پوستر فیلم جیغ

فیلم‌ سینمایی |ترسناک ، اسرار آمیز ، مهیج

جیغ

Scream

۶.۵ /۱۰
امتیاز سلام سینما

از ۲ رای

منتقدان:

۶

امتیاز دهید:

داستان این فیلم 25 سال بعد از سری قتل‌های وودزبورو رخ می‌دهد. قاتلی جدید پیدا می‌شود و سیدنی پرسکات برای کشف حقیقت برمی‌گردد. یک «ghostface» دیگر در شهر پیدا می‌شود که نوجوانانی را مورد هدف قرار داده است که هر کدام به نوعی با مرگ‌های اصلی در ارتباط هستند.

معرفی فیلم جیغ

فیلم «جیغ»(Scream) 2022 پنجمین فیلم از سری فیلم‌های «جیغ» و در واقع دنباله‌ی فیلم «جیغ 4» است و اولین فیلم بدون حضور «وس کراون»، کارگردان سری فیلم‌های «جیغ»؛ است که در آگوست 2015 بر اثر بیماری سرطان درگذشت. سازندگان فیلم «جیغ»(2022)، آن را به «وس کراون» تقدیم کرده‌اند.

فیلم مانند سری‌های قبل به سمت کمدی سیاه و پر رمز و راز گرایش دارد که دنباله‌های قدیمی را به سخره می‌گیرد.

ساخت فیلم «جیغ»(Scream) قرار بود در اوایل سایز 2020 آغاز شود؛ اما به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا فیلمبرداری به تعویق افتاد. فیلمبرداری در سپتامبر تا نوامبر 2020 در کارولینای شمالی انجام گرفت و برای جلوگیری از لو رفتن داستان چندین فیلمنامه تنظیم شد.

سرانجام فیلم «جیغ»(Scream) در تاریخ 14 ژانویه 2022 اکران شد و به فروش 137 میلیون دلار رسید و جزو فیلم‌های پرفروش 2022 شناخته می‌شود.

برخی از منتقدان این فیلم را بهترین دنباله‌ی سری فیلم‌های جیغ(Scream) می‌دانند.

 

آیا فیلم «جیغ»(Scream) 2022 دنباله خواهد داشت!؟

به دلیل استقبال خوب منتقدان از فیلم جیغ(Scream) و فروش خوب در گیشه سینماهای آمریکا در فوریه 2022 اعلام شد که دنباله‌ی این فیلم ساخته خواهد شد.

 

 

 

بستن

عکس‌های فیلم جیغ


نمایی از فیلم «جیغ» (Scream)
دیلان مینت در فیلم «جیغ» (Scream)
جنا اورتگا در فیلم «جیغ» (Scream)
دیلان مینت در فیلم سینمایی «جیغ» (Scream)
جنا اورتگا در فیلم سینمایی «جیغ» (Scream)
ملیسا باررا در فیلم «جیغ» (Scream)
مایکی مدیسن در فیلم «جیغ» (Scream)
نمایی از فیلم سینمایی «جیغ» (Scream)

نقدهای فیلم جیغ

این قسمت از جیغ حرف‌های زیادی برای گفتن دارد


تیم گریرسون
امتیاز منتقد به فیلم / ۱۰
ترجمه اختصاصی سلام سینما در سال 1996 اولین فیلم جیغ با مورد نقد قرار دادن بی‌رحمانه ژانر اسلشر، افزایش کلیشه‌ها و در عین حال ارائه دید تازه‌ای نسبت به استعارات آشنا، به این ژانر جانی دوباره بخشید. بیست و شش سال بعد، پنجمین قسمت این فرنچایز که اتفاقاً نامش را جیغ گذاشته‌اند، جهان وحشت مدرن را مورد هدف قرار داده و به نقد هواداری سمی، دنباله‌های بی‌هدف و خودِ مجموعه فیلم‌های جیغ می‌پردازد. این فیلم هوشمندانه و سطح بالا از مسخره کردن وجود خود و سعی در یافتن پیچش‌ها و تغییرات داستانی کافی برای توجیه کردن خود لذت می‌برد. در نتیجه، فیلمی بدست آمده که به ظاهر جذاب است حتی با اینکه در نهایت با تغییراتی که برای حفظ تردستی مسخره کار در آن ایجاد شده، ناتمام باقی مانده است. اگر اولین فیلم جیغ سال 1996 را دوست داشتید، حداقل از جیغ 2022 هم خوشتان خواهد آمد. این فیلم اکنون در سینماها در حال اکران بوده و بسیار قوی‌تر و بامزه‌تر از قسمت چهارم است. کارگردانان فیلم مت بتینلی - اولپین و تایلر ژیلت آن‌قدر ناامیدانه خود را وقف آن چیزی کرده‌اند که استاد مرحوم ژانر ترسناک یعنی وس کریون در دوران جیغ به دست آورد (که آخری‌اش در سال 2011 بود) که خوشحالی‌شان از این تقلیدی که کرده‌اند مسری است.  قبول، رنجاننده هم هست. این جیغ زیاد با جیغ کریون برابری نمی‌کند اما بتینلی - اولپین و ژیلت که به کارگردانی فیلم آماده‌ای یا نه نیز معروف‌اند، حقیقتاً اینجا آن روی کریونی خود را نشان داده‌اند. شوخی‌های سطح بالایی که با فیلم‌های اسلشر، دنباله‌های بادآورده‌شان و طرفدارانی سمی که اینها را سریع خورده و بعد تف‌شان می‌کنند می‌شود، همگی فضای تقلیدی شادی را فراهم آورده‌اند. اکران جیغ در چهاردهم ژانویه در انگلستان و آمریکا ...
ترجمه اختصاصی سلام سینما در سال 1996 اولین فیلم جیغ با مورد نقد قرار دادن بی‌رحمانه ژانر اسلشر، افزایش کلیشه‌ها و در عین حال ارائه دید تازه‌ای نسبت به استعارات آشنا، به این ژانر جانی دوباره بخشید. بیست و شش سال بعد، پنجمین قسمت این فرنچایز که اتفاقاً نامش را جیغ گذاشته‌اند، جهان وحشت مدرن را مورد هدف قرار داده و به نقد هواداری سمی، دنباله‌های بی‌هدف و خودِ مجموعه فیلم‌های جیغ می‌پردازد. این فیلم هوشمندانه ...

نظرهای منتشر شده فیلم جیغ