پوستر فیلم سرجیو

فیلم‌ سینمایی |بیوگرافی ، درام ، تاریخی

سرجیو

Sergio

- /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۰ رای

منتقدان:

۵.۷

امتیاز دهید:

این فیلم در مورد سرجیو، فردی جذاب و باپشتکار است که سال‌های زیادی را به عنوان دیپلمات در سازمان ملل متحد گذرانده و برای ماموریتی خطرناک به عراق فرستاده می‌شود. اما در این ماموریت اتفاقی می‌افتد که سرجیو باید برای زنده ماندن و نجات جانش بجنگد.

کارگردان: گرگ بارکر

نویسنده: کریگ بورتن

عکس‌های فیلم سرجیو


وگنر مورا در فیلم «سرجیو» (Sergio)
برایان اف اوبرن و وگنر مورا در فیلم «سرجیو» (Sergio)
وگنر مورا و آنا د آرماس در فیلم «سرجیو» (Sergio)
وگنر مورا در فیلم سینمایی «سرجیو» (Sergio)
وگنر مورا در «سرجیو» (Sergio)
وگنر مورا در نمایی از فیلم «سرجیو» (Sergio)
وگنر مورا و آنا د آرماس در فیلم سینمایی «سرجیو» (Sergio)
آنا د آرماس در فیلم «سرجیو» (Sergio)

دیالوگ های به یاد ماندنی

نقدهای بلند فیلم سرجیو

ترجمه اختصاصی سلام سینما جذابیت خاصی در روایت داستان زندگی دیپلمات سازمان ملل توسط مستندساز مشهور «گرگ بارکر» وجود دارد. «سرجیو» روایتی دراماتیک از زندگی «سرجیو ویرا دی ملو» است که بارکر پیش‌تر در مستندی با همین نام آن را به تصویر کشیده بود. اطلاعات «بارکر» درباره‌ی زندگی سرجیو و دستاورد او که ادای احترامی درخشان به مفهوم انسانیت محسوب می‌شود، پیش‌زمینه‌ای شده است تا «بارکر» بتواند با اعتماد به نفس بالایی به سراغ ساخت فیلم سینمایی بلند برود. «سرجیو» اولین اکرانش را در جشنواره ساندنس تجربه کرد که با توجه کمی از طرف مخاطبان همراه شد و اکنون نیز بدون سر و صدا و تبلیغات خاصی روی نتفلیکس در دسترس قرار گرفته است. «سرجیو» ترکیبی تأثیرگذار از دو دیسیپلین است که تلاش کرده است تا احساس و عقل مخاطب را بطور همزمان تحت تأثیر قرار دهد. داستان در سال 2003 با ورود «سرجیو ویرا دی ملو»(واگنر مورا) به عنوان دیپلمات سازمان ملل به عراق آغاز می‌شود. او به نمایندگی ویژه‌ی رئیس سازمان ملل در امور عراق منصوب شده است و امیدوار است تا بتواند در بحبوحه‌ی مسائلی که آمریکا در عراق ایجاد کرده است، به مردم این کشور اظمینان ببخشد که دموکراسی در عراق ایجاد خواهد شد. اما یک حمله‌ی تروریستی به مقر سازمان ملل در عراق باعث می‌شود تا سرجیو تنها شود. او تنها یک زن را همراه خود می‌بیند. تغییر زمان داستان در فیلم و فلش‌بک‌ها بسیار به موقع و منحصربفرد است و در سکانس فیناله به اوج خود می‌رسد اما گاهی نیز باعث گیج شدن مخاطب می‌شود و در نتیجه ممکن است بخشی از ارزش کاری که سرجیو کرده است زیر سایه‌ی فلش‌بک‌ها قرار گیرد. کاملا قابل درک است که به دلیل مضمون داستان، «بارتون»(نویسنده) و «بارکر» نمی‌توانند بهترین راه برای به تصویر ...ادامه مطلب

نقدهای کوتاه فیلم سرجیو

نویسنده

استفانی زاکارک

تماشای نسخة سینمایی از زندگی یک دیپلمات شریف سازمان ملل مثل «سرجیو دی ملو» برزیلی که تمام عمر خود را صرف فعالیت‌های انسان‌دوستانه کرد و در سال 2003 طی یک بمب‌گذاری در هتل کانال بغداد ترور شد، نمی‌تواند کار راحتی باشد. اما در این فیلم یعنی «سرجیو»، کارگردان «گرگ بارکر» در قالب یک درام، به سال پایانی زندگی او می‌پردازد.

نویسنده

جسیکا کیانگ

شعری از «رابرت فروست» به نام «فراری-هرگز» وجود دارد که به خوبی، عملکرد «گرگ بارکر» را در پرداختن به زندگینامة «سرجیو ویرا دی ملو»، به این شکل توصیف می‌کند: “ گذشته است که حال را خلق می‌کند.” نیت شرافتمندانة این دیپلمات سازمان ملل چنان تأثیری در روابط بین‌الملل داشته است که اثر «گرگ بارکر» را تماشایی می‌کند اما پرداختن بیش از حد به زندگی احساسی او غیرضروری و باعث طولانی شدن فیلم شده است.

نظرهای منتشر شده فیلم سرجیو