پوستر فیلم گلس
نظر شما چیست؟
نظر شما چیست؟
۱۰ / ۶.۸
۹۴ رای
۱۰ / ۴.۸۲
۱۱ رای

گلس | Glass (2019)

درام - اسرار آمیز - علمی تخیلی

به فیلم رای بده:


خلاصه فیلم:

مامور امنیتی «دیوید دان» از نیروی ماورایی خود استفاده می کند تا «کوین واندل کرمپ» که دچار اختلال چند شخصیتی است و 24 شخصیت دارد را دستگیر کند

عکس‌های فیلم گلس

نقدهای کوتاه فیلم گلس

کریس ناشاواتی
بله، خیلی راحت می ‌توان توسط دنیایی که «ام. نایت شیامالان» خلق کرده، تحت تاثیر قرار گرفت. با این حال، اگر حداقل این قسمت آخر باعث می ‌شد که ما چیز جدید و متفاوتی علاوه بر تحت تاثیر قرار گرفتن هم احساس کنیم، خیلی عالی می‌ شد. در پایان می‌توان گفت که فیلم «گلس»، بیشتر از آن چیزی که باید پر باشد، خالی است و به عبارتی نقاط ضعف آن، بسیار بیشتر از نقاط قوت آن است. پیش بینی می کنم پایان این فیلم خیلی ها را عصبانی خواهد کرد. در زمان تماشای فیلم، حتی بخشی از آن من را هم عصبانی کرد. اما به شخصه آن را تحسین می کنم. در دنیایی پر از فیلم های کامیک بوکی، شجاعانه ترین کاری که یک فیلمساز می تواند بکند این است که اصرار کند تفاوت کمی بین انسانیت و ابرانسانیت وجود دارد.
جان دفوره
در «گلس» نویسنده-کارگردان یعنی ام.نایت شیامالان با انگیزه ی زیادی در تلاش است تا اثر خود را کامل کند ، به شکلی که این انگیزه را در اولین اثر او یعنی «حس ششم» شاهد نبودیم. «گلس» به عنوان فیلم پایان ‌دهنده ‌ی یک سه‌ گانه، ترکیبی از همه چیز است؛ نشانه‌ های روایی استانداردی که راضی‌ کننده‌ بودند را دارد در حالی که به سختی تلاش می ‌کند( و موفق نمی ‌شود) تا بینندگان را با توجه به چیزهایی که شیامالان قبلا نشان داده بود راضی کند آن هم در زمانی که «کامیک‌ بوک‌ ها» در اوج هستند. برای داستانی که نامش را از یکی از کاراکترهای فیلم وام گرفته (شخصیت ساموئل ال.جکسون) انتظار می رود که زمان بیشتری در اختیار آن کاراکتر قرار داده شود اما «گلس» در تلاش است تا میانه روی خود را حفظ کند.

نقدهای بلند فیلم گلس

جیمز براردینلی

برای من ، «تسلیم ناپذیر» گره ی داستانی هوشمندانه ای را برای یک ژانر ابرقهرمانی در حال توسعه ارائه داده بود. «جدا شدن» یک شکست در ژانر وحشت بود. «گلس» نیز جایی بین همین دو جای دارد. «گلس» تلاشی آشکار از سوی شیامالان برای شکار لحظه و برگرداندن کاراکترهای محبوب است که از عدم وجود یک داستان تاثیرگذار آسیب ...

خبرهای مرتبط با فیلم گلس

شوکه کننده و غیرمنتظره ترین پایان ها در سینمای جهان

نگاهی به فیلم های خارجی که پایان های شوک کننده و غیرمنتظره داشته اند و به واسطه همین پایان غیرقابل انتظار خود در تاریخ سینمای جهان ماندگار شده اند.

بهترین فیلم های علمی تخیلی سال 2019 کدامند؟

معرفی کامل ده فیلم برتر علمی تخیلی که در سال 2019 اکران شدند و بیشترین امتیاز و رای را کسب کردند. فیلم هایی که با ژانرهای اکشن، ماجراجویی و ... ترکیب شدند.

بدترین فیلم های سال ۲۰۱۹ از نظر منتقدان ورایتی

پیتر دبروژ و اوون گلیبرمن، دو منتقد «ورایتی» بدترین فیلم های سال ۲۰۱۹ را انتخاب کردند. از «دامبو» تیم برتون تا سری جدید «مردان سیاهپوش»

نگاه منتقدان به فیلم گلس/Glass

نگاهی به چند نقد کوتاه از فیلم سینمایی «گلس» (Glass) با بازی: ساموئل ال جکسون، جیمز مک آووی، بروس ویلیس و سارا پلسون

فیلم هایی که قرار است در سال ۲۰۱۹ غوغا کنند

شاید اینطور به نظر برسد که تا ۲۰۱۹ زمان زیادی باقی مانده اما در هالیوود هیچ وقت برای آغاز یک پروژه سینمایی یا تلویزیونی زود نیست.

نظرهای منتشر شده فیلم گلس

1 نظر

زهرا توللی
۲ سال پیش
انتظار داشتم که از کنار هم گذاشتن شخصیت های «Unbreakable» و «Split» یک فیلم خوب از آب در بیاد ولی اصلا اون چیزی که فکر می کردم نبود.
خطر لو رفتن داستان
پاسخ