پوستر فیلم دشمن

فیلم‌ سینمایی

دشمن

Opponent

- /۱۰
امتیاز سلام سینما

از 0 رای

منتقدان:

-

امتیاز دهید:

داستان این فیلم که محصول کشور سوئد است درباره ایمان، یک ایرانی است که با خانواده‌اش در سوئد در اقامتگاه‌های همواره در حال تغییر پناهندگان زندگی می‌کند و برای افزایش شانس خود برای دریافت مجوز اقامت برای خانواده‌اش، کار خود را به عنوان یک کشتی گیر از سر می گیرد.

کارگردان: میلاد عالمی

معرفی فیلم دشمن

فیلم سینمایی «دشمن» به کارگردانی میلاد عالمی محصول سال ۲۰۲۳ کشور سوئد است که اولین بار در بخش پانورامای جشنواره برلین ۲۰۲۳ به نمایش درآمد و نماینده سینمای سوئد در اسکار هم خواهد بود.

 

موضوع فیلم سینمایی دشمن 


داستان این فیلم سوئدی با عوامل ایرانی درباره، یک خانواده پناهنده ایرانی در کمپ پناه‌جویان در سوئد است و کلنجار آنان برای جا افتادن در شرایط جدید را به نمایش می‌گذارد.

 

داستان فیلم سینمایی دشمن


ایمان، یک ایرانی است که با خانواده‌اش در سوئد در اقامتگاه‌های همواره در حال تغییر پناهندگان زندگی می‌کند و برای افزایش شانس خود برای دریافت مجوز اقامت برای خانواده‌اش، کار خود را به عنوان یک کشتی گیر در تیم ملی سوئد از سر می گیرد.

 

میلاد عالمی، کارگردان فیلم سینمایی دشمن


این دومین فیلم سینمایی میلاد عالمی در مقام کارگردان است. او پیش از این در سال ۲۰۱۷ فیلم  «افسونگر» را در سوئد ساخته بود. میلاد عالمی، درباره «دشمن» گفته: نمایش اخیر این فیلم در سوئد با استقبال بسیار مثبتی مواجه شد و قرار است در بسیاری از کشورهای دیگر نمایش داده شود. 
او همچنین به همکاری با پیمان معادی اشاره کرده است: «بعد از تمرینات شدیدی که پیمان معادی برای این فیلم داشت، گاهی فکر می کردم که او آن چنان غرق در نقش شده که بیشتر شبیه یک کشتی گیر حرفه ای واقعی است که در فیلم هم بازی می کند.»

 

هنرپیشگان فیلم سینمایی دشمن


پیمان معادی
مارال نصیری
اردلان اسمائیلی
بیورن الگرد
امیرعلی آبانزاد
احمد عبداللهی
رابین اهلکویست
 لیلا آکسوی
آنتون اندرسون 
ویلیام آرویدسون
 هلیا بیک زاده
 آنتون کارلسون

 

زمان اکران فیلم سینمایی دشمن


اولین نمایش فیلم در جشنواره برلین بود و ۲۷ جولای پخش جهانی آن آغاز شد.

 

دانلود قانونی فیلم سینمایی دشمن


شما می‌توانید فیلم دشمن را از پلتفرم‌های قانونی دریافت کنید. ضمن اینکه  پخش «دشمن» را یک شرکت فرانسوی عهده دار شده است.

بستن
فیلم-سریال-رایگانفیلم-سریال-رایگان

نظرهای منتشر شده فیلم دشمن