنز» را بازی می‌کند. او در نقش «جیم هنسون» با لباس گاوچران‌ها و یک اسلحه‌ی شکاری دوربین‌دار، با گشت مرزی از طریق بی‌سیم در ارتباط است و عبور مهاجران غیرقانونی را به آنان اطلاع می‌دهد.

نویسنده

اوون گلیبرمن

همواره درام‌هایی که براساس رابطه‌ی یک مرد بزرگسال خشن و نوجوانی بازیگوش شکل می‌گیرد، عالی از آب درمی‌آید. از این دست آثار می‌توان به «شهامت واقعی» محصول سال 1969 اشاره کرد که شهرت بی‌نظیری را نصیب «جان وین» کرد. «ماه کاغذی» و «لوگان» نیز از نمونه‌های موفق این گونه فیلم‌ها هستند که در برابر فیلم‌هایی مثل «تیرانداز» یک استثناء به حساب می‌‌آیند.

نویسنده

تیم گریرسون

یکی از مشکلات اصلی «تیرانداز» این است که بستر داستان و خط اصلی داستانی آن تا حد زیادی آشنا و قابل حدس است و کارگردان این فیلم «رابرت لورنز» نیز دقیقاً همان کارهایی را انجام داده است که می‌توان پیش‌بینی کرد. «لیام نیسون» در نقش یک مرد بیوه که تلاش می‌کند تا از نوجوانی در برابر عده‌ای جنایتکار مراقبت کند، شیمی خوبی را با «جیکوب پرز» ایجاد می‌کند.

نظرهای منتشر شده فیلم تیرانداز