ورود / عضویت
برای ورود یا ثبت‌نام شماره تلفن همراه خود را وارد کنید
پوستر فیلم تو هرگز واقعا اینجا نبودی
۱۰/۱۰
۱ رای
۸.۵/۱۰
۴ رای

تو هرگز واقعا اینجا نبودی | You Were Never Really Here

به فیلم رای بده:


خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
تلاش یک سرباز بازنشسته برای نجات یک دختر از قاچاق...

عکس‌های فیلم تو هرگز واقعا اینجا نبودی

نقدهای کوتاه تو هرگز واقعا اینجا نبودی

پیتر بردشاو
با فیلمی طرف هستیم همیشه بر روی مرز توهم قدم بر‌می‌دارد آن هم با تصاویر سخت و لحظات وحشتناکی که به ناگهان ظاهر می‌شوند. حرکت فیلم کاملاً به صورت سراشیبی به داخل خاطرات تلخی است که البته هیچ ‌وقت به طور کامل در کنار یکدیگر قرار نمی‌گیرند، هر چقدر هم که صحنه‌ های اکشن فیلم ادامه پیدا کنند. روح سرگردان «تراویس بیکل» در این درام روان شناختی کابوس وار و انیگماتیک «لین رمزی» حلول کرده است. اکشن در یک سری از فراز و فرود های داستان بدون این که رابطه ی جو و نینا را گسترش دهد ، شتاب می گیرد و مخاطب را درگیر می کند. رمزی در این اثرش از گسترده کردن داستان و تبدیل آن به یک تریلر جاسوسی سیاسی معمولی پرهیز کرده و خود را برای جست و جوی شخصیت های جدید مشتاق نشان داده است.
ای ای دوود
علی‌رغم تمام تاثیرات مشخصی که عنوان «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» از فیلم‌های دیگر داشته است اما همچنان و با قدرت متعلق به کارگردان خود است و امضای وی را پای این اثر مشاهده می‌کنیم. فیلم‌ساز بر روی جزئیات تاکید زیادی دارد؛ نشان دادن سابقه‌ی شخصیت اصلی به همراه تئوری‌هایی از جرم‌ها کاملاً این حس را به شما منتقل می‌کنند. اما او درعین حال بر روی رعایت کردن نکات ژانری که در آن فعالیت می‌کند هم دقت دارد. «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» بسیار تاثیرگذار است که به خوبی یادآور سبک خاص فیلم‌سازی خاصِ «رمزی» برای ما است. اما آیا واقعا چیزی فراتر از هنری‌کردن کلیشه‌های فرهنگ‌ عامه در این گونه آثار وجود دارد؟ در حالی که هیچ‌کدام از آثار این نویسنده-کارگردان شبیه به دیگر کارهای او نیستند اما همگی به‌نوعی به داخل درونیات ذهن شخصیت‌های آسیب دیده‌ی خود می روند که سعی دارد دنیای پیرامون خود را تغییر دهد.
جان بلیزدیل
«واکین فینیکس» نقش‌آفرینی بسیار قانع کننده‌ای دارد. داستان فیلم اقتباسی از رمانی به همین نام اثر «جاناتان آمس» است اما «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» ساخته «لین رمزی»، از زنجیر داستان اصلی فرار کرده تا اثری نو و منحصر به فرد را تولید کند. موسیقی بی‌نظیر فیلم که اثری از «جانی گرینوود» است، به زیبایی حس خطر و آرامش را با هم درآمیخته. «تو هرگز واقعا اینجا نبودی» فیلمی بسیار خشن است اما «لین رمزی» تنها در یک صحنه، تصویری از خشونت را نشان می‌دهد.
خبرهای مرتبط
نامزدهای جوایز بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) 2019 اعلام شدند. «سوگلی» با 12 نامزدی پیشتاز است.
برندگان جوایز فیلم مستقل بریتانیا (2018) اعلام شدند. فیلم «سوگلی» با 10 جایزه رکورددار شد.
نامزدهای جوایز فیلم مستقل «اسپریت» با پیشتازی فیلم های «کلاس هشتم» و «ما حیوانات» اعلام شدند.
عکس های واکین فینیکس، رابرت پتینسون، دایان کروگر، جسیکا چستین و ... در جشنواره فیلم کن
چیزی تا پایان سال 2016 نمانده و فصل جوایز سینمایی فرا رسیده، در این مقاله ۲۰ فیلمی را که به نقل از پلی‌لیست باید منتظر درخشش آن‌ها در سال میلادی بعد باشیم، با هم مرور می‌کنیم.
نظرهای منتشرشده

فیلم های در حال اکران
سینما
نامامتیازرای
متری شیش و نیم ۸امتیاز بده ۸۷۳
رحمان 1400 ۶.۴امتیاز بده ۷۱
غلامرضا تختی ۶.۴امتیاز بده ۵۰۲
ژن خوک ۶امتیاز بده ۲۶
پیشونی سفید 3 ۵.۸امتیاز بده ۲۲
چهار انگشت ۵.۵امتیاز بده ۲۷
زندانی ها ۴.۹امتیاز بده ۲۵
سریال‌های تلویزیونی
نون.خ ۸.۸امتیاز بده ۱۳
بر سر دوراهی ۵.۶امتیاز بده ۷
زوج یا فرد ۴.۳امتیاز بده ۶
شش قهرمان و نصفی ۳.۳امتیاز بده ۴
نمایش خانگی
رقص روی شیشه ۸.۲امتیاز بده ۱۳۷
نهنگ آبی ۷.۷امتیاز بده ۱۴۹
ممنوعه 2 ۶.۵امتیاز بده ۱۰۵
هشتگ خاله سوسکه ۵.۴امتیاز بده ۵۵
احضار ۴.۸امتیاز بده ۶۴