ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
۱۰/۱۰
۱ رای
۸.۵/۱۰
۲ رای

تو هرگز واقعا اینجا نبودی


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
تلاش یک سرباز بازنشسته برای نجات یک دختر از قاچاق...

نظر منتقدین

پیتر بردشاو
با فیلمی طرف هستیم همیشه بر روی مرز توهم قدم بر‌می‌دارد آن هم با تصاویر سخت و لحظات وحشتناکی که به ناگهان ظاهر می‌شوند. حرکت فیلم کاملاً به صورت سراشیبی به داخل خاطرات تلخی است که البته هیچ ‌وقت به طور کامل در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند، هر چقدر هم که صحنه‌ های اکشن فیلم ادامه پیدا کنند. روح سرگردان «تراویس بیکل» در این درام روان شناختی کابوس وار و انیگماتیک «لین رمزی» حلول کرده است. اکشن در یک سری از فراز و فرود های داستان بدون این که رابطه ی جو و نینا را گسترش دهد ، شتاب می گیرد و مخاطب را درگیر می کند. رمزی در این اثرش از گسترده کردن داستان و تبدیل آن به یک تریلر جاسوسی سیاسی معمولی پرهیز کرده و خود را برای جست و جوی شخصیت های جدید مشتاق نشان داده است.
ای ای دوود
علی‌رغم تمام تاثیرات مشخصی که عنوان «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» از فیلم‌های دیگر داشته است اما همچنان و با قدرت متعلق به کارگردان خود است و امضای وی را پای این اثر مشاهده می‌کنیم. فیلم‌ساز بر روی جزئیات تاکید زیادی دارد؛ نشان دادن سابقه‌ی شخصیت اصلی به همراه تئوری‌هایی از جرم‌ها کاملاً این حس را به شما منتقل می‌کنند. اما او درعین حال بر روی رعایت کردن نکات ژانری که در آن فعالیت می‌کند هم دقت دارد. «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» بسیار تاثیرگذار است که به خوبی یادآور سبک خاص فیلم‌سازی خاصِ «رمزی» برای ما است. اما آیا واقعا چیزی فراتر از هنری‌کردن کلیشه‌های فرهنگ‌ عامه در این گونه آثار وجود دارد؟ در حالی که هیچ‌کدام از آثار این نویسنده-کارگردان شبیه به دیگر کارهای او نیستند اما همگی به‌نوعی به داخل درونیات ذهن شخصیت‌های آسیب دیده‌ی خود می روند که سعی دارد دنیای پیرامون خود را تغییر دهد.

خبرهای مرتبط

عکس های واکین فینیکس، رابرت پتینسون، دایان کروگر، جسیکا چستین و ... در جشنواره فیلم کن
چیزی تا پایان سال 2016 نمانده و فصل جوایز سینمایی فرا رسیده، در این مقاله ۲۰ فیلمی را که به نقل از پلی‌لیست باید منتظر درخشش آن‌ها در سال میلادی بعد باشیم، با هم مرور می‌کنیم.

نظرهای منتشرشده


تلفن تماس:

۸۸۳۹۴۲۱۹-۰۲۱

استفاده از مطالب سلام سینما با ذکر منبع مجاز است.

کلیه حقوق این سایت برای سلام سینما محفوظ می‌باشد.

راه های ارتباطی با ما در شبکه های اجتماعی و پاسخ به سوالات شما:

logo-samandehi